צה"ל: המחבלים שהניחו מטען חבלה בגבול הרצועה – מהג'יהאד האסלאמי

צה"ל: חוליית הטרור ביצעה שני אירועי הנחת מטען נוספים לאחרונה סמוך לגדר. דחפור וטנק של צה"ל נאבקו בתוך שטח הרצועה על גופותיהם של שני מחבלים שנהרגו. בנט: "נמאס מהביקורת הצבועה של השמאל - חמאס מחזיק את גופות הדר ואורון"

 • "הרגע הכי קשה בחיים" יהודה קליין משתף בפטירה הטראומתית

  תוכן מקודם

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

 • קברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

  תוכן מקודם

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

דובר צה"ל מוסר כי בהמשך לסיכול הפיגוע הבוקר (ראשון) סמוך לגדר המערכת בדרום רצועת עזה, הפיגוע בוצע על ידי חוליה המשויכת לארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי. "מדובר בחוליית טרור אשר ביצעה שני אירועי הנחת מטען נוספים בחודשים האחרונים סמוך לגדר המערכת", נמסר עוד מדובר צה"ל. בתוך כך פורסם תיעוד מתצפיות צה"ל ותמונת המטען שהניחה חוליית הטרור הבוקר.

בתוך כך, תיעוד מתוך הרצועה שפורסם הבוקר מראה מאבק של דחפור וטנק של צה"ל, שמנסים לתפוס גופה של אחד המחבלים שנהרג בתקרית, ומנגד קבוצת עזתים מנסה לקחת את הגופה כשהדחפור והטנק דוהרים לעברם, תוך כדי שמבוצע לעברם גם ירי של צלפים צה"ליים. בצה"ל ביקשו לאסוף את גופותיהם של שני מחבלים, שנהרגו הבוקר מאש צה"ל.

הצבא נכנס עם D9 מאובטח על ידי טנק ועושה את הפעולה הזאת. המאבק היום הסתיים כשגופה אחת נלקחה על ידי צה"ל, ושנייה נתפסה על ידי הפלסטינים. גורמים בצה"ל אמרו בעקבות האירוע: "כלי הנדסי של צה"ל פינה גופה של אחד המחבלים בדרך שלא תסכן חיי חיילינו ובהתאם לנהלים ולתנאי השטח".

שר הביטחון, נפתלי בנט, אמר על התקרית ברצועת עזה: "נמאס מהביקורת הצבועה של השמאל נגד ״חוסר ההומניות״ שבשימוש בדחפור כדי להביא אלינו גופת מחבל שניסה לרצוח ישראלים. ‏רבותיי, יפי הנפש: אתם לא הומניים. חמאס מחזיק את גופות הדר ואורון. אני מגבה את צה״ל שחיסל את המחבלים ואסף את הגופה. כך צריך וכך נעשה. מול מחבלים נפעל בעוצמה".

ארגון חמאס הגיב על התקרית הבוקר, ואמר כי "הרצח המכוון של הצעיר וההתעללות בגופתו היא פשע מכוער. ישראל תישא באחריות לכך". הג'יהאד האסלאמי הגיב גם הוא ואמר כי מדובר ב"פשע פראי. הידיים האוחזות בהדק ינקמו על דם ההרוגים, כפי שנקמו בעבר – בירי על תל אביב". הזרוע הצבאית של הארגון עדכנה כי ההרוג בתקרית הוא פעיל מחטיבת חאן יונס, בן 27.

כזכור, התקרית החלה בסמוך לשעה 6:30 בבוקר, כשתצפיתנים בחטיבה הדרומית של אוגדת עזה, זיהו שני חשודים פלסטינים שהתקרבו לגדר הגבול כאשר הם רכובים על גבי אופנוע. בשלב מסוים ניגש אחד החשודים לגדר והניח מטען חבלה. מיד הוקפץ לזירה כוח של חטיבת כפיר. החיילים ירו טיל נ"ט וכן ירי מנשק קל לעבר שני המחבלים. לפי הערכות גורמי צבא, בכוונת המחבלים הייתה לפגוע בכוחות ובעובדים האחראים על בניית גדר המערכת והחומה התת-קרקעית נגד מנהרות.

4 תגובות

ה' ישמור!!!

למה לא מראים תפיצוץ??!

"ירי על ת"א". נו נו אין לנו בעיה עם זה, רק תעזבו כבר את הדרום. ברגע שתזרקו על ת"א כל הצבא יוקפץ לרצועה. אתם יודעים את זה

בוז

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell