בכיר כחול לבן ח"כ יאיר לפיד אמר בראיון לעיתון 'מצב הרוח' כי כחול לבן לא תרכיב ממשלה עם שר החינוך רפי פרץ גם במידה והוא יהיה הקול ה - 61, כשהוא משווה אותו להקמת ממשלה עם תומכת הטרור ח"כ היבה יזבק מהרשימה המשותפת

השוואה מזעזעת: חבר הנהגת כחול לבן ח"כ יאיר לפיד אמר בראיון לעיתון 'מצב הרוח' כי שר החינוך רפי פרץ לא יוכל להיות חלק מהממשלה שתרכיב ממפלגתו גם במידה והוא יהיה הקול ה -61. לפיד עשה השוואה לחברת הכנסת היבה יזבק מהרשימה המשותפת שהביעה בעבר תמיכה בטרור ואמר כי "בדיוק כמו שלא נקים ממשלה כשהיבא יזבק היא הקול ה-61".

בראיון תקף לפיד בחריפות את החיבור בין השר פרץ ליו"ר עוצמה יהודית עו"ד איתמר בן גביר ואמר: "אני חושב שחלק מההתבטאויות של הרב פרץ והברית שכרת עם איתמר בן גביר הוציאו אותו ממעגל הלגיטימיות הישראלית, "כשהם עשו את הברית הפוליטית, התמונה עדיין הייתה תלויה. מי שעושה ברית פוליטית כזאת מוציא את עצמו מתחום הלגיטימיות הישראלית".

עוד אמר לפיד לכתב נחמן שפירא כי, "שר החינוך של מדינת ישראל לא יכול להיות אדם שכורת בריתות פוליטיות עם תומכי רוצחים, מפני שזה משליך על מערכת החינוך כולה". ח"כ לפיד הוסיף לתקוף:"אין דבר כזה, לא ביהדות ולא בישראליות, שאתה אומר: 'אני יכול לחיות בשלום עם מי שנכנס לבית תפילה ויורה באנשים חפים מפשע', אם פרץ סגר עסקה עם בן גביר, אז הוא בעצם תומך במה שעשה ברוך גולדשטיין, ויש מחיר לפוליטיקה".

יאיר לפיד בראיון לעיתון 'מצב הרוח' 

יו"ר מפלגה ימינה אמר בתגובה לדבריו: "לפיד, תתבייש לך. אתה משווה טייס מסוקים לוחם בצה״ל, תת אלוף בצה״ל, שחינך עשרות דורות של לוחמים במכינה, שגורש מביתו בגוש קטיף, והקים יישוב בנגב על גבול מצריים, לתומכת מחבלים מנוולת? תתבייש, פשוט תתבייש".

שרת המשפטים לשעבר, ח"כ איילת שקד כתבה בחשבון הטוויטר שלה: "פעם בכמה זמן האמת מתגלה ויוצאת מיאיר לפיד, שנאת הדתיים לאומיים. תתבייש לך, להשוות טייס קרב למהללת רוצחים. ואל תדאג, לא הרב רפי ולא אנחנו נשב איתך".

מנגד, העיתונאית שירית אביטן הכתבת הפוליטית של 'מקור ראשון' כתבה כי, "הראיון של לפיד במצב הרוח אמור להיות ראיון קל. הוא יודע לדבר אל הציונות הדתית ולהתחבב עליה. השבוע הוא גם בחוץ, יותר מגנץ. ראיונות, סרטונים, בניסיון לשכך את תחושת "חוסר הניסיון" של יו"ר כחול לבן. אז אולי, רק אולי, השוואת הרב פרץ-יזבק היא לא טעות אלא בחירה, במאבק על קולות השמאל".