ועדת ההיתרים אישרה היום את בקשתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, לדון באפשרותו לקבל מימון להוצאותיו המשפטיות. הועדה הסבירה את השינוי מההחלטה האחרונה שקיבלו, וטענו שיש שינוי בנסיבות מאז ההחלטות הקודמות בנושא

ועדת ההיתרים החליטה היום (שלישי) לקיים דיון מחודש בבקשת ראש הממשלה בנימין נתניהו לקבל מימון להוצאותיו המשפטיות. חברי הוועדה בראשות השופטת בדימוס נחמה מוניץ נימקה את החלטתה בכך כי "לאחר בחינת טיעוני באי כוח ראש הממשלה, הועדה סבורה כי יש בהם כדי להצביע על שינוי נסיבות משמעותי בין הנסיבות שהיו בעת מתן ההחלטות הקודמות לבין הנסיבות הנוכחיות".

כזכור, לפני כחודש הודיעו חברי הוועדה למתן היתרים, בראשות השופטת בדימוס נחמה מוניץ וחברי ועדת ההיתרים שולמית דותן וישראל תיק, כי הוועדה תתכנס בקרוב כדי לשמוע את טיעוני ראש הממשלה בנימין נתניהו בבקשותיו לקבל היתר לצורך מימון הוצאותיו המשפטיות בתיקים המתנהלים נגדו, וכן להבהרת החלטה קודמת של הוועדה, זאת בעקבות הפניית היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט.

בהודעת הוועדה שפורסמה נמסר כי, "הוועדה סבורה, וזאת בהתאם להלכה של בית המשפט העליון, כי ההחלטות של טריבונל זה, בשונה מהחלטות שיפוטיות, לא חל עקרון הסופיות, והן ניתנות לשינוי. הוועדה למתן היתרים פועלת ליד מבקר המדינה ואינה כפופה בהחלטותיה אלא למרות הדין". חברי הוועדה אף עדכנו בהחלטתם את מבקר המדינה מתניהו אנגלמן.

הוועדה כבר דחתה בעבר פעמיים את בקשתו של נתניהו לקבל תרומות מבן דודו נתן מיליקובסקי ואיש העסקים ספנסר פרטרידג', ובהחלטתה האחרונה אף הורתה לו להשיב למיליקובסקי 300 אלף דולר שכבר קיבל ממנו. בעקבות החלטת הוועדה עתר נתניהו לבג"ץ, שקבע כי על הוועדה לאפשר לנתניהו לטעון מולה שוב בעל פה.

מהתנועה לאיכות השלטון נמסר: "נעתור לבג"צ על מנת שיורה לועדת ההיתרים לדחות את בקשתו של נתניהו למימון הלוואה לניהול תיקיו המשפטיים". עו"ד ד"ר אליעד שרגא, יו"ר התנועה אמר: "לאחר שהוליך שולל את בית המשפט העליון ואת וועדת ההיתרים, כשסרב שלוש פעמים ברציפות להעביר לידי הוועדה מסמכים שבקשה, מקבל ראש הממשלה צ'אנס רביעי מאותה וועדה, שהכללים להקמתה קובעים כי החלטתה היא סופית. זו חדירה מסוכנת של אלמנטים זרים ופוליטיים לגוף מעין שיפוטי, והדרדרות נוספת במאפייניה הדמוקרטים של מדינת ישראל".