Flash90

לקראת הבחירות: העבודה-גשר-מר"צ הציגה את קווי היסוד של הממשלה הבאה

כשבוע לבחירות: מפלגת העבודה גשר מר"צ מציגה, קווי היסוד של הממשלה הבאה יהיו חידוש תהליך השלום תוך 90 יום, שיקום מערכות הבריאות והחינוך, והגדלת גובה שכר המינימום, קצבת הזקנה וקצבת הנכות ל-6000 ש"ח לכל אחת מהקצבאות

קצת יותר משבוע לבחירות, מפלגת העבודה – גשר – מר"צ הציגה היום (ראשון) את קווי היסוד לממשלה הבאה בראשות בני גנץ. במסיבת עיתונאים שנערך בבית מפלגת העבודה בתל אביב, הציג יו"ר העבודה ח"כ עמיר פרץ את התוכנית: "כדי שהממשלה הבאה תהיה ממשלה חדשה ביחד איתנו בראשותו של בני גנץ, עלינו להציב יעדים מידיים שיהיו חלק מקווי היסוד . נחדש את תהליך השלום תוך 90 ימים, נדרוש שהממשלה הבאה תניף שני דגלים – דגל השלום, ודגל הצדק החברתי".

"היום אנו מציגים את תכנית שש, שש שש שתהיה חלק מקווי היסוד: 6000 ₪ שכר מינימום כדי שכל עובד יוכל להתפרנס בכבוד, 6000 ₪ לקצבת זקנה כדי שכל קשיש בישראל יוכל להזדקן בכבוד. תוך שנה יהיו בישראל 0 קשישים עניים, 6000 ₪ לקצבת הנכות כדי שכל נכה יוכל לחיות בכבוד. ניצור שוויון ושותפות לאזרחי ישראל הערבים, לא רק כסיסמא. כתכנית עבודה, ונמגר את שיח החרמות אותו יצרו ליברמן ואחרים נגד אזרחי ישראל הערבים ונגד החרדים. אלה יהיו קווי היסוד של הממשלה הבאה. אשליית המפלגה הגדולה לא הוכיחה עצמה בשתי מערכות הבחירות האחרונות."

על בקשתם של כחול לבן להסיר את תמונתו של גנץ משילוט הקמפיין אמר פרץ: "אנחנו מדגישים את תמיכתו בבני גנץ, וזאת בהמשך לסיכום עקרוני שקיים ביננו על שיתוף פעולה אסטרטגי בין הרשימות, ולכן לא ברורה לי העתירה שהם מתכננים להגיש לועדת הבחירות, אלא אם יש למישהו תכניות להעדיף את הימין על פנינו. כדי שגם זה לא יקרה, העבודה גשר ומרצ חייבת להיות מפלגה גדולה וחזקה. כך נחליף את בנימין נתניהו, וגם את המדיניות שלו.”

יו"ר גשר, ח"כ אורלי לוי אבקסיס, מועמדת העבודה גשר מר"צ לתפקיד שרת הבריאות: "הבחירה שאזרחי ישראל נדרשים לעשות בעוד שבוע היא בין ממשלה חדשה שאנחנו נהיה הכוח החברתי שלה בבריאות, ברווחה, בחינוך לבין עוד ממשלה ישנה, עם קווי היסוד הישנים שאנחנו כבר מכירים. שאזרחי ישראל כבר מכירים. לא מספיק להחליף את הפרסונה, צריך להחליף גם את המדיניות. אם נקבל את כחול לבן עם אותן שותפות קואליציונית בדיוק- דבר לא ישתנה".

ח"כ לוי אבוקסיס התייחסה לבהלת הקורונה ואמרה: "למדינת ישראל אין נוהל מסודר כיצד להתמודד עם אירועים מסוג הקורונה. אין מתקן בידוד ייעודי לנושא, צוותים רבים, כולל בשדה התעופה, שבאים במגע עם מי שעלולים להיות חשודים בהידבקות, נמצאים ללא מיגון מתאים. עולות עדויות רבות על התנהלות לקויה בנושא".

עוד הוסיפה יו"ר גשר ואמרה כי, "על משרד הבריאות יחד עם המשרד לביטחון פנים להוציא צו שעה לבידוד מקצועי של כל מי שיש סיכוי שנדבק. על המדינה להקים מתקן בידוד רפואי מקצועי באזור הרחוק ממרכזי הערים, שם יעבירו לבדיקה מסודרת את כל החשודים בהידבקות. אסור לנו לסכן את אזרחי המדינה ולהקל ראש בדבר".

אבוקסיס תקפה את התנהלות משרד הבריאות ואמרה כי "אנחנו מגלים שתוך כדי תנועה האמונים על הנושא מפתחים את הנהלים והמצב שנוצר הוא שאין להם ברירה אלא לסמוך על תחושת האחריות של הציבור, בלי פיקוח אמיתי. כיצד מדינה שמאוימת תדיר על ידי ארגוני טרור ומדינות עויינות, אין לה תכנית עבודה מסודרת לאירועים שכאלה?".

2 תגובות

העבודה-גשר-מרץ
זאת האש השורפת את היכל התורה ושארית הפליטה ששורדת את השריפה הנוראית ששרפו הציונים.
העבודה-עבודה זרה
גשר-פילוג עם ישראל ולא אחדות. במקום חברותא מיתותא.
מרץ- רמיסת עולם התורה והמצוות.

בתכלית.
רק מהשמאל הגיעו הצעות כגון :
ביטול גיוס חובה (ברק).
חוקים נגד הסתת מגזרים בישראל (פרץ).

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *