ממשיכים עם הימין: סגן שר החינוך ח"כ מאיר פרוש, נציגם הנאמן של חסידי חב"ד בכנסת, חתם היום על "מכתב התחייבות" ברור בו הוא מתחייב באופן ברור לשמור על 3 השלמויות. פרוש: "מחוייב לדברי הרבי לשלילה מוחלטת אפילו על דיבור של מו"מ על חלקי ארץ ישראל"

סגן שר החינוך ח"כ מאיר פרוש הנחשב לנציגם הנאמן של חסידי חב"ד בכנסת, חתם היום (ראשון) על "מכתב התחייבות" ברור בו הוא מתחייב באופן ברור לשמור על 3 השלמויות שהיו כה חשובים לרבי מחב"ד.

ח"כ פרוש ציין במסמך כי הוא "מחוייב לדברי הרבי לשלילה מוחלטת אפילו על דיבור של מו"מ על חלקי ארץ ישראל". המכתב התקבל בסיפוק רב בקרב רבני ומשפיעי חב"ד הקוראים לתמוך ברשימת יהדות התורה שסימנה ג' שהיא "הרשימה החרדית ביותר" ללא כל ספק, ומציינים באופן אישי את סגן שר החינוך ח"כ מאיר פרוש עומד לימין רבני חב"ד ורשת אהלי יוסף יצחק ליובאוויטש בכל אשר יפנו אליו.

בחב"ד מציינים כי ח"כ פרוש והוא הנציג הנאמן המלווה את מוסדות חב"ד ועומד לימינם בכל עת, והמשמש אוזן קשבת ויד מושטת גם לצורכי הפרט של אנ"ש. "זו השעה להצביע ליהדות התורה כדי לתת לו את הכוח להוסיף ולעשות את כל מה שעשה עד כה ביתר שאת וביתר עוז", אומרים הרבנים והמשפיעים.

מסמך ההתחייבות של סגה"ש פרוש

כזכור, סגן השר פרוש, הנחשב לנץ הימני ביהדות התורה, התייחס לפני כשבוע בראיון ל'חדשות JDN' לעסקת המאה של הנשיא טראמפ: "העמדה המסורתית של אגודת ישראל מאז שפיל הציע 2 מדינות, ליהודים וערבים, הייתה נגד חלוקה, זו העמדה הבסיסית המסורתית, כי הקדוש ברוך הוא נתן לנו את התורה, זה שטראמפ הציע הצעה מאוד מכבדת את היהודים זה מכיוון שהוא אוהב יהודים ומגיע לו על כך יישר כוח, אנחנו כיהודים מאמינים לא יכולים לוותר על סנטימטר בארץ ישראל, אנחנו מצידנו לא יכולים לוותר מכיוון שהקדוש ברוך נתן לנו את זה".

במענה לשאלה כיצד יצביע במקרה והתוכנית תגיע להצבעה במליאת הכנסת השיב כי, "אתה הרי יודע שלא תגיע הצעה כזאת. גם כשאהוד ברק רצה לתת לערפת 98% לא הגיע שום דבר לכנסת. אנחנו יודעים שלא יהיה מה להציע כי הערבים הרי לא רוצים להסכים לשום דבר". כשהתעקשנו לקבל תשובה חזר פרוש והבהיר כי "אסור לנו למסור שטחים לארץ ישראל". עוד הוסיף כי, "עוד לא קרה שאגודת ישראל, אני חושב שגם דגל התורה, מעולם לא קרה שאגודת ישראל הצביע חלילה בעד מסירת שטחים".