צילומים: פלאש 90

בהלת הקורונה: ריבלין שוחח עם כץ וליצמן לאחר פגישתו עם ר"מ אוסטרליה

נשיא המדינה העלה בפני שרי הבריאות והחוץ את הדאגה שהביעו באוסטרליה מהאפשרות שישראל תנחה את השבים מאוסטרליה להכנס לבידוד: "נכון שתכירו את הנתונים שהוצגו לי בטרם החלטה שכזו" • האם הנשיא יחויב בבידוד בזמן ההמלצות להרכבת הממשלה?

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין שוחח הבוקר (רביעי) עם שר החוץ ישראל כץ ועם שר הבריאות הרב יעקב ליצמן לאחר פגישתו עם ראש ממשלת אוסטרליה סקוט מוריסון. הנשיא העלה בפניהם את הדאגה שהביעו באוסטרליה מהאפשרות שמדינת ישראל, בניגוד ליתר מדינות העולם, תנחה את השבים מאוסטרליה להכנס לבידוד וכן את החשש כי אזרחי ישראל יוזהרו שלא להיכנס בשערי אוסטרליה.

בשיחותיו עם השרים העלה הנשיא את העובדות שהציג ראש ממשלת אוסטרליה בפניו בפגישתם, לפיהן אוסטרליה נוקטת באמצעי הגנה בגבולותיה עוד בטרם יצאו הנחיות ארגון הבריאות העולמי. כמו כן, על פי הנתונים שהוצגו לנשיא, 15 מתוך המקרים שהתגלו באוסטרליה, מקורם בסין, בעיר וואהן וכל אותם מקרים הועברו לבידוד והבריאו לחלוטין. שמונה מקרים נוספים של חולים באוסטרליה הגיעו מהספינה שלחופי יפן וכל אלה הועברו לבידוד והחלמה בצפון אוסטרליה. עוד צוין בפני הנשיא כי לא התגלה אף מקרה של הדבקה בתוך אוסטרליה.

נשיא העביר את מסריו של ראש הממשלה מוריסון אשר אמר שהוא בטוח שאף אדם שעוזב את אוסטרליה לא צריך לחשוש מהידבקות. "אין ספק שמול עינינו צריכה להיות בריאות אזרחי ישראל אבל חשבתי שנכון שתכירו את הנתונים שהוצגו לי בטרם החלטה שכזו, על כל משמעויותיה, מתקבלת", אמר הנשיא לשרים.

השר ליצמן אמר לנשיא בשיחתם כי בנושא מתקיימת הערכת מצב יומיומית הנסמכת על מעקב ועידכון, וכי נכון לשעה זו אין כל הנחיה מיוחדת הנוגעת לשבים מאוסטרליה או ליוצאים אל אוסטרליה. במקרה וביומיים הקרובים יחליט משרד הבריאות כי על השבים מאוסטרליה לשהות בידוד ביתי, גם נשיא המדינה יחויב בכך, מה שעשוי לעקב את סבב המלצות המפלגות על מועמדם להרכבת הממשלה.

מחר בבוקר (שעון אוסטרליה) יעשה הנשיא את דרכו חזרה לישראל, והוא עתיד לנחות בארץ בבוקר יום שישי. כזכור, לאחרונה הודיעו במשרד הבריאות כי מי שהיה בטאיוון, איטליה או אוסטרליה ב-14 הימים האחרונים ומפתח תסמינים של מחלה, צריך להיבדק בהתאם להנחיות המפורטות באתר משרד הבריאות. בנוסף, במשרד הבריאות בוחנים להחמיר את ההנחיות לשבים מאוסטרליה, עד כדי חיוב בידוד בתי.

3 תגובות

דם של נפש
יהודי לא ימות ממחלת הקורונה. הוירוס לא ידבק בנפש יהודי להרבה זמן ויחלוף כחלוף הרוח כתמול שלשום. כי רק נפש טמאה ממשיכה לסבול ולמות ממחלה זאת.
אבל רבותיי עכשיו שריפה משתוללת בעולם. שריפה שורפת ומכלה את כל עמי הארץ אך לא את היהודים שומרי מצוותיו.
וליהודים הייתה אורה ושמחה וששון ויקר בזכות החודש הזה.

יאאללה שריבלין יכנס קצת לבידוד לא יזיק לא לו ולא לנו

את ריבלין חייבים להכניס לבידוד למשך השנתיים הקרובות

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו