רה"מ בנימין נתניהו התייחס לחידוש ירי הטילים ואמר "הבהרתי לחמאס כי אם לא ירה על הסוררים בעזה אנחנו נירה בו. אני מדבר על מלחמה". נתניהו הוסיף: "אני לא ממהר למלחמות כי אני שומר על חיילי ישראל, אבל החמאס צריך לדעת שזה יכול לקרות בכל רגע"

בליץ' הראיונות נמשך: ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (שני) להסלמה בדרום והסביר את עמדתו בנוגע ליציאה למבצע צבאי בעזה, "אני לא ממהר למלחמות כי אני שומר על חיילי ישראל, אבל החמאס צריך לדעת שזה יכול לקרות בכל רגע". נתניהו הוסיף: "תושבי הדרום, אנחנו איתכם. הג'יהאד האסלאמי, אנחנו עליכם"רה"מ"

בראיון 'לאמיר אבגי' ב'גלי צה"ל' אמר נתניהו: "הבהרתי לחמאס כי אם לא ירה על הסוררים בעזה אנחנו נירה בו. אני מדבר על מלחמה". בנושא הסדרה עם החמאס והחזרת השבויים והנעדרים אמר, "עושים כל מיני דברים שסמויים מן העין בנושא השבויים והנעדרים. מקווה שנוכל להביא תוצאות".

נתניהו תקף את יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ ואמר כי, "לא ראיתי שום יוזמה מיוחדת מגנץ כרמטכ"ל", נתניהו גם הגיב לדבריו של ח"כ גנץ שכינה אותו "ארדואן שמתבצר בבלפור", ואמר ש"גנץ מקבל את תמיכת התקשורת".

בראיון ל'יניר קוזין' ו'יעקב ברדוגו' ב'ערוץ כנסת' דחה ראש הממשלה בנימין נתניהו את הטענות כי יעביר את החוק הצרפתי ואמר שהוא אינו מתכוון לחוקק שום חוק בנושא. על החיבורים בימין אמר נתניהו: "ניסיתי לשדל את בנט לכלול את בן גביר ברשימה – והוא סירב". על יו"ר עוצמה יהודית אמר: "הוא שורף מנדטים".

 

נתניהו: "מלחמה היא מוצא אחרון, אבל ייתכן שלא יהיה מנוס אלא להגיע אליה"