משרד הבריאות פרסם המלצה לציבור שלא לנסוע לאיטליה ועדכן כי נשקלת האפשרות להחמיר את ההנחיות עבור החוזרים מאיטליה וייתכן שיתבקשו לשהות בבידוד: "זו מדינה שהגבולות שלה פתוחים באופן מוחלט, תהיה לה השפעה על התחלואה בכל אירופה"

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב עדכן הערב (שני) כי משרד החוץ יפרסם אזהרת מסע לאיטליה בעקבות התפשטות נגיף הקורונה בצפון המדינה. "נשקול בימים הקרובים אם מי שחוזר משם יצטרך לשהות בבידוד של 14 ימים", הוא הוסיף. "מי שטס לשם שיידע שהמצב חמור וייקח זאת בחשבון. יש באיטליה תחלואה בהיקף נרחב ועדיף לא לנסוע אליה".

בר סימן טוב הוסיף כי "בשיחת הערכת מצב עם ראש הממשלה הוחלט שתהיה אזהרת מסע לאיטליה". לדבריו, אזהרת המסע תפורסם עוד היום. בר סימן הסביר כי "הדבר החשוב ביותר במקרים האלה זה להפסיק את התנועה לאזורים המדבקים". במשרד הבהירו כי בשלב זה אין כוונה להיערך להוציא את אזרחי איטליה מהארץ. "מי שחוזר מאיטליה ומגלה תסמינים שיפנה מיד למד"א" המשיך בר סימן טוב.

מנכ"ל משרד הבריאות נשאל גם מדוע משרד הבריאות מתמהמה עם ההנחיה לבידוד של ישראלים ששבו מאיטליה. "איטליה היא מקרה מיוחד", טען בר סימן טוב. "היא מדינה פתוחה לכל אירופה, מדינה תיירותית. גם אם תהיה הנחיה לבידוד ביתי כזה, ואיסור על הגעת נוסעים מאיטליה – אז הם יכולים פשוט לקחת רכבת למדינה שכנה, ולטוס לישראל משם, ולכן לא ברור מה תהיה היעילות של מהלך כזה".‎

"נמשכת הסבירות הגבוהה לתחלואה מנגיף הקורונה בארץ", אמרו עוד במשרד הבריאות, "אנחנו ערוכים להרבה מאוד תרחישים, ובאיזשהו שלב נעביר יותר מידע לקהילה" הבהיר המנכ"ל וציין כי "זו תחלואה שהרבה אנשים יכולים לעבור אותה בצורה קלה בבית". בנוסף הוא הרגיע כי "150 האנשים שהיו במגע עם הדרום קוריאנים שביקרו בארץ אינם נושאים בינתיים את נגיף הקורונה".

המלצת מנכ"ל המשרד בנוגע לאיטליה מגיעה ברקע העלייה במספר הנדבקים, שמניינם עומד על 220, שהביאה את המדינה למקום השלישי בעולם בהיקף ההתפרצות. היום מת מהמחלה באיטליה גבר כבן 80, והוא השביעי שמת כתוצאה מהמחלה. גם באירלנד התקבלה היום החלטה להמליץ לאזרחים שלא לנסוע לאזורים שבהם התפרצה המחלה.

מוקדם יותר היום אמר מחוקק באיראן כי בעירו, קום, מתו בשבועיים האחרונים 50 בני אדם שנדבקו בנגיף, פי ארבעה מהמספר שדיווחו עליו השלטונות. לדברי חבר הפרלמנט, אחמד פרהאני, יותר מ-250 תושבים בעיר הושמו בהסגר. הוא האשים את ממשלת אראן בטיוח הנתונים. בממשלת איראן דחו את ההערות הללו ועמדו על כך שמספר של המתים מקורונה עודו עומד על 12.