זעם בציבור הדתי על השוואה המקוממת בין שר החינוך לתומכת הטרור: "אתה לא תשב איתו? מי בכלל רוצה לשבת איתך?", אמר בנט. ליצמן: "בפעם הבאה שלפיד יספר לכם שהשתנה תזכרו את ההתנהגות השפלה הזאת, בוש והיכלם יאיר לפיד"

רשימת ימינה שיגרה מכתב ליו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ ודרשה את התנצלותו בפני שר החינוך, הרב רפי פרץ על כך שיאיר לפיד השווה אותו לתומכת הטרור מהרשימה המשותפת, היבא יזבק בראיון לעיתון מצב הרוח. "חבר הכנסת יאיר לפיד השווה ברוב חוצפתו את הרב רפי פרץ, טייס מסוקים, לוחם ותת אלוף בצה״ל, שחינך עשרות דורות של לוחמים במכינה, שגורש מביתו בגוש קטיף, והקים יישוב בנגב על גבול מצריים, לתומכת מחבלים מנוולת".

"אנחנו דורשים גינוי שלך להשוואה הפושעת ודורשים התנצלות בפני הרב פרץ", נכתב במכתב של ימינה לגנץ. שר החינוך רפי פרץ אמר בתגובה לראיון של יאיר לפיד בו השווה בינו לבין היבא יזבק: "בבחירות הקרובות אזרחי ישראל יצטרכו להכריע: אהבת ישראל או שנאת חינם".

שר הביטחון ויו"ר ימינה, נפתלי בנט, אמר בתגובה לדבריו של לפיד: "יאיר לפיד, תתבייש. פשוט תתבייש לך. איך אתה מעז להשוות תת אלוף בצה"ל, שהיה טייס עשרות שנים, שגידל דורות על גבי דורות של לוחמים, שחלקם גם נפלו למען ביטחון ישראל, שאחרי שהוא גורש מגוש קטיף הוא בנה יישוב חדש בגבול הנגב עם סיני – להשוות אותו לתומכת מחבלים המנוולת הזאת, היבא יזבק? אתה לא תשב איתו? מי בכלל רוצה לשבת איתך? אני קורא לבני גנץ: תתנער מהאמירה ההזויה הזו של יאיר לפיד".

יו"ר יהדות התורה השר יעקב ליצמן התייחס גם כן לדבריו המקוממים של יאיר לפיד נגד השר הרב רפי פרץ ואמר כי, "מסתבר שיאיר לפיד, האיש שהמציא את הדרת האחר ופסילת הזולת, עוד לא נגמל ממעשיו כשהחרים קואליציה עם החרדים ב-2013 רק כי יש להם זקן ופיאות… כעת הוא נטפל גם לדתיים הלאומיים באותן שיטות".

"מדובר בהשוואה מקוממת בין הרב רפי פרץ אדם עתיר זכויות, ירא שמים ואיש מעש (שגם היה לוחם ותת אלוף בצה”ל, בניגוד ללפיד שכולה שירת ב’המחנה’) לתומכת טרור מוצהרת. בושה וחרפה. בפעם הבאה שלפיד יספר לכם שהשתנה וחזר בו מלהיות אותו לפיד המוכר לנו מרדיפת הדת, הגזירות וההחרמות, תזכרו את ההתנהגות השפלה הזאת כלפי שר החינוך הרב רפי פרץ. בוש והיכלם יאיר לפיד", דברי ליצמן.

בראיון שפורסם הבוקר בעיתון 'מצב הרוח' אמר לפיד כי שר החינוך רפי פרץ לא יוכל להיות חלק מהממשלה שתרכיב ממפלגתו גם במידה והוא יהיה הקול ה -61. לפיד עשה השוואה לחברת הכנסת היבה יזבק מהרשימה המשותפת שהביעה בעבר תמיכה בטרור ואמר כי "בדיוק כמו שלא נקים ממשלה כשהיבא יזבק היא הקול ה-61".

בראיון תקף לפיד בחריפות את החיבור בין השר פרץ ליו"ר עוצמה יהודית עו"ד איתמר בן גביר ואמר: "אני חושב שחלק מההתבטאויות של הרב פרץ והברית שכרת עם איתמר בן גביר הוציאו אותו ממעגל הלגיטימיות הישראלית, כשהם עשו את הברית הפוליטית, התמונה עדיין הייתה תלויה. מי שעושה ברית פוליטית כזאת מוציא את עצמו מתחום הלגיטימיות הישראלית".

עוד אמר לפיד לכתב נחמן שפירא כי, "שר החינוך של מדינת ישראל לא יכול להיות אדם שכורת בריתות פוליטיות עם תומכי רוצחים, מפני שזה משליך על מערכת החינוך כולה". ח"כ לפיד הוסיף לתקוף:"אין דבר כזה, לא ביהדות ולא בישראליות, שאתה אומר: 'אני יכול לחיות בשלום עם מי שנכנס לבית תפילה ויורה באנשים חפים מפשע', אם פרץ סגר עסקה עם בן גביר, אז הוא בעצם תומך במה שעשה ברוך גולדשטיין, ויש מחיר לפוליטיקה".