ראש הממשלה הודיע כי הוא מקדם בנייה בשטח שבין ירושלים למעלה אדומים: "אנחנו בונים את ירושלים ואת פאתי ירושלים. נתתי הנחייה מיידית, אישור להפקדה בנייה של 3500 יחידות דיור בE1". עוד תקף את גנץ: "היועצים הקרובים שלו השוו את טראמפ להיטלר"


נתניהו: "גנץ זה כמו ביבי בעלי אקספרס". צילום: יהודה גרובייס

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע היום (שלישי) כי הוא מקדם בנייה בשטח E1, שבין ירושלים למעלה אדומים: "אנחנו בונים את ירושלים ואת פאתי ירושלים. נתתי הנחייה מיידית, אישור להפקדה בנייה של 3500 יחידות דיור בE1.", אמר נתניהו בכנס ב'שבע' בירושלים. ב'וואלה' דווח כי מדובר באחד מהשטחים הרגישים ביותר מבחינה בינלאומית, שההודעה על הבנייה בו צפויה לגרור גינויים ממדינות אירופה.

נתניהו פנה אל מצביעי הימין ש"מטיפים" לו לדבריו, ויצא נגד הקביעה הזו. "מדהים אותי לשמוע מחבריי מתיישבי יהודה ושומרון שבאים ומטיפים לי, שבלמתי בגופי את הנסיגה והעקירה", אמר. "אני מדבר אל הקיר. אין אדם שבלם נסיגה יותר ממני". עוד סיפר איך דחף לבנייה בירושלים בעבר ובהווה: "הקמתי את הר חומה והיום חיים שם 38 אלף משפחות, ואתמול הוספנו עוד 10 אלף יחידות דיור. יהיו שם 50 אלף יחידות דיור".

נתניהו תקף בחריפות בנאומו את יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ ואת חברי מפלגתו ואמר כי "גנץ הוא פשוט חיקוי עלוב. גנץ זה ביבי בעלי אקספרס. פתאום כולם נהיו ימניים שם, פתאום לא מתנגדים להליכה שלי לקונגרס, פתאום לא מתנגדים ליציאה מתוכנית הגרעין, הם אלה שהתנגדו להקים גדר ביטחון בגבול סיני". הוא המשיך ותקף את סביבתו של יו"ר כחול לבן: "היועצים הקרובים של גנץ השוו את טראמפ להיטלר".

נתניהו פנה למשתתפים בכנס של העיתון הדתי לאומי ואמר כי "אם יש מישהו שמתכוון להצביע לעוצמה יהודית אני מבקש ממנו לא לבזבז את הקול. אנחנו קרובים מאוד לניצחון ו61. אם שוב נאבד 2 מנדטים לאיבוד זאת תהיה בכייה לדורות. אני מבין את התסכול שבן גביר לא ב״ימינה״ אבל אסור לבזבז את הקול ובכך להביא לממשלת שמאל שתלויה ברשימה המשותפת".

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ נאם מוקדם יותר בכנס ותקת את ראש הממשלה: "בכנסת ה-22, זו שמתפזרת שוב, הגשתי הצעת חוק לקציבת כהונת ראש ממשלה. 8 שנים או שתי קדנציות- ומספיק. נתניהו לעומת זאת נמצא בתפקידו כבר 11 שנים ברצף. זה משחית כל אדם. ופתאום הוא שולף רפורמות ותוכניות ומתחייב להגשים אותן- מליגליזציה ועד סיפוח".

"אני אעשה לכם ספויילר. עכשיו הוא מתכוון להודיע שזו תהיה הקדנציה האחרונה שלו. שנשארו רק "כמה מהלכים היסטוריים" שהוא לא הספיק לטפל בהם ב-14 שנות שלטון. שיש 6 רפורמות שהוא צריך לעשות כדי לתקן את מה שהוא לא עשה. אני לא מאמין לו, ומציע גם לכם לנהוג כך. הוא רוצה רק דבר אחד- את "חוק ההימלטות" שיאפשר לו להימנע מהעמדה לדין בשוחד, מרמה והפרת אמונים", דברי גנץ.