פחות משבוע לבחירות: שוויון בין הליכוד וכחול לבן במספר המנדטים • גוש הימין זוכה ליתרון קל ומקבל 57 מנדטים • עוצמה יהודית רחוקה מאד מאחוז החסימה עם תמיכה של 1.7% • וגם: 58% ממצביעי הימין מרוצים מתפקודו של רה"מ נתניהו במדיניות מול עזה

חמישה ימים לבחירות: מסקר חדש שמתפרסם הבוקר (רביעי) ב'וואלה חדשות' עולה כי הליכוד וכחול לבן עושים שוויון במספר המנדטים, אך לאף מפלגה אין את הרוב הדרוש להקמת ממשלה.

הסקר המלא: כחול לבן עם 34 מנדטים, הליכוד גם עם 34 מנדטים, הרשימה המשותפת 13, למרות הקמפיין של כחול לבן נגדם העבודה – מר"צ עם 9 מנדטים, ש"ס 8, יהדות התורה 8, ישראל ביתנו 7, ימינה 7, ועוצמה יהודית של איתמר בן גביר רחוקים מאחוז החסימה עם 1.7% בלבד.

מפת הגושים: הימין מתחזק ל – 57 מנדטים, לעומת השמאל והערבים שמקבלים 56 מנדטים, וליברמן שנותר לשון המאזניים עם 7 מנדטים. המשמעות היא שלגנץ אין אפשרות להקים ממשלה מבלי להזדקק לתמיכה אקטיבית חיצונית של ח"כים מהרשימה המשותפת, שהודיעה כי לא תתמוך בממשלה שבה יושב ליברמן. אם תוצאות הסקר משקפות את תוצאות האמת, בבוקר 3 במרץ, הפלונטר הפוליטי צפוי להימשך גם בחודשים הקרובים; ואם המפלגות והפוליטיקאים לא יפרקו את הבריתות והשותפויות ויוותרו על הפסילות, הפלונטר הזה עשוי אף להוביל לבחירות רביעיות.

בישורת האחרונה עד הבחירות כל המפלגות ישקיעו את מאמציהן בהוצאת בוחרים מהבית ואם יהיו דרמות הן תלויות בעיקר באחוזי ההצבעה. עם זאת, החשש מאדישות של הציבור בבחירות השלישיות בשלב זה כנראה אינו מוצדק. מהסקר עולה כי 70% מהמשיבים מתכוונים ללכת להצביע ביום שני, עם יתרון קל במרכז-שמאל (73%) לעומת 69% בימין.

עוד נבדק בסקר שערך מכון 'מדגם' בראשות מנו גבע, "האם התפשטות נגיף הקורונה תשפיע או לא תשפיע על החלטתך להגיע לקלפי?". בכלל המדגם 83% השיבו כי זה לא ישפיע, מנגד 9% אמרו כי זה ישפיע, ו 8% השיבו כי הם אינם יודעים. בחלוקה לפי גושים: בימין, 87% השיבו כי זה לא ישפיע לעומת 7% שהשיבו כי זה כן ישפיע, ו6% שהשיבו כי הם אינם יודעים. בשמאל, 80% השיבו כי זה לא ישפיע, לעומת 10% שהשיבו כי זה ישפיע, ו – 10% שהשיבו כי הם אינם יודעים.

על רקע ההסלמה הביטחונית בדרום, בדק הסקר את השאלה, "האם אתה מרוצה או לא מרוצה מתפקידו של ראש הממשלה נתניהו בכל הנוגע למדיניות בעזה?". בכלל המדגם: 54% השיבו כי הם אינם מרוצים, מנגד 40% השיבו כי הם מרוצים ו 6% השיבו כי הם אינם יודעים. בימין: 58% השיבו כי הם מרוצים מתפקודו של נתניהו בעזה, מנגד 39% השיבו כי הם לא מרוצים, ו 3% השיבו כי הם אינם יודעים. בשמאל: 77% לא מרוצים, לעומת 16% מרוצים, ו 7% שהשיבו כי הם אינם יודעים