יו"ר כחול לבן הודיע כי הוא מייעד את גבי אשכנזי לתפקיד שר הביטחון: "יעשה סדר בכל המערכות הנדרשות". תקף את נתניהו: "מינית שרי ביטחון כחלק מסיבוב פוליטי, מינית קבינט בובות". הליכוד: "בזמן שחיילי צה״ל נלחמים בטרור, גנץ וחבריו עושים פוליטיקה"

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ קיים הערב מסיבת עיתונים בעוטף עזה ותקף את מדיניות הביטחון של ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אנחנו נמצאים ב"עוד סבב לחימה". שם קוד מכובס לכך שמאות אלפי ילדים, נשים וגברים נמצאים תחת מתקפת טילים. עוברים עוד לילה בממ"ד, לא הולכים לעבודה, לא הולכים לבית הספר ולגן. המציאות הזו לא יכולה להימשך", אמר גנץ.

גנץ תקף את ראש הממשלה על מינוי בנט לשר הביטחון, "נתניהו נכשלת. מינית שרי ביטחון כחלק מסיבוב פוליטי, מינית קבינט בובות, ובמקום להחזיר את ההרתעה שהשגנו ב"צוק איתן" – מחקת אותה. הכל בגלל שאתה מרוכז במשפט שלך ובשאלה איך תצליח להביא לכנסת את חוק ההימלטות. המצב שבו הנייה מאיים ואתה משלם חייב להסתיים ב-2.3.

יו"ר כחול לבן הודיע הוא מייעד את הרמטכ"ל לשעבר ח"כ גבי אשכנזי לתפקיד שר הביטחון, במידה וינצח בבחירות: "יש מולנו אתגרים ביטחוניים בכל הזירות ובכללן גם אתגר החירום הבריאותי מול וירוס הקורונה שאני לא בטוח שהוא מטופל כראוי. מערכת הביטחון הישראלית חייבת לתת תשובה מסודרת לכל האתגרים שמולנו- בדרום, בצפון, במזרח קרוב ורחוק ובכללם איראן".

"כדי להתמודד עם האתגרים האלו ולשים סוף לכישלון של נתניהו מול הנייה והאתגרים האחרים- נמצא כאן מי שיהיה שר הביטחון של מדינת ישראל – גבי אשכנזי. אני משוכנע שגבי, ביחד איתי כראש ממשלה, עם בוגי כחבר בכיר בקבינט המדיני-ביטחוני, יוביל את המערכת ויעשה סדר בכל המערכות הנדרשות ויפעיל נכון את הכוח בכל הזירות בכלל ובדרום בפרט", דברי גנץ.

אשכנזי אמר כי, "באנו לחזק את עוטף ישראל. להביע הערכה לחיילי צה״ל שגם עכשיו פועלים לשמירה על בטחון האזור. התחושה הכללית של התושבים היא שמותר לירות על הדרום. אני רוצה לומר לאזרחים ולעם ישראל – זו לא גזירת גורל. המציאות הזו בלתי נסבלת וכל מי שחי כאן יודע שזה לא התחיל אתמול עם המטענים".

"זו לא הפעם הראשונה שאנחנו מתמודדים עם ארגוני טרור. אפשר לספק כאן תחושת ביטחון. בגבול הצפון יש ילדים שכבר 15 שנה לא שמעו אזעקה. לחמאס- יש שתי אפשרויות: המועדפת עלינו- הסדרה ארוכת טווח, השבת הבנים ושקט מוחלט. וכנגד זה- שיפור במצב הכלכלי בעזה. ואם זה לא יעבוד- נאלץ לפעול בכח", דברי אשכנזי.

בליכוד הגיבו בחריפות להצהרה של כחול לבן ומסר כי, "בושה שבזמן שחיילי צה״ל נלחמים בטרור, גנץ וחבריו עושים פוליטיקה כדי להסתיר מהציבור שהממשלה שלהם תהיה תלויה ברשימה הערבית המשותפת ולא תוכל לפעול נגד הטרור בשום מקום".