יוסי כהן והרצי הלוי ביקרו לפני כשבועיים בקטאר ודנו בעניין העברות הכסף לחמאס. בפגישה לקחו חלק ראש שירותי המודיעין הקאטרי והיועץ לביטחון לאומי של אמיר קטאר. הנסיעה נחשפה על ידי ליברמן למרות שחלו עליה מגבלות צנזורה

ראש המוסד יוסי כהן ומפקד פיקוד הדרום האלוף הרצי הלוי ביקרו לפני כשבוע וחצי בקטאר – כך הותר הערב לפרסום. ב'וואלה' דווח כי כהן והלוי הגיעו לדוחא, בירת קטאר, בשבוע הראשון של חודש פברואר ונפגשו עם מוחמד בן אחמד אל-מסנד, ראש שירותי המודיעין והיועץ לביטחון לאומי של אמיר קטאר. בפגישה השתתף גם מוחמד אל עמאדי, השליח הקטארי לרצועת עזה.

על פי הדיווח של טל שלו, כהן והלוי המריאו מנתב"ג בשבוע הראשון של פברואר, ביום רביעי אחרי הצהריים במטוס פרטי עם עצירת ביניים בירדן ושבו לישראל ביום חמישי אחר הצהריים, ובסך הכל שהו בדוחא פחות מ-24 שעות. לפי גורם ישראל, ראש המוסד הוא שהזמין את הלוי להצטרף אליו לנסיעה הקצרה, בה הם נפגשו עם אל-מסנד, ראש שירותי המודיעין, שהוא קרוב משפחתו של האמיר הקטארי א-ת'אני ונחשב למקורבו.

על פי הדיווח של צחי דבוש בגלי צה"ל – כך נראית הסחיטה באיומים של חמאס: "מצרים וקטאר מסתכסכות עם חמאס. קטאר מודיעה שבסוף מרס תעצור את הכסף. בתגובה חמאס מחדש את ירי הרקטות והבלונים כדי ללחוץ על ישראל. נתניהו שולח את ראש המוסד לקטאר לשכנע את הקטארים לעשות ״שולם״ ולהעביר כסף לחמאס. הקטארים מסכימים – הירי נפסק"

הדברים נאסרו לפרסום עד הערב על ידי בצנזורה אך נחשפו על ידי יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן בראיון ל'חדשות 12'. "ביום רביעי לפני שבועיים מבקרים בקטאר ראש המוסד יחד עם אלוף פיקוד דרום בשליחות נתניהו והם מתחננים לקטארים להמשיך ולהזרים כסף לחמאס אחרי ה-30 במרץ", אמר ליברמן.

"גם מצרים וגם הקטארים זועמים על חמאס והתכוונו לנתק כל קשר איתם", הוסיף. "פתאום נתניהו מופיע בתור סנגירו של חמאס כאילו מדובר בארגון לאיכות הסביבה. זו מדיניות כניעה לטרור. בשנה האחרונה ב-2019 חמאס שיגר 1500 רקטות לעבר ישראל. 4 אזרחים נהרגו, יש פה פנייה לטרור ותשלומי פרוטקשן".

בעקבות הפרסומים על הנסיעה פנו הערב (שבת) לאה ושמחה גולדין, הוריו של סגן הדר גולדין השבוי בידי חמאס בעזה, לתא"ל אבי בלוט, מזכיר הצבאי של ראש הממשלה נתניהו, ולמתאם השבויים והנעדרים, ירון בלום, בדרישה לקיים פגישה דחופה עם ראש הממשלה נתניהו. ממשפחת גולדין נמסר כי "נתניהו התחייב ציבורית ואישית שלא תהיה הסדרה מבלי להשיב את הבנים מעזה. הפרסומים הערב מעידים ששוב הוחמצה ההזדמנות להחזיר הביתה את הדר, אורון, אברה והישאם. על רקע הפרסומים הללו, ועל רקע ההרחבה של ההטבות הניתנות לחמאס והפרת ההתחייבות, אנו דורשים לפגוש את נתניהו".