צילום: המתפ"ש

דיווח: המתפ"ש נפגש עם השליח הקטארי ושגריר האו"ם לאזור

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף כמיל אבו רוקון, נועד אתמול בירושלים לפגישה משולשת עם השליח הקטרי אל-עמאדי ועם שליח האו"ם למזרח התיכון ניקולאי מלאדנוב. השלושה דנו בסבב ההסלמה ובדרכים להחזיר את המצב בדרום לשגרה

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף כמיל אבו רוקון, נועד אתמול (שלישי) בירושלים לפגישה משולשת עם השליח הקטרי אל-עמאדי ועם שליח האו"ם למזרח התיכון ניקולאי מלאדנוב – כך דווח ב'כאן חדשות'. על פי הדיווח של גל ברגר, את הפגישה יזם האלוף אבו רוקון והשלושה דנו בסבב ההסלמה ובדרכים להחזיר את המצב בדרום לשגרה. בימים האחרונים העבירו השליח הקטארי ושליח האו"ם מסרים בין ישראל לחמאס.

אמש דווח כי ארגון הטרור חמאס העביר דרישה לישראל, דרך המתווכים, להחזרת ההקלות שביטלה בצל ההסלמה. בארגון דורשים שישראל תודיע עוד הערב על חידוש פתיחת המעברים ומרחב הדיג. המתווכים עדיין פועלים בין הצדדים כדי להבטיח חזרה לשגרה ואת חידוש ההקלות בהקדם. על פי הדיווח של גל ברגר, לפי גורמים פלסטינים אין דרישה מצד ישראל לעצירת שיגור בלוני הנפץ בתמורה להקלות.

עוד דווח כי בצה"ל ימשיכו לאסוף גופות מחבלים, אך בעקבות אירוע איסוף הגופה בגבול עזה על ידי דחפור, אשר הצית את סבב הלחימה האחרון, יהיה שינוי באופן ובנראות שבה יעשו זאת. בצבא ככל הנראה יקפידו לבצע את איסוף הגופות בלילה או לאחר הרחקת צלמים מהמקום, אך כך או כך – האירוע הבא ייראה אחרת.

ב'חדשות 13' דווח כי בדרג המדיני והצבאי לא מרוצים מסבב ההסלמה שהיה ביומיים האחרונים – וסבורים שאפשר היה למנוע אותו. האצבע המאשימה מופנית כלפי חמאס – שלא מיישם את הנדרש ממנו במסגרת ההסדרה עם ישראל, ולא אוכף משמעת ירי על הג'יהאד האסלאמי.

כזכור, מתאם פעולות הממשלה בשטחים הודיע ביום שני כי בתום התייעצויות ביטחוניות, הוחלט הערב על סגירת כלל מעברי הגבול של ישראל עם רצועת עזה, החל מהלילה ועד להודעה חדשה. מעבר כרם שלום ייסגר למעט כניסת ציוד הומניטארי וחיוני, ומעבר ארז ייסגר למעט מקרים הומניטאריים חריגים. בנוסף, מרחב הדיג ברצועת עזה ייסגר לחלוטין.

שלשום במהלך היום תקף צה"ל עשרות יעדים של הג'יהאד האיסלאמי ברחבי רצועת עזה, שכללו מתחמים לאחסון אמצעי לחימה ימיים ומתחמים צבאיים המשמשים לאימונים, מתחם צבאי של גא"פ בחאן יונס המשמש לאימונים ולאחסון אמצעי לחימה וכן תשתית תת קרקע של הארגון. בנוסף תקף צה"ל עמדת שיגור רקטות של ארגון הטרור. ההודעה האחרונה מדובר צה"ל על תקיפה ברצועה נמסרה בשעה 20:27.

109 רקטות שוגרו במהלך ההסלמה בתחילת השבוע מרצועת עזה לעבר יישובי הדרום. 50 מהן יורטו, שהן 90% מהרקטות שנורו לעבר אזורים מאוכלסים. מתחילת ההסלמה הנוכחית טופלו בבית החולים ברזילי באשקלון 21 נפגעים, בהם אחד במצב בינוני, 15 במצב קל וחמישה נפגעי חרדה. האזעקה האחרונה נשמעה ביום שני בנחל עוז בשעה 23:01.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן