צילום: צילום: מאיר ועקנין / Flash90

ראש המוסד לשעבר תמיר פרדו: "ראש הממשלה צריך לפנות את הכיסא"

ראש המוסד לשעבר תמיר פרדו תקף הבוקר בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניה על רקע מצבו המשפטי ואמר כי, "בכל מערכת שאני מכיר, אם היו רק חשדות , כאלה על מישהו, שלא לדבר על כתב אישום, הוא היה מושעה מתפקידו באותו היום"
 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

ראש המוסד לשעבר תמיר פרדו התייחס הבוקר (חמישי) בראיון 'לרשת ב" למצבו המשפטי של ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר כי"כל ראש ממשלה ולא משנה מי, שנאשם באשמה כזו חמורה, צריך לפנות את כסאו". פרדו הוסיף כי אם נתניהו יצא זכאי הוא יהיה רשאי לחזור לתפקידו: "בכל מערכת שאני מכיר, אם היו רק חשדות , כאלה על מישהו, שלא לדבר על כתב אישום, הוא היה מושעה מתפקידו באותו היום".

ראש המוסד לשעבר התייחס למדיניות של ישראל ברצועת עזה, על רקע סבב ההסלמה האחרון ואמר, "אני לא מבין את האסטרטגיה בעזה בכלל, אנחנו מדברים על 13 סבבים בשנים האחרונות, עם הרבה רקטות וסבל לתושבי עוטף עזה. לא ברור לי מה ממשלת ישראל רוצה". הוא הוסיף כי היכולת המבצעית של החמאס והג'יהאד מתעצמת עם כל סבב לחימה מול ישראל.

פרדו התייחס למכתב שנשלח לנשיא המדינה ראובן ריבלין בדרישה שלא להטיל על נתניהו את הרכבת הממשלה, על המכתב חתומים פרדו ויוצאי סיירת מטכ"ל ושייטת 13. לטענתו, "מה שקורה במערכת הפוליטית לא מובן לי ולא צריך להיות מובן לאף אחד. זה לא שאלה של ימין או שמאל, זו שאלה של איך אנחנו רוצים להיראות כמדינה".

הוא הוסיף כי "אף אחד לא יודע למי הצבעתי ולמי אני מצביע. דבר אחד אני יכול להגיד לך – אני לא שמאלני, וגם לא יודע מה זה אומר. אני חושב שמדינת ישראל צריכה להיות עם רוב יהודי מוצהר, ושתוכל לשמור על היותה יהודית ודמוקרטית – אם זה שמאלני אז מה לעשות, שיצבעו אותי באיזה צבע שרוצים".

על תוכנית השלום שהציג נשיא ארה"ב טראמפ אמר, "פרטי התוכנית היו ידועים לראש הממשלה עוד מקדמת דנא. אך היא לא הובאה לאישור הקבינט או הממשלה. להסכם כזה צריכה להינתן תשומת הלב של כל מערכת הביטחון, יש לה המון משמעויות".

ראש המוסד לשעבר הוסיף כי, "היא הייתה מוכנה לפרסום עוד לפני הסיבוב הראשון של הבחירות – אך לא פורסמה. לפי הערכה שלי, מי שלא היה מעוניין בפרסומה הוא נתניהו. אז הוא נמנע ובשלב מסוים זה היה האינטרס שלו שזה יצא כי זה ישרת אותו במצוקתו, או שזה היה האינטרס של טראמפ".

בנוסף תקף את החלטת ישראל לפרסם שהיא עומדת מאחורי התקיפות של ישראל בסוריה ואמר כי הם גורמות נזק לישראל, "זה גורם לצד השני לרצות להגיב. אין בזה הרתעה. מי שחוטף – יודע טוב מאוד ממי הוא חטף. התרברבות ושחרור פרסומים מהסוג הזה בעיני הם פגיעה בביטחון".

תמיר פרדו תקף את הליכוד על רקע התבטאויות נגד הציבור הערבי בישראל ואמר כי זה לא ראוי לצייר אותם כאויבי המדינה, הוא הוסיף כי הוא מצפה ליום שבו המיעוט הערבי יהיה חלק ממוסדות השלטון, "הם מהווים 20% מתושבי ישראל. לא הייתי רוצה לראות שמישהו בארצות הברית אומר ליהודים שהם לא ראויים לשרת בממשל בגלל דתם". הוא ציין כי בעיניו כעת המפלגות הערביות לא יכולות להיות חלק מהקואליציה: "אבל ברמה העקרונית חשוב מאוד שהם יהיו חלק ממנה".

פרדו דחה את הרעיון של להיכנס לפוליטיקה: "פוליטיקאי זה מקצוע. לחשוב שאתה יכול לעמוד יום אחד בתפקיד של ראש מוסד ולמחרת להיות שר – רצוי קצת ללמוד את המקצוע הזה". בהתייחס ליו"ר כחול לבן בני גנץ ציין ראש המוסד לשעבר כי "הוא יכול להיות ראש ממשלה מצויין. אבל לא רק הוא, גם הרבה אחרים. כל ראש ממשלה ביום שהוא נכנס לתפקיד יש לו פוטנציאל, השאלה אם הוא יממש אותו".

כתבות קשורות

18 תגובות

 1. דברי טעם!
  ולא לשכוח – הוא לא נבחר לראשות המוסד ע"י רבין.
  מי שנתן בו* אמון מלא ומינה אותו, היה ביבי.
  __________
  *ובעוד רבים וטובים : מנדלבליט אלשיך יעלון גנץ…….

 2. עוד פטרון – רצה שנהיה ככל הגויים…
  הצעה לתמיר פרדו עוף לחו"ל ותשאר שם, הרי זה מה שרצית שיהיה כאן כמו הגויים.
  רבות מחשבות אצל אובמה והדמאל הישראלי ועצת ….
  נתניהו יקום

 3. לצערי לאנשים מסוגך המוטיב המרכזי שמוביל אותם הוא אינטרס אישי
  אני פועל מאידואולוגיהלא מאמין שאתה חושב/מאמין שגנץ מתאים לתפקיד ראש הממשלה שהרי ניחנת ביכולות ניתוח מבריקים ולמסקנה הזאת מספיק להיות עמל … לך נתנו במה ולי לא , אבל לפחות אקזז אותך בקלפי זאת עדיין נשארה הזכות הזאת למרות שאיני חושב כמוך

 4. טיפש מטופש, הערבים פסולים לא בגלל הדת שלהם אלא משום שבמציאות מי שהוא ערבי הוא שונא ישראל ותומך טרור על פי רוב, והראיה היא שיש 13 מנדטים לרשימה המשותפת, שהם כידוע תומכי טרור, ומי שהצביע להם הוא כמותם

 5. יש הרבה אנשים חכמים ומנוסים שמבינים כמה ביבי מסוכן לישראל ,
  הבעיה שרוב העם הם אספסוף משבט האין מוח שמתרשם ממילים גבוהות הרבה יותר מנתונים ועןבדות ומעשים.

 6. אוי רודפי הביבים אוי,
  לחשוב שגדלתם בציבור החרדי ולא להאמין .
  חיזרו להאמין בה' ועזבו את ביב השופכין.

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן