פאדי פאחד / Flash90

בדרך לרגיעה: הפסקת האש נשמרה הלילה; בעוטף עזה לא יתקיימו לימודים

לילה מתוח אך שקט עבר על תושבי הדרום, אך ב"ה עד כה הפסקת האש נמשכת וככה"נ ישראל הולכת לרגיעה וסיום סבב ההסלמה הנוכחי, הבוקר לא יתקיימו לימודים בעוטף עזה. צירי התנועה נפתחו הבוקר לתנועה, וצה"ל הודיע על חידוש תנועת הרכבות

לאחר יותר מיממה בה נורו כמאה רקטות מרצועת עזה לשטח ישראל והודעת הג'יהאד האסלאמי כי סיים את תגובתו על תקיפות צה"ל, הפסקת אש נשמרה הלילה (שלישי) החל מהשעה 23:00 בה בוצע מטח הירי האחרון.

חרף השקט, פיקוד העורף הנחה כי לא יתקיימו היום לימודים באשקלון, נתיבות, שדרות והמועצות האזוריות חוף אשקלון, אשכול, שדות נגב ושער הנגב. באזורים אלה ניתן לצאת לעבודה בתנאי שניתן להגיע למרחב מוגן לפני זמן ההתגוננות. כמו כן, ניתן לקיים אירועים בתוך מבנה עד 300 איש, אך חל איסור על התכנסויות מחוץ למבנה. בשאר אזורי הארץ אין הנחיות מיוחדות.

בתוך כך, ישראל החליטה גם על סגירת מרחב הדיג ומעברי הגבול עם עזה. מעבר כרם שלום ייסגר למעט כניסת ציוד הומניטארי וחיוני, ומעבר ארז ייסגר למעט מקרים הומניטאריים חריגים. לאחר הערכת מצב שנערכה בפיקוד הדרום נקבע שההנחיות לרכבת ישראל ישארו ללא שינוי וקו הנגב המערבי הושבת במהלך הלילה. הערכת מצב נוספת תיערך הבוקר.

דובר צה"ל מסר הבוקר כי, "לאור הערכת המצב הוחלט על פתיחת כלל הצירים שנסגרו בימים האחרונים באזור עוטף עזה, ועל חידוש תנועת הרכבות בקו שדרות – אשקלון". מהמועצה האזורית שדות הנגב נמסר: "אנו נמצאים בעיצומה של הערכת מצב עם גורמי הביטחון לאחר אירועי הלילה. נכון לרגע זה, אין שינוי בהנחיות ההתגוננות אך יחד עם זאת, אנו מעדכנים שהחל מהשעה 8:00 נפתחו צירי התנועה שהיו חסומים ורכבת ישראל תחזור לפעילות רגילה".

אמש במהלך היום תקף צה"ל עשרות יעדים של הג'יהאד האיסלאמי ברחבי רצועת עזה, שכללו מתחמים לאחסון אמצעי לחימה ימיים ומתחמים צבאיים המשמשים לאימונים, מתחם צבאי של גא"פ בחאן יונס המשמש לאימונים ולאחסון אמצעי לחימה וכן תשתית תת קרקע של הארגון. בנוסף תקף צה"ל עמדת שיגור רקטות של ארגון הטרור. ההודעה האחרונה מדובר צה"ל על תקיפה ברצועה נמסרה בשעה 20:27.

לפי שעה, הכבישים החשופים לירי טילי נ"ט יישארו חסומים לפחות עד הבוקר. בישראל מעריכים כי הג'יהאד האיסלאמי ימשיך לנסות להשיג נקמה על סרטון פינוי גופת המחבל אתמול בבוקר ליד חאן יונס. לפי ההערכה, הג'יהאד ינסה לבצע פיגוע קרקע איכותי בגבול, או לירות מטח רקטות קטלני שיחדור את כיפת ברזל, שרשמה עד כה אחוזי יירוט גבוהים של כ-90%.

מטחי רקטות נורו משעות הצהריים לעבר יישובי הדרום.‏ במהלך היום שוגרו כ-90 רקטות ופצצות מרגמה לעבר שטח מדינת ישראל. לא דווח על נפגעים בגוף ואין נזק. מוקדם יותר דווח על רקטה אחת שנפלה בחצר בית. נפילה נוספת נרשמה בגן משחקים, נגרם נזק לגן ולכמה כלי רכב. מרבית הרקטות כאמור יורטו על ידי כיפת ברזל, או נפלו בשטחים פתוחים. מספר בני אדם פונו במצב קל מריצה למרחב המוגן.

11 שעות של הסלמה: מהאזעקה הראשונה עד האחרונה – דקה אחרי דקה

23:40 – דוברת המועצה האזרית שער הנגב: בהמשך לאזעקת צבע אדום שנשמעה לפני מספר דקות, אותרה נפילה בשטח פתוח.

