במשרד המשפטים מבהירים כי, "בהמשך לפרסומים שונים אודות דברים שנאמרו כביכול מפי "מקורבים" למ"מ פרקליט המדינה לפיהם היועמ"ש פועל ממניעים פוליטיים - מדובר בפרסומים שקריים. הדברים מעולם לא נאמרו ע"י אלדד, לא מטעמו ולא על דעתו"

בעקבות דברי "מקורבי" ממלא מקום פרקליט המדינה דן אלדד שתקפו את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט והאשימו אותו במניעים פוליטיים בעיכוב החקירה בפרשת 'המימיד החמישי', זאת בתגובה למתקפה החריפה של "בכירים בפרקליטות" כלפיו שהגדירו אותו כ"סוס טרויאני" והאשימו אותו כי ההחלטה לפתוח בחקירה פלילית בפרשת 'המימד החמישי' היא פוליטית, אלדד מפרסם הודעת הבהרה.

בהודעה מטעם אלדד נמסר כי, "בהמשך לפרסומים שונים אודות דברים שנאמרו כביכול מפי "מקורבים" לממלא מקום פרקליט המדינה, דן אלדד, לפיהם היועמ"ש לממשלה פועל ממניעים פוליטיים, הרינו להבהיר כי מדובר בפרסומים שקריים, הן ביחס לתוכנם והן בייחוסם.
הדברים מעולם לא נאמרו ע"י אלדד, לא מטעמו ולא על דעתו, והם אינם כלל מבטאים את השקפתו".

בהודעה שפרסמו במשרד המשפטים בשמו של מ"מ פרקליט המדינה נכתב עוד כי, "אנו מזהירים מפני הסתמכות על מידע בלתי מוסמך ועל פרסומים אנונימיים המצטטים גורמים עלומים. מ"מ פרקליט המדינה מדגיש כי הוא והיועץ המשפטי לממשלה פועלים תוך אמון והערכה זה לזה ונחושים לעבוד יחד למען המדינה, שלטון החוק בה, ועצמאות מערכות האכיפה".

"מקורבי" ממלא מקום פרקליט המדינה צוטטו ב'חדשות 12' טוענים שבניגוד לטענות הפרקליטות, כבר בינואר, שבועות ארוכים לפני הבחירות, היה ברור שיש מקום לפתיחה בחקירה, והדבר אף עלה בפגישות בלשכת היועץ המשפטי לממשלה. לפיכך, אומרים, ההחלטה לעכב את פתיחת ההליכים הפליליים בנימוק של קרבה לבחירות איננה נכונה, שכן הדבר אירע רחוק יותר מהבחירות מאשר פרסום כתב החשדות.

גורמים בסביבתו של אלדד שצוטטו ב'וואלה' דוחים את הטענות נגדו ומשיבים כי "לא היה שום שיקול פוליטי בהחלטה. מרגע שנודע שגנץ אינו חשוד, לא הייתה שום מניעה לקבל את ההחלטה סמוך לבחירות. אם הוא היה מקבל את ההחלטה לפתוח בחקירה יומיים אחרי הבחירות – היו תוקפים אותנו מהצד השני".

בנוסף, מקורבים לאלדד אומרים כי השאלה אינה מדוע החקירה נפתחה עכשיו, אלא מדוע עוכבה במשך חודשים. לדבריהם, ההחלטה של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לעכב את ההחלטה לפתוח בחקירת המימד החמישי בראשה עמד יו"ר כחול לבן בני גנץ חודשים ארוכים אף שכבר היה ברור שיש היבטים פליליים בפרשה – היא ההחלטה פוליטית.

ב'חדשות 13' צוטטו גורמים בסביבת מנדלבליט שטוענים שההחלטה על פתיחה בחקירה התעכבה מפני שחיכו לחומרים ממבקר המדינה, שכן למברגר נתן חוות דעת אך טרם התקיים עליה דיון. לטענת הגורמים, לא היה שום עיכוב בהחלטת היועץ המשפטי לממשלה. בכירים בפרקליטות תקפו את אלדד בחריפות וטענו כי אלדד רצה לרצות את שר המשפטים אמיר אוחנה והשר לביטחון הפנים גלעד ארדן.

ב'ידיעות אחרונות' צוטטו הבוקר "גורמי אכיפה" שהאשימו את אלדד כמי שמנצל את מעמדו להתערב בבחירות. "הוא סוס טרויאני שנכנס למערכת התביעה בישראל", אמרו. לטענתם, אלדד הזדרז לטפל בתיק של הממד החמישי אחרי פניה של השר גלעד ארדן, אף שהיה ברור לדבריהם שזו פנייה "לא עניינית", הנובעת מאינטרסים של הבחירות.