במדינה זועמים על חסימת כניסת 130 הקוריאנים אמש, שכבר הגיעו לנתב"ג: "הבענו בפני ישראל צער על ההחלטה ודרשנו שזה לא יקרה שנית". השר לוין: "זה אירוע שחורג בהרבה מגבולותיה של מדינת ישראל, לנגד עיינינו עומד זה בריאותם של אזרחי ישראל"

בצעד חריג, זומנה היום (ראשון) הממונה על שגרירות ישראל בדרום קוריאה לשיחה במשרד החוץ בסיאול. זאת, במחאה על היחס שמקבלים התיירים הקוריאנים בישראל. כזכור, משרד הבריאות החליט לאסור על כניסת אזרחים קוריאנים לארץ. הצעד הזה הגיע לאחר שתשעה דרום קוריאנים נדבקו בנגיף לאחר ששהו בישראל. בנוסף, שגרירות דרום קוריאה בישראל הגישה מחאה למשרד החוץ על החלטת משרד הבריאות.

משרד החוץ של סיאול פנה לממשלה, בבקשה להתיר את כניסתם של אזרחיה לארץ. הממשלה מצידה דחתה את הבקשה, והסבירה כי זהו צעד בלתי נמנע על מנת לעצור את התפשטות הנגיף והעברתו מדרום קוריאה לישראל. עם זאת, הסכימה לשתף פעולה עם סיאול בצעדים הרלוונטיים. עד כה, נאסרה כניסת תיירים מסין, סינגפור, תאילנד, הונג קונג ומקאו.

שר התיירות, יריב לוין, אמר בראיון לכאן רשת ב' כי "אנחנו פועלים בעניין הזה על פי הנחיות משרד הבריאות. נעשה מאמץ לסייע במימוש ההחלטות האלה. לגבי אותן ארצות שמהן משרד הבריאות קובע שלא יוכלו להיכנס תיירים, אנחנו מעבירים את המסר גם לסוכני התיירות ומשתדלים לסייע באיתור התיירים ולהשיבם לארצותיהם. זה אירוע שחורג בהרבה מגבולותיה של מדינת ישראל ומשפיע על עולם התיירות. מה שעומד לנגד עיינינו זה בריאותם של אזרחי ישראל".

ראש הממשלה בנימין נתניהו יקיים היום (ראשון) הערכת מצב מיוחדת בנושא נגיף הקורונה בחמ"ל משרד הבריאות בנוכחות שר הבריאות ליצמן, שרי ממשלה, מנכ"לי משרדים, מנכ"לי בתי חולים וגורמים בכירים נוספים. זאת, בהמשך לדיונים שהתקיימו בימים אחרונים בנושא היערכות והתמודדות עם הנגיף ובשל ההתפתחויות האחרונות.

כזכור, שניים עשר נוסעים ישראלים נחתו אתמול בנתב"ג, לאחר שהייה בקוריאה הדרומית. על פי הנחיות משרד הבריאות, הם מחויבים להיות בבידוד ביתי. כדי שאזרחים אחרים לא יבואו איתם במגע כלל, מרגע נחיתתם בארץ, הישראלים פונו לבתיהם באופן מבוקר, על ידי צוותי מגן דוד אדום. יתר הנוסעים בטיסה, כ-130 אזרחי דרום קוריאה, נשלחו חזרה למדינתם ללא אפשרות לרדת מהמטוס.