במהלך דיון ועדת הכספים: מנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית אורלי עדס הציגה את ההערכות וועדת הבחירות כדי לאפשר לאנשים השוהים בבידוד בעקבות תסמינים לנגיף 'הקורונה' להצביע בבחירות. עדס אמרה כי הם בוחנים להציב קלפיות לאנשים השוהים בבידוד

מנכ"לית ועדת הבחירות אורלי עדס אמרה היום (שלישי) בדיון בוועדת הכספים כי קיימת היערכות להקמת 12-15 קלפיות ייעודיות למצביעים ששוהים בבידוד מחשש להידבקות בנגיף הקורונה. זאת, לאחר שמשרד הבריאות הורה לישראלים החוזרים מחלק ממדינות המזרח לשהות בבידוד, אם אינם סובלים מתסמיני המחלה.

במהלך הדיון, העוסק בתקציב הוועדה לבחירות לכנסת ה-23, ביקש יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני הבהרות בנוגע להיערכות להצבעה על רקע התפשטות הנגיף. בתשובתה, אמרה עדס כי "לפני יומיים ניתן צו מנכ"ל משרד הבריאות, הקובע שכל מי שבבידוד ואין לו תסמינים, יוכל לצאת להצבעה, בהתאם להנחיות – לצאת עם מסכה, לא בתחבורה ציבורית ועוד".

לדבריה, מספרי האנשים השוהים בבידוד משתנים מדי יום. "אנשים נכנסים ויוצאים מבידוד, ואנחנו עוקבים אחר כך. אנחנו רוצים לעשות זאת בערים מרכזיות, זה יהיה באוהלים. אנחנו מייצרים מפרט לאוהל מיוחד, עם הפרדה בין חברי ועדת הקלפי למצביעים", הסבירה.

עדס הוסיפה כי מנכ"ל מד"א מגייס עובדים מקרב הארגון מאחר שאף אחד לא מוכן לעבוד שם. "המבודדים ייכנסו עם אמצעים וכפפות ומסכות, יהיו אמצעי מיגון לסדרנים", הוסיפה. בנוגע לעלות המהלך היא אמרה: "אני מאוד מקווה שלא נגיע לעלויות כבדות, ושנוכל לצמצם בדברים אחרים, כדי שלא נצטרך תקציב נוסף".

כזכור, אמש דווח 'בידיעות אחרונות' כי מפלגת כחול לבן נערכת להתקפות פייק ניוז ביום הבחירות בעוד שבוע בדיוק שיתבטאו בדיווחים כוזבים על "התפשטות מאסיבית" של נגיף הקורונה בקלפיות המזוהות עם המפלגה. בכחול לבן מעריכים כי גורמים פוליטיים ינסו לשבש את ההצבעה בקלפיות המזוהות עם תמיכה גדולה של כחול לבן, כדי למנוע ממצביעי כחול לבן להגיע ולהצביע ביום הבחירות. יחד עם זאת, למטה הבחירות של כחול לבן אין מידע על כוונה כזו והיא נערכת לאפשרות של מתקפת פייק ניוז בעקבות התפשטות מגיפת הקורונה.

בכיר במפלגה שצוטט 'בידיעות' אמר כי,"העברנו הנחייה לכל הפעילים בקלפיות שאם הם מקבלים דיווחים או ידיעות כוזבות על מתקפת קורונה הם מעדכנים אותנו באופן מיידי כדי שנוכל לפעול ולהתריע שמדובר בפייק ניוז". במקרים כאלה מתכוונת המפלגה להעביר מסרונים והודעות בזמן אמת למצביעי כחול לבן לצאת ולהצביע ולהסביר כי הם נחשפו ל"מתקפת פייק ניוז קורונה".