23:20 – דיווחים פלסטינים: ברצועת עזה הודיעו על הפסקת אש החל מ-23:30

23:01 – אזעקה בנחל עוז

22:20 – אזעקות בשדרות, איבים, ניר עם, ארז, מטווח ניר עם, נתיב העשרה.

21:53 – אזעקות בעין השלושה, כיסופים, נירים.

21:52 – אזעקות בעין השלושה, כיסופים, נירים.

21:20 – אזעקה בעין השלושה

20:30 – דובר צה"ל מוסר כי לפני זמן קצר תקפו מטוסי קרב ומסוקי קרב של צה"ל יעדי טרור של ארגון הטרור גא"פ (הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני) ברחבי רצועת עזה, שכללו מתחמים לאחסון אמצעי לחימה ימיים ומתחמים צבאיים המשמשים לאימונים.

20:15 – אזעקות בבארי, זמרת ושובה, עלומים, שוקדה, כפר מימון ותושיה.

20:10 – גורם ביטחוני: "התקבלו מסרים מדרגים שונים של ארגון הג'יהאד האסלאמי בדבר רצון להפסקת אש מיידית. אנו סקפטיים. צה״ל ימשיך לפעול עד להשבת השקט בדרום. בתכנון מדרגה נוספת וחזקה הרבה יותר. רק המעשים בשטח הם שיקבעו".

20:04 – ראש הממשלה בנימין נתניהו מקיים כעת הערכת מצב עם שר הביטחון נפתלי בנט, הרמטכ"ל אביב כוכבי, ראש השב"כ נדב ארגמן ובכירים נוספים במערכת הביטחון, בקריה בתל אביב

20:01 – אזעקה בכיסופים

19:25 – דוברות עיריית אשקלון: נכון לשעה זו, הנחיות פיקוד העורף עדיין בתוקף, לרבות אי קיום הלימודים מחר. על כל שינוי, נעדכן בהתאם.

19:16 – דובר צה"ל: בשעה זו תוקף צה"ל יעדי טרור של ארגון הטרור גא״פ ברצועת עזה. פרטים בהמשך.

18:47 – דובר צה"ל: בהמשך לדיווחים על השיגורים שזוהו משטח רצועת עזה לשטח ישראל היום (ב'), עד לשעה 18:00 זוהו כ-50 שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל. לאחר תחקור עומדים אחוזי היירוט על כ-90 אחוזים מהשיגורים, בהתאם למדיניות היירוט.

18:30 – ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר בסוללת כיפת ברזל באזור אשדוד ואמר כי, "אתמול תקפנו בכמה זירות – תקפנו בסוריה, תקפנו בעזה, ואנחנו מוסיפים להכות עכשיו עם מטוסים, טנקים ומסוקים. אנחנו נמשיך להכות עד שיושב השקט. יש לי מסר לראשי ארגוני הטרור: אם לא יושב השקט – אתם הבאים בתור".

18:27 – אזעקה בנתיב העשרה

18:02 – אזעקה בכיסופים

18:00 – שר הביטחון, נפתלי בנט, יקיים בשעה 18:15 הערכת מצב בקריה שבתל אביב בהשתתפות הרמטכ״ל ובכירי מערכת הביטחון.

17:51 – כחול לבן: לאור המצב הביטחוני הוחלט לקיים הצהרה ביטחונית של יו"ר כחול לבן, רא"ל (במיל') בני גנץ, שר הביטחון לשעבר רא"ל (במיל') משה (בוגי) יעלון ורא"ל (במיל') ח"כ גבי אשכנזי, ולבטל את כנס הפעילים של כחול לבן בתל אביב.

17:40 – אזעקה בנירים

17:26 – אזעקות בנירים ועין השלושה.

17:15 – אזעקות באשקלון, אזור תעשייה הדרומי אשקלון, זיקים, כרמיה, נתיב העשרה, יד מרדכי, מבקיעים.

17:04 – דובר צה"ל: לפני זמן קצר, כלי טיס של צה״ל תקף עמדת שיגור של ארגון הטרור גא״פ בצפון רצועת עזה, ממנה נורו רקטות לפני זמן קצר משטח רצועת עזה לשטח ישראל. זוהתה פגיעה.

17:01 – אזעקות בנירים, עין השלושה,

17:00 – אזעקות בנירים, עין השלושה,

16:50 – אזעקות בשדרות, איבים וארז.

16:49 – למרכז הרפואי ברזילי הובא תושב אשקלון בן 55 שבזמן האזעקה נפל ונחבל בפנים. מצבו יציב מועמד לבדיקת הדמיה.

16:21 – אזעקות באשקלון, אזור תעשייה הדרומי אשקלון, זיקים, נתיב העשרה, יד מרדכי, כרמיה ומבקיעים.

16:20 – דוברות המועצה האזורית שדות נגב: בהמשך לאזעקות ביישובי המועצה- אין נפילות בתוך ישובים. יש מספר נפילות בשטחים פתוחים. נפילה בקטע כביש סמוך לזמרת.

16:19 – אזעקות באזור תעשייה הדרומי אשקלון, זיקים, כרמיה, נתיב העשרה, אשקלון, אזור תעשייה צפוני אשקלון, מבקיעים

16:05 – עקב המצב הביטחוני, ראש הממשלה ביטל את השתתפותו בכנסים של הליכוד בטבריה ובצפת והוא יקיים הערכות מצב ביטחוניות בקריה.

16:06 – אזעקות בבית הגדי, נתיבות, ברוש, תאשור, תדהר, מעגלים גבעולים מלילות, שיבולים, שרשרת, זמרת ושובה, בארי, כפר מימון ותושיה, עלומים, שוקדה.

16:05 – ראש הממשלה בנימין נתניהו בהתייעצות ביטחונית עם ראש השב"כ וראש המל"ל, ובשיחת ועידה עם שר הביטחון והרמטכ"ל, במתקן ביטחוני במרכז הארץ. ראש הממשלה הנחה על המשך הפעולה מול ארגוני הטרור בעזה.

16:00 – אזעקות בסופה, חולית ופרי גן.

15:58 – דוברות המועצה האזורית אשכול: בדקות האחרונות הופעלו אזעקות במספר ישובים באשכול. נשמעו פיצוצים במרחב, הפרטים בבדיקה. קודם לכן נשמעו הדי פיצוצים שמקורם בירוטים בשמי המועצה (מרכז המועצה). לא הופעלו התרעות בתוך ישובים, אלא בשטח פתוח בלבד .

15:55 – אזעקות בחולית, ניר יצחק, סופה, פרי גן.

15:07 – אזעקה באזור תעשייה הדרומי אשקלון.

14:35 – דובר צה"ל מוסר כי לפני זמן קצר תקפו מטוסי קרב ומסוקי קרב של צה"ל יעדי טרור של ארגון הטרור גא"פ ברחבי רצועת עזה, בהם מתחם צבאי של גא"פ בחאן יונס, המשמש לאימונים ולאחסון אמצעי לחימה וכן תשתית תת קרקע של ארגון הטרור גא"פ באלבריג'.

15:38 – רה"מ בנימין נתניהו: "‏תודה לכוחותינו על תקיפת עשרות מטרות ויעדי טרור בעזה ובסוריה. חיסלנו מחבלים רבים ופגענו בתשתיות טרור. נמשיך לתקוף. אם חמאס והג׳יהאד האיסלמי לא יפסיקו את האש לחלוטין, נאלץ להפעיל את תוכנית המערכה הרחבה שהכנו. נעשה מה שצריך כדי להחזיר את הביטחון המוחלט לתושבי הדרום".

13:28 – דובר צה"ל: בשעה זו תוקף צה"ל יעדי טרור של ארגון הטרור גא״פ (הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני) ברצועת עזה. פרטים בהמשך.

13:10 – דובר צה"ל: בהמשך לדיווח על פרטי השיגורים שזוהו משטח רצועת עזה לשטח ישראל היום (ב'), לאחר תחקור הנתונים זוהו בסך הכל 14 שיגורים לעבר שטח ישראל. לוחמי ההגנה האווירית יירטו 12 שיגורים.

12:57 – דוברות המשטרה: חבלני משטרת ישראל טיפלו במהלך השעה האחרונה בכמה זירות בעיר בשדרות, בינהן גן משחקים, בהן נמצאו רסיסים כתוצאה מנפילות ויירוטים. החבלנים אספו את הממצאים להמשך טיפול שלהם.

12:56 – ראש הממשלה בנימין נתניהו מקיים כעת התייעצות ביטחונית טלפונית עם ראשי מערכת הביטחון. נתניהו שוחח בטלפון עם ראש עיריית אשקלון תומר גלאם וראש עיריית שדרות אלון דוידי. רה"מ נתניהו חיזק את עמידתם האיתנה של תושבי העיר ועידכן את ראשי העיר בתמונת המצב הביטחונית.

12:48 – עיריית שדרות: בהמשך למטחים האחרונים, דווח על נפילה אחת בחצר בית. נפילה נוספת בגן משחקים.

12:42 – אזעקה בנתיב העשרה

12:31 – אזעקות בניר עם, שדרות, איבים, גבים, מכללת ספיר

12:24 – צה"ל: זוהו שישה שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל. לוחמי ההגנה האווירית יירטו חמישה שיגורים.

12:19 – מד"א: חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול לנפגעת חרדה. אין נפגעי גוף.

12:01 – אזעקות בשדרות ובישובים בעוטף עזה בהם: ניר עם, איבים, גבים, ומפלסים

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *