צילום: עיריית שדרות

בגיל 67: ראש עיריית שדרות לשעבר אלי מויאל הלך לעולמו

מויאל עבר התקף לב לפני כשבוע וחצי, ואושפז בבית חולים ברזילי באשקלון, כשהוא מורדם ומונשם. מויאל, איש ליכוד, כיהן כראש העיר במשך כעשור, בין 1998 ל-2008, בתקופה בה החל ירי הקאסמים על העיר. לווייתו תיערך מחר ב-16:00

 • השנה זוכים פעמיים- גם מקיימים את ההבטחה וגם זוכים בטיסה

  תוכן מקודם

 • מרן רבי ברוך ויסבקר שליט"א פונה אליכם בפניה אישית ומרגשת

  תוכן מקודם

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

 • תעלה דגרה ותפוך לאיש נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

ראש עיריית שדרות לשעבר אלי מויאל הלך הערב (שלישי) לעולמו בגיל 67. בשבוע שעבר פונה מויאל לבית החולים ברזילי באשקלון בעקבות אירוע לבבי, כשהוא בהכרה. בכניסה לבית החולים איבד את הכרתו, ומאז היה מאושפז במצב קשה מאוד. אתמול הוא הועבר לבית החולים בילינסון, שם נקבע מותו. הוא הותיר אחריו בן אחד. מעיריית שדרות נמסר כי הלווייתו תיערך מחר ב-16:00 בבית העלמין בעיר.

מויאל כיהן בראשות עיריית שדרות בשנים 1998-2008. ב-1998החליט להתמודד מול דוד בוסקילה בבחירות המקומיות לראשות עיריית שדרות, בהן זכה בראשות העיר בסיבוב השני. ב-2003 נבחר לכהונה נוספת כראש עיריית שדרות. בתקופה זו החל שיגור רקטות הקאסם לעבר שדרות. מויאל הרבה להופיע בתקשורת בנושא ודמותו זוהתה במידה רבה עם העיר.

במשך שנים נחשב מויאל למקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, אולם עם השנים הרבה לבקר את התנהלות ממשלת הליכוד בנושא הביטחוני בעוטף עזה. בשנת 2006 שובץ במקום ה-40 ברשימת הליכוד לכנסת ה-17, אולם לא נבחר לכנסת. לקראת בחירות 2015 נפגש מויאל עם ראשי המחנה הציוני יצחק הרצוג וציפי לבני, ובתגובה על כך פוטר מהליכוד. הוא הוחזר בהמשך – אך עזב את התנועה מרצונו

"היינו צריכים למחוק את חמאס ביום הראשון שהם ירו רקטה לעבר שדרות. ביום שלא עשינו את זה – עכשיו אנחנו משלמים את המחיר", נהג לומר. גם לאחר פרישתו נחשב מויאל למרואיין מבוקש בכלי התקשורת והוא הרבה להתבטא בנושאיים חברתיים. בשנת 2005 זכה מויאל בתואר איש השנה בתקשורת של האיגוד הישראלי ליחסי ציבור ודוברות, על פעילותו להעלאת העיר שדרות לסדר היום הציבורי.

ראש העיר הנוכחי, אלון דוידי, ספד למויאל הערב ואמר: "אלי מויאל תרם רבות לעיר שדרות, היה דמות משמעותית לתושבים והיווה אוזן קשבת לכולם. מותו היכה אותנו בתדהמה ואת תושבי העיר כולה. בשעה קשה זו אני, חבריי למועצת העיר, כלל עובדי העירייה וגמלאיה ותושבי שדרות שולחים תנחומים למשפחת מויאל היקרה".

נשיא המדינה ראובן ריבלין אמר כיף "אלי היה ידיד יקר ושליח נאמן של תושבי שדרות. הוא בנה את שדרות כעיר ואם בישראל תוך שהוא לא חוסך מאמצים ודואג לבטחון התושבים וליכולתם להתפרנס בכבוד וברווחה. גם בימים קשים וגם כאשר עזב את תפקידו נותר אלי תמיד מחויב לשליחותו. העם בישראל יזכור אותו כאחד מהמיוחדים שבבניו. יהי זכרו ברוך".

יו"ר העבודה-גשר-מרצ, ח"כ עמיר פרץ, שכיהן בעבר כראש מועצת שדרות, ספד למויאל: "כואב מאד את לכתו של חברי אלי מויאל, האיש שעלה לארץ כילד לשדרות, וחזר אליה בבגרותו כשהעביר אליה את משרד עורכי הדין המצליח שהקים, ולאחר מכן נבחר לראשות העיר והוביל אותה להישגים בתחומים רבים כאשר לנגד עיניו עמדו ילדי שדרות בהם האמין, ונתן לכולם הזדמנות לחתור למצויינות".

"סיפור חיינו הצטלב פעם אחר פעם, הן כילדי המעברה שגדלו בה והתחשלו בה, והן בזכות שהיתה לי להתלוות לאימו כשקבלה את אות נשיא המדינה. הכרתי את המשפחה של אלי, בה כולם מימשו עצמם בצורה נועזת ופורצת גבולות. אלי היה איש של אמירת האמת באופן גלוי ללא חשש, ועם הזמן הפך לאחד הדוברים הרהוטים בנושאים ביטחוניים וחברתיים. נכון, לא תמיד הסכמנו על הכל. אך ההערכה ההדדית ביננו גברה על כל מהמורה, ותמיד נתנו רוח גבית האחד לשני. יהי זכרו ברוך", דברי פרץ.

4 תגובות

ברוך דיין האמת

אלי מויאל איש יקר אבד לסדרות.
מעבר להיותו ראש עיר מצליח אלי היה דוגמא ומופת לצעירי העיר לאסיפה להגשמה עצמית ושאיפה המצויינות.

אבד לשדרות

יכלו להציל אותו. אבל ביה"ח ברזילאי זה ממש יהרג ואל יעבור.
אני לא סומך על ביה"ח ברזילאי. כל אחד שגמר 12 שנות לימוד שם נהיה רופא. אם אתם רוצים להשאר בחיים אל תתאשפזו בברזילאי בחיים.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell