צילום: צילום: פלאש 90

דיווח: פרקליט משפחת נתניהו שכר את חברת חקירות כדי להשיג מידע על גנץ

עו"ד יוסי כהן הוא המקורב לרה"מ ששכר את חברת המודיעין כדי לאסוף חומר מביך על יו"ר כחול לבן. בתשלום בסך מאות אלפי שקלים נשאה חברה פרטית שנותנת שירותים לליכוד, דבר המהווה עבירה על חוק מימון מפלגות. כהן "לא היו דברים מעולם"
 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

עו"ד יוסי כהן הוא המקורב למשפחת נתניהו ששכר את חברת המודיעין העסקי CGI Group כדי לאסוף חומר מכפיש ומביך על יו"ר כחול לבן, בני גנץ – כך דווח ב'דה מרקר'. לפי מידע שפרסם גור מגידו, כהן פנה לאחד מבעלי החברה, החוקר הפרטי צביקה נווה — עמו הוא מצוי בקשרי ידידות, לדברי מקורות המכירים היטב את השניים — וביקש ממנו לסייע באיתור חומר ספציפי שסבר שיש בו כדי להזיק לגנץ.

עוד דווח כי בתשלום עבור השירות, בסך מאות אלפי שקלים, נשאה חברה פרטית שהוצגה כחברה בתחום המחשוב והסייבר, הנותנת כביכול שירותים לליכוד. בהנחה שחיפוש מידע מכפיש על יריב פוליטי הוא הוצאה של קמפיין בחירות, מפלגת הליכוד עלולה להימצא במצב של עבירה על חוק מימון מפלגות. בהנחיות שקבע מבקר המדינה ליישום החוק נכתב במפורש כי "סיעה תשלם את הוצאותיה במישרין לספק, לנותן השירות לקבלן או לעובד".

בתגובה לפרסום אתמול שכירת חברת החקירות, מסר דוברו של ראש הממשלה, עופר גולן, כי "זהו שקר וכזב". גולן לא העביר תגובה לידיעה הנוכחית. צביקה נווה סירב להשיב לדיווח. עו"ד כהן מסר בתגובה: "לא היו דברים מעולם". מכחול לבן נמסר אתמול כי, "נתניהו מאמץ שיטות של משטרים אפלים בניסיון להימלט ממשפט. יותר מתמיד המסר ברור: או כחול לבן או ארדואן".

אתמול דווח ב'דה מרקר' כי גורם בסביבת ראש הממשלה בנימין נתניהו שכר בתקופה האחרונה חברת מודיעין עסקי כדי לאסוף מידע מביך על יו"ר כחול לבן בני גנץ. לפי הדיווח, חברת CGI Group נשכרה על ידי הגורם המקורב לנתניהו, והיא גם החברה שבמערכת הבחירות הקודמת נתנה שירותים למפלגת כחול לבן, בעקבות הפריצה כביכול למכשירי הטלפון של גנץ ושל בכירים נוספים במפלגה.

לפי המידע שהגיע לידי "דה מרקר", החברה התבקשה לפי כמה שבועות להשיג מסמכים הנוגעים להתקשרות העסקית של כחול לבן עם משרד "צור תקשורת", השייכת ליועץ הקמפיין של גנץ רונן צור, בהם החוזה שנחתם בין שני הגופים. הגורם שניהל את ההתקשרות ביקש גם לבחון טענות על כך שאדם מסוים הועסק ב"צור תקשורת" – מה שיכול להועיל לקמפיין הליכוד.

על פי הפרסום, אדם המקורב מאוד למשפחת נתניהו יצר קשר בין חברת המודיעין לבין גוף הקשור לליכוד, שאמור היה לממן את השירות. שווי העסקה מוערך במאות אלפי שקלים, ולא ידוע אם התשלום הועבר בפועל. החברה עוסקת באבטחת מידע ויושב הראש שלה הוא ראש השב"כ לשעבר יעקב פרי, שגם כיהן בעבר כשר וחבר כנסת מטעם מפלגת יש עתיד.

מרונן צור נמסר בתגובה: "נראה שנתניהו התבלבל בשבועות האחרונים ושכח שהמועמד מולו הוא בני גנץ ולא רונן צור. אם נתניהו מעוניין במידע כלשהו, יש לו את פרטי אנשי הקשר מהימים שבהם הציע לצור לנהל לו את הקמפיין. חבל לבזבז כספי ציבור דרך גורם שלישי ולהסתבך לכאורה בעבירות חמורות על חוק מימון הבחירות".

כתבות קשורות

4 תגובות

 1. בוא לא נדבר על גנבים אחרי שכחול לבן הוציאו כבר כסף על פרסום 11 מיליון שקלים שלעומתם הליכוד הוציאו 4 מיליון הבדל ענק.

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן