שוטרים באיטליה. צילום: נתי שוחט / פלאש 90

נגיף ה'קורונה': הרוג שלישי באיטליה; ירידה במספר הנדבקים בסין

בהלת הנגיף: באיטליה מדווחים על אישה נוספת שמתה כתוצאה מנגיף ה'קורונה' בכך מניין המתים במדינה עולה ל - 3. בסין מניין המתים ביממה האחרונה עומד על 150 לעומת 97 ביום קודם לכן, אך הרשויות בסין מסרו כי חלה ירידה במספר הנדבקים ברחבי המדינה

נגיף ה'קורונה' ממשיך לגבות קורבנות ברחבי העולם: הרשיות בסין הודיעו היום (שני) ש – 150 מצאו את מותם ביממה האחרונה, לעומת 97 יום קודם לכן. מקרים נוספים נרשמו באיטליה, קוריאה הדרומית ואיראן. יחד עם זאת, הרשויות בסין מסרו כי חלה ירידה במספר הנדבקים ברחבי המדינה – 409 לעומת 648 יום לפני כן. ברקע הנתונים, כמה מחוזות במדינה הודיעו על הורדת רמת כוננות החירום להתפשטות הווירוס, ובמוקד ההתפרצות, ווהאן, אישרו לתושבים בריאים לעזוב את ההסגר לטובת יציאה לפעולות הכרחיות.

באיטליה הודיעו כי אישה שלישית נוספה אמש למניין קורבנות הנגיף. הממשלה מתקשה להשתלט על ההתפרצות בצפון המדינה עם יותר מ-130 מקרים של הידבקויות, נכון לסוף השבוע האחרון. במקביל, באיראן ובקוריאה הדרומית מתו חולים נוספים בעקבות הנגיף.

הלילה עצרו הרשויות רכבת שהגיעה מאיטליה במעבר ברנר שבהרי האלפים בעקבות דיווחים ששנים מהנוסעים סובלים מחום ועלה חשש שנדבקו בנגיף. משרד הפנים האוסטרי מסר כי הרכבת עשתה את דרכה מוונציה למינכן ונעצרה בגבול אוסטריה. לא ידוע כמה נוסעים נמצאים על הרכבת והרשויות טרם החליטו מה לעשות איתם. לא נמסר מתי תתחדש תנועת הרכבות בגבול. "נדון בצעדים הבאים עם עמיתינו האיטלקים", נמסר בהצהרה.

בתוך כך, גם בישראל ממשיכים בפעולות למניעת התפשטות ה'קורונה', אמש הודיע משרד הבריאות כי נוסע נוסף שחזר מספינת "דיימונד פרינסס" נדבק בנגיף הקורונה. המעבדה ממשיכה לאשש את ממצאי הבדיקה, ובהודעה הבהירו כי לא מדובר בהדבקה שהתרחשה בישראל.

על רקע ביקור קבוצת התיירים מקוריאה הדרומית, שכמה מהם חלו בנגיף, משרד הבריאות פנה ליותר מ-300 בני אדם שהיו במגע עם הדרום קוריאנים, וביקש מהם להיות בבידוד. כרגע יש בישראל יותר מ-1,000 בני אדם בבידוד. כבר היום פנו אנשים שהיו במגע עם הדרום קוריאנים וחשו ברע למוקדים. נלקחו מהם בדיקות לאבחון קורונה, תוצאות המעבדה יתקבלו מחר.

2 תגובות

מתי ליברמן יחטוף קורונה

אחרי הבחירות שיסע לאירופה

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן