שרים בכירים בקבינט מבקרים את ההצהרות התוקפניות של ראש הממשלה ושר הביטחון במהלך ההסלמה בדרום: "אין שום תוכנית סודית שהגו בשבועות האחרונים שלא נהגתה לפני". בנט: "אותם שרים אולי לא יודעים, ואלי מוטב שהם לא יודעים"

שרים בכירים בקבינט תוקפים את דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון נפתלי בנט שבמהלך ימי ההסלמה בדרום הבטיחו שישראל נערכת למכה קשה ושונה בעוצמתה ממה שידענו עד היום: "כל התרחישים וההשלכות שלהם ידועים וסוכמו מראש", צוטט השרים ב'חדשות 12'. "מטוסים לא יצללו וצוללות לא יתעופפו, ואין שום תוכנית סודית שהגו בשבועות האחרונים שלא נהגתה לפני".

עוד התייחסו השרים שצוטטו בדיווח של ירון אברהם לשאלה אם לאיומים שהושמעו אכן היה תוקף בתקופה רגישה פוליטית כמו זו. לדבריהם, "ישראל לא רצתה עימות עכשיו והאיומים ששמענו היו ריקים מתוכן בשלב הנוכחי. ייתכן שבעתיד תהיה פעולה משמעותית יותר אבל שבוע לפני הבחירות, לא הג'יהאד ולא אנחנו רצינו בעימות".

בנט הגיב בריאיון ל'חדשות 12' לציטוטים של השרים הבכירים ואמר כי, "הם טועים, ראש הממשלה דובר אמת, ואנחנו מכינים מה שאנחנו מכינים. אותם שרים אולי לא יודעים, ואלי מוטב שהם לא יודעים כי אנחנו רואים שהם מדליפים. מה שחשוב זה שאנחנו מחוייבים לייצר מצב אחר לגמרי בעזה. אסטרטגיית הסבבים מיצתה את עצמה".

נתניהו אתמול, בשיח ההסלמה בדרום, כי "מעבר למכות הקשות שאנחנו מנחיתים על אויבינו, החמאס וגם הג'יהאד האיסלאמי צריכים להבין – זה לא יימשך כך. אם הם לא יפסיקו את האש לחלוטין, ואני לא מתכוון ליום, יומיים, אלא בכלל, אם לא תהיה הפסקה מוחלטת – נאלץ להפעיל את תוכנית המערכה הרחבה שהכנו". לדבריו, "אלה לא מילים בעלמא, יש בהם דברים חדשים, מפתיעים שלא היו לא ב'עופרת יצוקה', לא ב'עמוד ענן' ולא ב'צוק איתן'".

ראש הממשלה הוסיף כי, "כל מי שנמצא בקבינט יודע בדיוק על מה אנחנו מדברים. המערכה, יכולה להיות מלחמה, היא מוצא אחרון. אינני ממהר ללכת לשם. אני יודע את המחיר שמשלמים חיילנו ומשפחות הנופלים. זה מוצא אחרון, אבל אם אין ברירה, לשם נגיע. ואבוי לחמאס ואבוי לג'יהאד האיסלאמי כשהם יגיעו ליום הזה. בחירה שלהם. אנחנו נעשה מה שצריך כדי להחזיר את הביטחון המוחלט לתושבי הדרום".

בנט אמר במהלך ביקור בעוטף עזה כי, "ביממה האחרונה הנחתנו מכות על בסיסי ג'יהאד אסלאמי וחיסלנו מחבלי ג'יהאד אסלאמי גם בעזה, וגם באזור דמשק. אנחנו פוגעים בהם איפה שהם ולא רק במי שיורה עלינו. אנחנו לא רוצים במערכה רחבה אבל אנחנו מכינים תכנית, ואם לא תהיה ברירה אנחנו נפעיל מערכה קשה. אנחנו לא נודיע לאויב מתי ולא נודיע לו איפה. אנחנו מחויבים לביטחון לתושבי עוטף עזה".