משרד הבריאות מעדכן כי מספר הטיסה שעליה היה חולה שאובחן בנגיף הקורונה מאיטליה הוא מספר טיסה Iy 382 שנחתה ביום ראשון בשעה 16:10: "כל מי שהיה בטיסה זו להכנס באופן מיידי לבידוד בית למשך 14 יום ממועד הנחיתה ולדווח על כך"

משרד הבריאות מעדכן כי מספר הטיסה שעליה היה חולה שאובחן בנגיף הקורונה מאיטליה הוא מספר טיסה Iy 382 שנחתה ביום ראשון בתאריך 23.2 בשעה 16:10. במשרד הבריאות יפרסמו בהמשך פרטים נוספים על המקומות בהם היה בארץ במהלך השבוע. באל על הודיעו כי הם מנסים לאתר את כל הנוסעים שהיו יחד עם חולה הקורונה בטיסה.

ממשרד הבריאות נמסר כי, "על כל מי שהיה בטיסה זו להכנס באופן מיידי לבידוד בית למשך 14 יום ממועד הנחיתה ולדווח על כך באתר משרד הבריאות או במוקד משרד הבריאות בטלפון *5400. אם במהלך הבידוד מופיעים סימפוטמים של חום או שיעול או קושי בנשימה יש להתקשר באופן מיידי למוקד 101".

משרד הבריאות הודיע היום כי אותר מקרה ראשון של חולה מאומת בנגיף הקורונה בישראל. לפי מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, מדובר באדם שחזר מאיטליה וחש ברע והתברר שחלה בנגיף. הוא יועבר על ידי צוות מד"א לאשפוז במתקן הבידוד של בית החולים שיבא בתל השומר.

בתדרוך לעיתונאים שקיים הבוקר עדכן מנכ"ל המשרד כי החולה חש אתמול ברע, שלושה ימים לאחר שחזר מחו"ל. עוד התייחס לחשש שהאיש הדביק אחרים: "שירותי הבריאות יאתרו את כל מי שהיה במגע עם אותו אדם כדי להכניס אותם לבידוד. כול המגעים של אותו אדם ייכנסו לבידוד בית, שהוא מחויב ולא וולונטרי".

במקביל, משרד החינוך הודיע על ביטול כלל המשלחות לחו"ל. מי שחזר ממשלחות שיש עליהן אזהרת מסע מחויב בבידוד. מי שאמור לנסוע למדינה שלא חלה אזהרת מסע – לא ייסע. כמו כן, משרד החינוך אוסר גם על עובדיו לצאת לחו"ל. על פי הנוהל החדש שהופץ היום במשרד, "אין לאשר לעובדי המשרד לצאת בתקופה זו לחו"ל לכל פעילות מטעם המשרד". ההנחיה רלוונטית בעיקר למשלחות של מנהלים מטעם המשרד לכנסים ואירועים בחו"ל.

משרד הפנים הודיע מוקדם יותר כי הוא צפוי לחתום על איסור כניסת איטלקים לשטחי ישראל, זאת לצד פרסום ההנחיה הרשמית לבידוד ביתי של ישראלים ששבו מביקור במדינה בעת האחרונה. בתוך כך, כניסתם של 25 נוסעים זרים שהגיעו בטיסה מברגמו שבאיטליה סורבה, והם יוחזרו למדינה. המטוס ימריא בחזרה לברגמו עם הנוסעים, בנוסף ל-119 נוסעים אחרים היוצאים מישראל, רובם איטלקים. בנוסף, סורבה כניסתם של 23 נוסעים שנחתו בנתב"ג מוונציה וממילאנו בטיסת איזיג׳ט.