ראש הממשלה תוקף בחריפות את יו"ר כחול לבן: "ברור מאליו שמשהו לא טוב קורה אצל בני גנץ, מיקוד וחדות של המחשבה אלה לא דברים של מה בכך". עוד טען: "גבי אשכנזי יפרוש מהחיים הפוליטיים דקה אחרי שתשמעו את ההקלטות שלו"

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף הערב (שלישי) בחריפות את יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ וטען כי אינו כשיר לכהן כראש ממשלה: "ברור מאליו שמשהו לא טוב קורה אצל בני גנץ. זה מעבר לחילוקי דעות. משהו קורה. אולי כתוצאה מכניסה לחיים הציבוריים או לחשיפת פרשת המימד החמישי. משהו קורה. והדבר הזה מעורר שאלות האם אנחנו יכולים להמר על עתידנו".

לדברי נתניהו, "תפקיד ראש הממשלה מאוד מאתגר וזה גדול על גנץ. רואים את זה בכל ראיון ובכל הופעה. מיקוד וחדות של המחשבה אלה לא דברים של מה בכך. להטיס את המטוס הזה שנקרא מדינת ישראל ולהביא אותו למחוז חפצו זאת פעולה מאוד קשה ואני אומר באחריות שמשהו לא טוב קורה שם ואסור להמר על זה, לכן צריך להצביע ליכוד כדי שנוביל את ישראל בביטחה".

בכנס הליכוד במגדל העמק התייחס להודעה של גנץ מאמש כי במידה ויזכה בבחירות ימנה את הרמטכ"ל לשעבר ח"כ גבי אשכנזי לשר הביטחון: "אתמול בני גנץ אמר שהוא ימנה את גבי אשכנזי לשר הביטחון שלו. זו הבטחה ריקה כי כשהקלטות של אשכנזי ומנדלבליט יתפרסמו אשכנזי לא יוכל להיות שר הביטחון ולדעתי יפרוש מהפוליטיקה. יש שם דברים קשים מאוד אבל חלק מזערי מהם התפרסם והם קשים מאוד".

"המאמץ שהוא עושה למנוע את פרסום הקלטות הללו. אם כחול לבן מדברים על שקיפות, תפעלו לאלתר לחשוף את קלטות אשכנזי מנדלבליט והציבור יראה וישפוט לבד. שמעתי שיש דבר לא פחות חמור שאשכנזי אמר באותן הקלטות, אמירות מזעזעות על אחינו הדרוזים שקשרו את גורלם עם גורלנו. אני לחמתי לצד דרוזים, אני חייב את חיי שקיבלתי מגיבור ישראל סלים שופי בפעולה שעשיתי מעבר לקווי האויב, אני לעולם לא אשכח את זה".

"שלחתי אותם גם אל הקרב, ביקרתי אותם בביקורי תנחומים של משפחות שכולות, ולשמוע רמטכ"ל שאומר דברים כאלה נגד בני העדה זה דבר מקומם ומזעזע. אני אומר לגנץ ואשכנזי עכשיו, תתביישו לכם, תגנו את הדברים הללו מיד". עוד הוסיף נתניהו כי, "צו איסור הפרסום מונע ממני לפרט את מה שנאמר שם אבל אני חושב שכל אזרח בישראל שיודע את חובתנו לעדה היה מצטרף גם כן. לכן אני דורש את פרסום הקלטות הללו ועוד לפני הבחירות".

ח"כ גבי אשכנזי הגיב הערב וכתב כי "שמעתי הערב את שקריו של נתניהו. אני לא ארד לרמה שלו, אם הוא לא מתבייש שהוא משקר, אני מתביייש בשבילו. אם הוא חושב שאני לא יכול להישאר בפוליטיקה- למה נתניהו הציע לי רק לא מזמן להיות שר הביטחון של מדינת ישראל? מנהיגות צריכה להיות ערכית – תבחרו לאיזה נתניהו אתם רוצים להאמין".

מוקדם יותר היום פרסמו בליכוד סרטון עם ריכוז של טעויות וגמגומים של יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ בראיונות שונים לתקשורת, בתגובה פרסמו בכחול לבן סרטון עם מספר טעויות של נתניהו, כולל 2 מקרים בהם התבלבל בשם מדינות בהם הוא או רעייתו ביקרו. "מה ששלושה כתבי אישום ומשפט בפתח עושים לבן אדם", כתב גנץ.