מנכ"ל משרד הבריאות ביקר במוקד הלאומי של מד"א בכדי לעמוד מקרוב על פעילות המוקד הייעודי המשותף למשרד הבריאות ומד"א שהוקם לטובת ההתמודדות עם נגיף הקורונה. "לקחנו על עצמנו את המשימה ברצינות המירבית ואנחנו מתמודדים איתה"

מנכ"ל משרד הבריאות מר משה בר סימן טוב הגיע הבוקר (רביעי) לביקור במוקד הלאומי של מד"א בקרית אונו כדי לעמוד מקרוב על פעילות המוקד הייעודי המשותף למשרד הבריאות ומד"א שהוקם לטובת ההתמודדות עם נגיף הקורונה. מנכ"ל מד"א, אלי בין, סקר בפניו את ההיערכות המהירה של מד"א והקמת המוקד הייעודי ואופן פעילותו. עד כה הוכשרו 145 פרמדיקים של מד"א ברחבי הארץ ללקיחת דגימות לנגיף הקורונה מאזרחים הנמצאים בבידוד והוחלט ע"י רופא לקחת מהם דגימה.

"לקחנו על עצמנו את המשימה ברצינות המירבית ואנחנו מתמודדים איתה ביעילות במקביל לפעילות השגרתית של מד"א. אנחנו מקבלים בכל יום בשגרה בממוצע 6,500 שיחות למוקד 101 של מד"א ויש לנו את היכולת להתמודד גם בעומס גדול יותר, כפי שקורה בימים אלו בהם מתקבלות קרוב ל 9,000 שיחות ביממה". הסביר מנכ"ל מד"א, אלי בין. כחלק מהמוכנות ובכדי שלא יהיה מחסור, בימים אלה הצטייד מד"א בעשרות אלפי ערכות מיגון ברמה הגבוהה ביותר.

מנכ"ל משרד הבריאות מר משה בר סימן טוב עבר בין עמדות המוקד המשותף למד"א ולמשרד הבריאות וקיבל הסבר כיצד עובדת המערכת בזמן אמת. לאחר מכן התרשם מהמיגון של צוותי הרפואה של מד"א "מד"א התגייסו בצורה מעוררת התפעלות ואני בטוח שיחד ניתן מענה בצורה המיטבית למצב." סיכם

צילומים: פלאש 90, דוברות המשטרה