גורם בכיר במשטרה אומר כי ככל הנראה במסגרת החקירה יהיה צורך לבחון את החומרים בנייד של השניים. גורמים בלהב 433: יש חשש שהמאגר שאליו קיבלו גישה אנשי החברה - דלף. במוקד החקירה: מנכ"ל החברה. אקוניס: "אין מנוס מחקירה של בני גנץ בפרשה"

גורם בכיר במשטרה מסר היום כי חרף העובדה שיו"ר כחול לבן לא חשוד במסגרת פרשת "המימד החמישי" – ככל הנראה לא תהיה ברירה במסגרת החקירה אלא לערוך חיפוש במכשיר הטלפון שלו במהלך החודשים הקרובים – כך דווח ב'חדשות 13'. עוד צוטט בדיווח כי חיפוש כזה יצטרך להיעשות ככל הנראה גם במכשיר הנייד של מפכ"ל המשטרה לשעבר רוני אלשיך.

הסיבה לכך היא שבלב הפרשה מצויים הקשרים בין הגורמים הבכירים, ועל כן ניתן לרדת לעומקה רק באמצעות בדיקת החומרים בטלפונים של המעורבים. "ישנה סבירות גבוהה שנבקש בעתיד ששופט יעיין בהתכתבויות בין בני גנץ, רוני אלשיך, בנצי סאו ודודי כהן", צוטט הגורם. במרכז החקירה יעמוד דורון כהן, מנכ"ל החברה, שצפוי להיחקר באזהרה בימים הקרובים בחשד להצגת מצגי שווא בפני המשטרה.

על פי הדיווח של דורון הרמן, בקרב גורמים בלהב 433 ישנו חשש שמאגר המידע הרגיש שאליו אנשי "המימד החמישי" קיבלו גישה – דלף. אנשי החברה היו מגיעים לאגפים השונים במשטרה ומתחברים למאגרים הכי רגישים, כולל מידע מודיעיני, וכנראה שזה נעשה ללא פיקוח.

שר העבודה והרווחה אופיר אקוניס מהליכוד טען היום כי, "על כל גורמי אכיפת החוק, שרצו להגיש כתב אישום בזמן שרה״מ אפילו לא היה בארץ, לא לחכות עוד יום אחד ולזמן את בני גנץ לחקירה משטרתית בפרשה שהיא לכאורה חמורה ביותר ונוגעת בכספי הציבור הישראלי".

כזכור, ממלא מקום פרקליט המדינה עו"ד דן אלדד הודיע ביום חמישי על פתיחת חקירה פלילית בפרשת המימד החמישי‎. אלדד הנחה את המשטרה, שבשלב הראשון החקירה תתנהל אך ורק מול בעלי תפקידים בחברה. אם במהלכה יתברר שיש שוטרים או קצינים שיידרשו להיחקר הנושא יועבר למח"ש. כזכור, יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ עמד בראש החברה, אך נכון לעכשיו לא חשוד בפרשה.

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט השיב מוקדם יותר לקריאה לפתיחה בחקירה בפרשת חברת המימד החמישי שבראשה עמד יושב ראש כחול לבן בני גנץ. בתשובה מטעמו נכתב כי היועץ אביחי מנדלביט הנחה את ממלא מקום פרקליט המדינה, דן אלדד, לגבש את המתווה המתאים להמשך הטיפול בנושא והוא זה שיחליט על צעדים כאלה ואחרים בהתאם לשיקול דעתו.

לדבריו, אם יהיו חשדות חדשים שיצדיקו את התערבותו של מנדלבליט – הם יובאו להכרעתו. "ככל שבעתיד יתעוררו חשדות שונים מאלה הקיימים היום, אשר מצדיקים את מעורבותו של היועמ"ש, הדברים יובאו בפניו להנחייתו ולהכרעתו". מהמכתב של מנדלבליט עולה כי גנץ אינו חשוד כרגע בפרשה, שכן בשלב זה אין הצדקה למעורבות היועמ"ש בחקירה. אם גנץ היה חשוד, כנבחר ציבור, החלטה על חקירה שלו הייתה מחייבת את אישור היועמ"ש.

על רקע החקירה הצפויה בפרשת המימד החמישי, יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ מצהיר כי במקרה ויוגש נגדו כתב אישום, יפרוש מתפקידו: "נאה דורש, נאה מקיים. אם יגישו נגדי כתב אישום בהיותי מכהן כראש ממשלה, לא אמשיך בתפקידי", אמר גנץ במענה לשאלה "אם יש כתב חדשות נגדך ואתה ראש ממשלה, אתה פורש", בראיון לדני קושמרו ב'חדשות 12'.