מועצת התכנון העליונה אישרה כ-1,800 יחידות דיור ביהודה ושומרון, מתוכם 620 בעלי, 534 בשילה, 110 באלון שבות, 106 במעלה שומרון, 105 בנוקדים ורק 73 יח"ד בגבעת זאב. בנט: "אנחנו לא מחכים, אנחנו פועלים. אנחנו לא נמסור סנטימטר אדמה לערבים"

מועצת התכנון העליונה (מת"ע) של המנהל האזרחי ביהודה ושומרון אישרה היום (חמישי) כ-1,800 יחידות דיור בהתיישבות, על פי הצעתו של שר הביטחון נפתלי בנט. בשבוע שעבר קבע השר בנט כינוס של המועצה להיום על מנת לאשר את המהלך בהקדם.

עפ"י התכנית שאושרה במת"ע, אושרו כ-1,800 יחידות דיור במספר יישובים בהתיישבות היהודית ביהודה ושומרון, עפ"י הפירוט הבא: עלי (620), שילה -שבות רחל (534), אלון שבות (110), מעלה שומרון (106), נוקדים (105), צופים (92), גבעת זאב (73), צופים (64), הר ברכה (48), קרני שומרון (24), שער השומרון (אזור תעשייה). ביישוב עלי, בו אושרו 620 יחידות דיור, התאפשר המהלך לאחר שבשבוע שעבר ביטל בג"ץ את צו הביניים שעיכב את קידום התב״ע של היישוב.

שר הביטחון, נפתלי בנט, אמר כי "אנחנו לא מחכים, אנחנו פועלים. אנחנו לא נמסור סנטימטר אדמה של ארץ ישראל לערבים, אבל בשביל זה צריך לבנות. אישרנו היום יחידות דיור רבות בהתיישבות, ונמשיך לפעול גם בהמשך. כך צריך לפעול גם בנושא הריבונות – במעשים בשטח. משך שנים הסבירו להתיישבות מדוע הכל מסובך והבירוקרטיות תקעו הכל, את הדבר הזה אנחנו מפסיקים. אנחנו כבר לא בשיח של פינוי והקפאה אלא בהתרחבות ובנייה. ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון היא אחת מאבני הבניין של הציונות במדינת ישראל. היא גאוותנו, ובמקום לעצור אותה – נמשיך לקחת אותה קדימה".

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן אמר כי "תוכנית ל-105 יחידות דיור בכפר אלדד בשכונת המשקפים, שכונה חדשה שתיבנה בכניסה ליישוב. ותוכנית מהפכנית של ל-110 יחידות דיור בקהילה באלון שבות, הראשון מסוגו ביהודה ושומרון. בו ייבנו 40 יחי' דיור לוותיקים, שיוכלו להישאר בקהילתם לצד קבלת כל השירותים המתקדמים, ו-70 ליח"ד למשפחות צעירות, ובנוסף יהיה במקום שטחי בילוי ומסחר לכל המשפחה. האישורים הללו מצטרפים לבנייה שכבר קיימת באלון שבות לכ-60 יחידות חדשות ולבנייה המואצת בכפר אלדד ב"בנה ביתך".

יו"ר מועצת יש"ע דוד אלחייני אמר כי "אחרי שנים רבות, אנו שמחים לבשר היום על הסדרת התב"ע של היישוב עלי ועל קידום התכנית של שבות רחל שבבנימין, יחד עם קידום תב"עות נוספות ביישובים בשומרון, בבנימין ובגוש עציון. זהו מהלך שמחזק את ההתיישבות הישראלית ביהודה, שומרון ובקעת הירדן, ואנו שמחים על כך. כל זאת מגיע יחד עם האישור להפקדה של E1 שיושם אתמול, אשר יחזק את הנוכחות הישראלים ממזרח לירושלים ויהווה ניצחון אסטרטגי למדינת ישראל".

"אני מודה לרה"מ בנימין נתניהו, למ"מ מנכ"ל משרד רה"מ רונן פרץ ולשר הביטחון נפתלי בנט, על העבודה החשובה שבקידום התוכניות האלו אשר מאפשרות את הרחבת ההתיישבות. ביום שני הקרוב נלך לבחירות, ואנו מצפים מכל ממשלה שתיבחר, להמשיך לקדם ולפתח את ההתיישבות בדיוק כפי שקורה היום. יחד נמשיך בבנייה ובביסוס ההתיישבות על מנת להביא מיליון תושבים לאזור", דברי אלחייני.