דיווח בסוריה: 6 הרוגים בתקיפה הישראלית – הג'יהאד: "החשבון פתוח"

מרכז המעקב הסורי דיווח על שישה הרוגים בתקיפת אמש דרומית לדמשק. ארבעה מההרוגים משתייכים למיליציות הפרו-איראניות ושניים לג'יהאד האסלאמי. דובר הג'יהאד: "התוקפנות הישראלית בדמשק ומות לוחמינו הם אירוע שלא יעבור בשתיקה"

מרכז המעקב הסורי אחר זכויות אדם, ארגון אופוזיציה היושב בלונדון, דיווח הבוקר (שני) כי מניין ההרוגים בתקיפה הישראלית נגד הג'יהאד האסלאמי מדרום לדמשק עומד על שישה בני אדם, בהם שני פעילי ג'יהאד וארבעה לוחמים במיליציה פרו-איראנית. לפי הארגון, אחד הלוחמים היה סורי, אך זהותם של השלושה הנוספים לא פורסמה.

בעקבות התקיפה ברצועה ובסוריה, בגדודי אל-קודס, הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי, אמרו כי "החשבון עם ישראל פתוח". דובר הזרוע אבו חמזה הצהיר כי "התוקפנות הישראלית בדמשק ומות לוחמינו הם אירוע שלא יעבור בשתיקה". ארגון הטרור הודיע במהלך הלילה כי שניים מפעיליו נהרגו בתקיפות – ואיים לנקום.

"התוקפנות הפחדנית הזאת בדמשק היא ההוכחה לכשלון של כוחות האויב להתמודד עם לוחמי פלוגות ירושלים (הזרוע הצבאית של הארגון) בשטחים הכבושים בפלסטין", מסר ארגון הטרור. "התוקפנות החדשה לא תגרום לנו להפסיק לצעוד בדרך ההתנגדות והג'יהאד עד לשחרור המלא והשיבה. אנו מתחייבים בפני אללה ועמנו כי התגובה לפשע הזה תבוא. דמם של השהידים יקר ולא נשפך לשווא".

על פי מספר דיווחים לא מאומתים, מטרת התקיפה הייתה חיסולו של אכרם עג'ורי, המפקד הצבאי של הג׳יהאד האסלאמי. על פי מספר דיווחים, בחודש נובמבר האחרון ישראל ניסתה – ונכשלה בניסיון לחסל את עג'ורי. סוכנות הידיעות הסורית דיווחה כי מערכות ההגנה שלה הצליחו לפגוע ברוב הטילים שנורו – לפני שהגיעו ליעדם. הטלוויזיה הסורית דיווחה כי התקיפות הגיעו מכיוון רמת הגולן.

דובר צה"ל אישר אמש כי מטוסי קרב של צה"ל תקפו יעדי טרור של ארגון הטרור הגא"פ (הג׳האד האיסלאמי הפלסטיני) דרומית לעיר דמשק שבסוריה, וכן עשרות יעדי טרור של ארגון הטרור הג׳האד האיסלאמי ברחבי רצועת עזה. בעקבות שהתקיפה כוונה ליעדים של הג׳האד האיסלאמי בתגובה לירי הרקטות, בישראל באופן חריג לוקחים אחריות לתקיפות בסוריה.

באזור עאדליה בפאתי דמשק שבסוריה הותקף אתר של ארגון הטרור גא"פ, המהווה עוגן משמעותי של הגא"פ בסוריה. באתר מבצע הגא"פ מחקר ופיתוח של אמצעי לחימה תוך התאמתם לייצור ברצועת עזה ולייצור מקומי בשטח סוריה. בנוסף, מיוצרים מידי חודש באתר זה עשרות קילוגרמים של AP, חומר המשמש כדלק לרקטות ומתקיימות בו הכשרות טכניות לפעילי ארגון הטרור, הן מהרצועה והן מהזירה הצפונית.

בנוסף, כשעה קודם לכן הותקפו עשרות יעדי טרור של ארגון הטרור גא"פ ברצועת עזה. ברפיח הותקפו תשתיות תת-קרקע ואתרים לאחסון חומרי גלם המשמשים לייצור רקטות. בנוסף, בחאן יונס הותקפה מפקדת חטיבת חאן יונס של ארגון הטרור גא"פ, ובה מתחם לאימון ירי טילי נ"ט וציוד צבאי המשמש את הכוח הימי של ארגון הטרור. כמו כן, בבית להיא הותקף מתחם אימונים צבאי של ארגון הטרור גא"פ.

מדובר צה"ל נמסר כי, "התקיפות בוצעו בתגובה לניסיון הפיגוע הבוקר (ראשון) על גדר המערכת ולשיגור הרקטות מרצועת עזה לעבר שטח ישראל. צה״ל יגיב בתקיפות לפעולות הטרור של הג'יהאד האיסלאמי המסכנות את אזרחי ישראל ופוגעות בריבונותה. צה"ל רואה בחומרה רבה את מתקפת הרקטות לעבר שטח ישראל, נמצא במוכנות גבוהה וימשיך לפעול ככל שיידרש נגד ניסיונות לפגיעה באזרחי ישראל".

אמש בשעות הערב התקיימה הערכת המצב שהתקיימה בקריה שבתל אביב בהשתתפות ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שר הביטחון, נפתלי בנט, הרמטכ״ל אביב כובי, ראש השב״כ נדב ארגמן, ראש המל״ל והיועץ לביטחון לאומי מאיר בן שבר, מתאם הפעולות בשטחים האלוף כמיל אבו רוקון ובכירי נוספים במערכת הביטחון.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן