על רקע החקירה הצפויה בפרשת המימד החמישי, יו"ר כחול לבן מצהיר: "נאה דורש, נאה מקיים. אם יגישו נגדי כתב אישום בהיותי מכהן כראש ממשלה, לא אמשיך בתפקידי". לדבריו, "אני מברך על כל בדיקה שתהיה בנושא המימד החמישי"

על רקע החקירה הצפויה בפרשת המימד החמישי, יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ מצהיר כי במקרה ויוגש נגדו כתב אישום, יפרוש מתפקידו: "נאה דורש, נאה מקיים. אם יגישו נגדי כתב אישום בהיותי מכהן כראש ממשלה, לא אמשיך בתפקידי", אמר גנץ במענה לשאלה "אם יש כתב חדשות נגדך ואתה ראש ממשלה, אתה פורש", בראיון לדני קושמרו ב'חדשות 12'.

בתוך כך, גנץ פרסם פוסט בפייסבוק בו כתב כי, "יש לי אמון רב במערכת אכיפת החוק, ואני מכבד כל בדיקה שרוצים לעשות, יותר מזה-אני מברך על כל בדיקה שתהיה בנושא המימד החמישי, החברה שבה כיהנתי כיו״ר הדריקטריון". עוד הוסיף כי, "השבוע הצגתי תוכנית למלחמה בשחיתות ביחד עם ח"כ יואב סגלוביץ' ואני מתכוון להעביר בממשלה הבאה חבילת חוקים שתכלול גם את קציבת כהונת ראש הממשלה וגם חוק שיאסור על ראש ממשלה או שר לכהן עם כתב אישום פלילי".

עוד הוסיף ותקף את ראש הממשלה, "נתניהו יעשה הכל כדי להימלט ממשפט. זו הסיבה שהוא גרר אותנו לשלוש מערכות בחירות. רק כדי להשיג חסינות. וכעת שלא איפשרנו לו- הוא רוצה לחוקק חוק שיאסור על קיום משפטו. בשביל זה הוא יהיה מוכן להפיץ כל שקר ולמוטט כל מערכת שלטונית. אנחנו חייבים להתעורר כי בלי ניצחון בפער בבחירות, זה רק ילך ויחריף".

לדבריו, "אם חלילה נתניהו ירכיב את הממשלה הבאה, החוק הראשון שיעביר יהיה בדיוק ההפך, שראש ממשלה עם כתבי אישום יוכל להמשיך לכהן. אם לא נתעורר, נתניהו ימשיך לדרוס ברגל גסה את כל רשויות אכיפת החוק ושומרי הסף. אני מזכיר לכם-הבאים בתור הם שופטי בית המשפט המחוזי בירושלים. נתניהו מסכן את הדמוקרטיה הישראלית. יש רק דרך אחת שנוכל למנוע זאת – להכריע את הבחירות".

ראש הממשלה בנימין נתניהו שב וניצל מוקדם יותר היום את הודעת הפרקליטות מאמש כי מ"מ פרקליט המדינה דן אלדד החליט כי המשטרה תפתח בחקירה פלילית בפרשת המימד החמישי בראשה עמד בעבר יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ, שנכון לעכשיו אינו חשוד בפרשה: "בני גנץ, אלה 6 שאלות על פרשת ״המימד החמישי״ שאתה חייב לתת עליהן תשובות לציבור עכשיו, לפני הבחירות", כתב נתניהו בפייסבוק.

"1. האם לדעתך להשיג במרמה חוזה של 50 מיליון שקלים עם המשטרה ולקחת מתוכו 4 מיליון שקלים לכיס החברה שלך, זו אינה שחיתות ממדרגה ראשונה? 2. מדוע החברה שלך שיקרה למשטרת ישראל כשטענה שיש לה ניסיון של 4 שנים, כשבפועל היה לה ניסיון של שנתיים בלבד? 3. מדוע החברה שלך שיקרה למשטרת ישראל כשטענה שיש לה מוצר, כשלא היה לה מוצר?

"4. מדוע החברה שלך שיקרה למשטרת ישראל כשטענה שיש לה 5 לקוחות, כשבפועל לא היו לה לקוחות? 5. מי יזם את הפגישה שלך עם מפכ״ל המשטרה לשעבר רוני אלשיך שבעקבותיה קיבלת חוזה ללא מכרז, ומה קיבל המארגן בתמורה? 6. איזה מידע חסוי ורגיש על אזרחי ישראל החברה שלך העבירה לגורמים בחו״ל ללא אישור?", דברי נתניהו.

כזכור, ממלא מקום פרקליט המדינה עו"ד דן אלדד הודיע אמש על פתיחת חקירה פלילית בפרשת המימד החמישי‎. אלדד הנחה את המשטרה, שבשלב הראשון החקירה תתנהל אך ורק מול בעלי תפקידים בחברה. אם במהלכה יתברר שיש שוטרים או קצינים שיידרשו להיחקר הנושא יועבר למח"ש. כזכור, יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ עמד בראש החברה, אך נכון לעכשיו לא חשוד בפרשה.

מהפרקליטות נמסר כי, "בהמשך למכתבו של היועץ המשפטי לממשלה, החליט ממלא מקום פרקליט המדינה, לאחר שבחן את המסמכים, חוות דעת קודמות שנכתבו לפני מספר חודשים בפרקליטות, וישיבות שקיים עם גורמים בכירים בפרקליטות, להעביר את נושא החשדות בעניין חברת "המימד החמישי" לחקירה פלילית. החקירה תוטל על משטרת ישראל. ככל שיעלה צורך בכך, המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה (מח"ש) תעורב בחקירה".

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט השיב מוקדם יותר לקריאה לפתיחה בחקירה בפרשת חברת המימד החמישי שבראשה עמד יושב ראש כחול לבן בני גנץ. בתשובה מטעמו נכתב כי היועץ אביחי מנדלביט הנחה את ממלא מקום פרקליט המדינה, דן אלדד, לגבש את המתווה המתאים להמשך הטיפול בנושא והוא זה שיחליט על צעדים כאלה ואחרים בהתאם לשיקול דעתו.

"מ"מ פרקליט המדינה, עו"ד דן אלדד, למד את החומרים בנושא ושמע את עמדות הגורמים הרלוונטיים בפרקליטות, ביחס לפניות השונות והחומרים שנאספו בעניין חברת 'המימד החמישי'. לאור מכלל נסיבות העניין, היועץ המשפטי לממשלה מילא את ידיו של מ"מ פרקליט המדינה לגבש את המתווה המתאים להמשך טיפול בנושא".

לדבריו, אם יהיו חשדות חדשים שיצדיקו את התערבותו של מנדלבליט – הם יובאו להכרעתו. "ככל שבעתיד יתעוררו חשדות שונים מאלה הקיימים היום, אשר מצדיקים את מעורבותו של היועמ"ש, הדברים יובאו בפניו להנחייתו ולהכרעתו". מהמכתב של מנדלבליט עולה כי גנץ אינו חשוד כרגע בפרשה, שכן בשלב זה אין הצדקה למעורבות היועמ"ש בחקירה. אם גנץ היה חשוד, כנבחר ציבור, החלטה על חקירה שלו הייתה מחייבת את אישור היועמ"ש.