צילום: אוליבייה פיטוסי / Flash90     

נפתלי בנט: "אני מעדיף בחירות רביעיות מאשר לשבת בקבינט של גנץ"

פחות משבוע לבחירות: יו"ר ימינה ושר הביטחון נפתלי בנט מסיר את הכפפות בראיון ל'ישראל היום': על מממשלה עם כחול לבן: "אני ימני והם שמאל". מתקפות מצד נתניהו: "לא אשיב, ימני לא תוקף ימני". הסבבים החוזרים בעזה: "נגיע למבצע נרחב בקרוב".

יו"ר ימינה, שר הביטחון נפתלי בנט אומר בראיון שיפורסם בסופ"ש ב'ישראל היום' "אני מעדיף לשבת באופוזיציה ולא לחבור לממשלה של בני גנץ. אני גם מעדיף בחירות רביעיות מאשר לשבת בקבינט שלו".

בנט מבהיר: "אני ימני וכחול לבן זו מפלגת שמאל. כמו באבוקדו שבו יש גרעין ומעטפת, כך ליבת כחול לבן, היא יש עתיד, שנלחמה במכינה בעלי, שרוצה לפנות עשרות אלפי מתיישבים מביתם, שלא רוצה יהדות ושהעומד בראשה, יאיר לפיד, אמר שההתנתקות היא עונש לציבור הדתי־לאומי. אלה לא הדעות שלי ולכן לא אשב איתם. אני רק הולך עם ממשלת נתניהו".

בתגובה לטענות של ראש הממשלה, שעליהן חזר גם בכנס "בשבע", שלפיהן ימינה כבר עמדה לחבור לכחול לבן, אמר בנט:"ימני לא תוקף ימני. זה הדיבר ה־11 שלימד אותי נתניהו. זה לא נעים לחטוף את ההתקפות מנתניהו, אבל אני לא אחראי למעשים שלו אלא למעשים שלי. החלוקה צריכה להיות כזו שליכודניקים יצביעו לליכוד וימין אידיאולוגי וציונות דתית יצביעו לימינה. אני לא מתכוון לתקוף בתוך מחנה הימין ונמשיך לספוג כי ימני לא תוקף ימני".

בהתייחס לסבב הלחימה מול הג'יהאד האסלאמי בתחילת השבוע, העריך שר הביטחון כי: "נגיע למבצע נרחב בעזה בזמן הקרוב. הדרך היחידה לשנות את המצב היא באמצעות אתחול מחדש כמה שיותר מהר. בסבב הזה למדתי שהדבר בלתי נמנע". בנט הוסיף כי הוא מתנגד לתפיסת הסבבים, אך ניצל את העימות הנוכחי כדי להעלות את מחיר התגובה ממי שתקפו את ישראל: "קבענו רף חדש: אם אין שקט בעוטף עזה, גם לא יהיה שקט בדמשק".

דברי שר הביטחון. בנט גם מתח ביקורת על השיקולים ההומניטריים שבגללם נמנע צה"ל מלתקוף את מיפקדת חמאס במבצע צוק איתן: "בני גנץ טעה כשלא נתן את ההנחיה לתקוף את המחבלים".

בהקשר אחר, בנט הזהיר את שופטי בג"ץ שלא לשלול מנתניהו את האפשרות להרכיב ממשלה – אף שהוא עומד לדין, "זה יהיה חסר אחריות והרסני אם הם (שופטי בג"ץ) יפסלו אותו. אם הוא ייפסל, המשמעות היא שהבג"ץ אומר לעם 'אני לא סופר אתכם'. זה יהיה הרסני ביחס לאמון ציבור. אסור לעשות את זה ואני מקווה שלא יעשו את זה".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *