צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

דיווח: נשקלת אפשרות לערוך חיפוש בניידים של בני גנץ ורוני אלשיך

גורם בכיר במשטרה אומר כי ככל הנראה במסגרת החקירה יהיה צורך לבחון את החומרים בנייד של השניים. גורמים בלהב 433: יש חשש שהמאגר שאליו קיבלו גישה אנשי החברה - דלף. במוקד החקירה: מנכ"ל החברה. אקוניס: "אין מנוס מחקירה של בני גנץ בפרשה"

גורם בכיר במשטרה מסר היום כי חרף העובדה שיו"ר כחול לבן לא חשוד במסגרת פרשת "המימד החמישי" – ככל הנראה לא תהיה ברירה במסגרת החקירה אלא לערוך חיפוש במכשיר הטלפון שלו במהלך החודשים הקרובים – כך דווח ב'חדשות 13'. עוד צוטט בדיווח כי חיפוש כזה יצטרך להיעשות ככל הנראה גם במכשיר הנייד של מפכ"ל המשטרה לשעבר רוני אלשיך.

הסיבה לכך היא שבלב הפרשה מצויים הקשרים בין הגורמים הבכירים, ועל כן ניתן לרדת לעומקה רק באמצעות בדיקת החומרים בטלפונים של המעורבים. "ישנה סבירות גבוהה שנבקש בעתיד ששופט יעיין בהתכתבויות בין בני גנץ, רוני אלשיך, בנצי סאו ודודי כהן", צוטט הגורם. במרכז החקירה יעמוד דורון כהן, מנכ"ל החברה, שצפוי להיחקר באזהרה בימים הקרובים בחשד להצגת מצגי שווא בפני המשטרה.

על פי הדיווח של דורון הרמן, בקרב גורמים בלהב 433 ישנו חשש שמאגר המידע הרגיש שאליו אנשי "המימד החמישי" קיבלו גישה – דלף. אנשי החברה היו מגיעים לאגפים השונים במשטרה ומתחברים למאגרים הכי רגישים, כולל מידע מודיעיני, וכנראה שזה נעשה ללא פיקוח.

שר העבודה והרווחה אופיר אקוניס מהליכוד טען היום כי, "על כל גורמי אכיפת החוק, שרצו להגיש כתב אישום בזמן שרה״מ אפילו לא היה בארץ, לא לחכות עוד יום אחד ולזמן את בני גנץ לחקירה משטרתית בפרשה שהיא לכאורה חמורה ביותר ונוגעת בכספי הציבור הישראלי".

כזכור, ממלא מקום פרקליט המדינה עו"ד דן אלדד הודיע ביום חמישי על פתיחת חקירה פלילית בפרשת המימד החמישי‎. אלדד הנחה את המשטרה, שבשלב הראשון החקירה תתנהל אך ורק מול בעלי תפקידים בחברה. אם במהלכה יתברר שיש שוטרים או קצינים שיידרשו להיחקר הנושא יועבר למח"ש. כזכור, יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ עמד בראש החברה, אך נכון לעכשיו לא חשוד בפרשה.

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט השיב מוקדם יותר לקריאה לפתיחה בחקירה בפרשת חברת המימד החמישי שבראשה עמד יושב ראש כחול לבן בני גנץ. בתשובה מטעמו נכתב כי היועץ אביחי מנדלביט הנחה את ממלא מקום פרקליט המדינה, דן אלדד, לגבש את המתווה המתאים להמשך הטיפול בנושא והוא זה שיחליט על צעדים כאלה ואחרים בהתאם לשיקול דעתו.

לדבריו, אם יהיו חשדות חדשים שיצדיקו את התערבותו של מנדלבליט – הם יובאו להכרעתו. "ככל שבעתיד יתעוררו חשדות שונים מאלה הקיימים היום, אשר מצדיקים את מעורבותו של היועמ"ש, הדברים יובאו בפניו להנחייתו ולהכרעתו". מהמכתב של מנדלבליט עולה כי גנץ אינו חשוד כרגע בפרשה, שכן בשלב זה אין הצדקה למעורבות היועמ"ש בחקירה. אם גנץ היה חשוד, כנבחר ציבור, החלטה על חקירה שלו הייתה מחייבת את אישור היועמ"ש.

על רקע החקירה הצפויה בפרשת המימד החמישי, יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ מצהיר כי במקרה ויוגש נגדו כתב אישום, יפרוש מתפקידו: "נאה דורש, נאה מקיים. אם יגישו נגדי כתב אישום בהיותי מכהן כראש ממשלה, לא אמשיך בתפקידי", אמר גנץ במענה לשאלה "אם יש כתב חדשות נגדך ואתה ראש ממשלה, אתה פורש", בראיון לדני קושמרו ב'חדשות 12'.

18 תגובות

גנץ ואלשיך הגנבים לכלא . הכל מתחיל לצוף . גם מנדלביט תכין מזוודה למעשיהו . נוכלים רמאים

גנץ בטח מחק כבר הכל, שיבקשו מאירן כל תכולת הטלפון של גנץ בידים שלהם

בדיחה עצובה. מודיעים קבל עם ועולם שנשקלת האפשרות ובינתיים עד שמסיימים לשקול גנץ ואלשיך מוחקים את כל מה שבעייתי. לזה קוראים לעשות צחוק מהימין.

רק שידליפו לנו
מה יש בפלאפון של בני גנץ

תודה שאתם מודיעים מראש שאתם רוצים לחפש לי בטלפון

עוד נסיון לשיבוש הליכי חקירה לטוב כחול לבן.
נותנים להם הודעה שיחפשו להם בטלפון מבעוד מועד שבינתיים יזרקו את הטלפונים שלהם לים או השד יודע לאן.

מודיעים להם מראש דרך התקשורת כדי שימחקו כל ראיה או יחליפו מכשירים… כדי לסגור את החקירות.

תמיד אפשר לבקש מהאיראנים את התוכן של הטלפון שלו

זה נקרא שיבוש חקירה, תזרקו את המכשיר שלכם באיזה פח זבל בניו זילנד

פייק ניוז . לא חקירה ולא נעליים . זו לא הדלפה , זו ״ידיעה״ מצוות הנוכלים של ״מעולם לא היה כלום״ ומחזק רק את האספסוף שמריע לעגל הזהב ובני בייתו . מאוד עצוב שזו ההתנהלות והרמה המוסרית .

רק ביביים יודעים לכתוב שטויות כאלו (בהודעות הקודמות).
לא ניתן למחוק מידע לצמיתות.
לכל היותר ניתן לשחזר מידע שהושמד, ולהאשים את המוחק בשיבוש הליכי חקירה וכד'…

הילכו שנים בלתי אם נועדו?

גנץ יושב ראש המימד החמישי התפרנס יפה מה- 4 מיליון שהוציאו המרמה מכספי ציבור(המציאו מצג שוא של מוצר מדף..ו- 5 לקוחות בטחונים שאינם קיימים) שגרוע יותר מכסף במעטפות מאדם פרטי שמכניס לכלא!
כשנגמר הכסף והיה ברור שהמשטרה לא תשלים ל-50 מיליון.. גנץ הבטיח לעצמו משכורת מובטחת כשזיהה שלבנים מבועתים מחפשים מפלגה שאינם בראשות מרוקאי.. ופתח מפלגה!!
אגב, לשופטים לא ברור על מה נתניהו עומד לדין!

גנץ לא ניבחרת..לכן אין ממה להתפטר.למה אתה מרגיש שאת תיהיה מואשם?

חחח. יכולים לתת להם הודעה עוד יותר מוקדמת על הכוונה…? אולי עוד נשאר משהו למחוק…

פייק ניוז. לא להאמין. מדובר בפייק של שקרניהו שהוא היום אחד הפושעים והשקרנין הגדולים במדינה. בהחלט תואר מכובד…

עוד םייק ניוז ביביסתי. הזהרו, שקרניהו מוגדר היום כאחד הפושעים והמושחתים הגדולים במדינה. מפיץ פייק ניוזים סדרתי. הזהר עם ישראל.

שני אלה חברים מהצבא בחשו בקדירה של התיקים על שמפניה וסיגרים אפילו בזה הם לא מוצלחים רק עדר מושפעים הולך איתם רבויי שנאה לא שמעתם על ואהבת לרעך כמוך???

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן