בכיר כחול לבן ח"כ יאיר לפיד דחה את האפשרות להקמת ממשלה עם הרשימה המשותפת והבהיר שאין מדובר כלל באופציה שכזו: "זה פשוט לא יהיה, בליכוד יכולים להוריד את השלטים השקריים שלהם". בנוסף אמר כי, "נתניהו שליט שאיבד עניין בדמוקרטיה"

ארבעה ימים לבחירות: בכיר כחול לבן ח"כ יאיר לפיד התייחס היום (חמישי) בראיון ל'ווינט' לקמפיין כחול לבן שהשווה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לנשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן, ואמר כי," נתניהו שליט שאיבד עניין בדמוקרטיה" וגרס כי דווקא הליכוד הוא שפנה לפסים הגובלים בהסתה: "הם ירדו מתחת לכל רף אפשרי"

לפיד ציין גם את הסיסמה שהפכה שגורה בקמפיין הליכוד לפיה כחול לבן לא תוכל להקים ממשלה ללא עזרתה של הרשימה המשותפת, והבהיר שאין מדובר כלל באופציה שכזו: "זה פשוט לא יהיה, בליכוד יכולים להוריד את השלטים השקריים שלהם".

לפיד דחה את הטענות כי מדובר בסיסמא חריפה מידי להשוות את נתניהו לנשיא טוריקה ואמר "זו לא השוואה. רק תזכורת מה יקרה אם ביבי ינצח את הבחירות האלה ויביא עלינו את סמוטריץ', רפי פרץ וכל החבורה הגזענית הזו. נתניהו הוא לא שונא ישראל, נתניהו הוא שליט שאיבד עניין בדמוקרטיה. הוא מבין שאם תהיה פה דמוקרטיה, הוא יילך לבית סוהר, אז הוא החליט שעדיף שלא תהיה פה דמוקרטיה. את זה צריך לעצור. מה קרה בטורקיה? לא היו מספיק אנשים טובים שהתייצבו בזמן ועצרו את התהליך. אז לנו יש מספיק אנשים טובים שמתייצבים בזמן לעצור את התהליך".

לפיד טען כי הקמפיין אינו מסית נגד נתניהו והוסיף: "אני ראיתי הכפשות איומות על בני גנץ, דברים שהם ממש מתחת לכל חגורה אפשרית, ובליכוד אחר כך התנערו, 'זה לא אנחנו'. אז מי זה אם לא אתם? מי משמיץ ככה את בני?. הם פשוט ירדו מתחת לכל רף אפשרי של גועל נפש".

לשאלה מה הבעיה אם ראש הממשלה נבחר בבחירות דמוקרטיות ומנהל את משפטו לפי מה שהחוק מתיר לו? השיב לפיד: "העולם הוא לא רק חוק. יש עניין של ערכים, איזה מדינה אנחנו ומה חושבים עלינו בעולם לצד כמה זמן יש לו לטפל בבעיות המדיניות אם הוא עומד למשפט. איך הוא ינהל מדינה? הוא יהיה בקבינט בלילה ובבית המשפט ביום? יש סדרה של דברים מעבר לשאלה אם זה חוקי או לא".