הבן של יו"ר שס, יענקי דרעי, הוקלט מדבר על מצביעי המפלגה: "אם אתה תפיל את ביבי - ירצחו אותך. אנחנו הכי נאמנים לנתניהו עלי אדמות". על משפחת נתניהו: "הם נגררים לפרנויה ברמה שהם יוצרים את הסכסוך - בבלפור לא מאמינים למילה של בן אדם"

הקלטות מביכות של יענקי דרעי, בנו של יו"ר ש"ס השר אריה דרעי, על מצביעי ש"ס: "הציבור שלנו נהיה ימני מפגר – לא מבין כלום. בינינו אפשר לעשות עם גנץ אותו דבר מה שאפשר לעשות עם ביבי… מזיזים את לפיד הצידה ואפשר לעבוד עם גנץ. אם אתה תפיל את ביבי – ירצחו אותך. אם לא תהיה ברירה, ואתה רק תזרום – הציבור צריך את הכסף. אבל אנחנו לא יכולים להיות אלה שמחליטים".

הקלטת השיחה שנחשפה על ידי יאיר שרקי ב'חדשות 12', התקיימה בין הבחירות הראשונות לשניות, דרעי הבן נשלח ללשכתו של גדי יברקן – אז חבר כנסת בכחול לבן – כדי לבחון את הסיכויים שיערוק לגוש הימין. לאחר שלא מצא את יברקן, פתח דרעי בשיחה עם כמה מאנשיו בלשכה, שהתגלגלה במהרה לנושאים הפוליטיים הבוערים.

בשיחה הוא נשמע מעלה אפשרות לפיו איילת שקד הובילה את את יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן לסרב להיכנס לממשלת נתניהו: "אומרים שזאתי היא שיגעה לו את השכל… אומרים שהיא זאת שגרמה לו לעשות את כל השטות הזאת כדי לחזור לפוליטיקה. ככה בבלפור מאמינים בזה במאה אחוז". לדבריו, "אבא (השר אריה דרעי) טוען שזה לא מאה אחוז אבל בבלפור סגורים על זה שזה".

יענקי דרעי, המיודד גם עם יאיר נתניהו, בנו ראש הממשלה, נשמע מדבר בזלזול על משחת נתניהו: "זאת הבעיה בבלפור, יש פרנויות הזויות והם נגררים לפרנויה ברמה שהם יוצרים את הסכסוך", הוא מספר כיודע דבר. לדבריו, "זה לא חטא היוהרה, זה חטא הפחד. בבלפור לא מאמינים למילה של בן אדם".

לדברי בנו של יו"ר ש"ס, במשחת נתניהו חושדים גם באביו כ"לא נאמן", ואביו אף נפגע מכך: "היה שלב לפני שבוע שיאיר פלט לי 'אולי אתם עושים קומבינה'. ואבא נפגע כמו שאתה אומר. 'אני כל כך נאמן ואתה תפלוט לי כזה דבר?' אבא כמעט התעצבן ואני שיקרתי לאבא ואמרתי לו שלא, שהוא נבהל מאיזה ציוץ בטוויטר שיקרתי לו שהוא לא שמע את זה בבית. אבא היה משתולל. אנחנו הכי נאמנים לו (לנתניהו) עלי אדמות".

דרעי מוסיף כי, "כולנו יודעים שבסוף נשב באיזו ממשלה שצריך אבל כולנו יודענו שהציבור רוצה ביבי והלכנו עם זה עד הסוף וזה עבד". לדבריו, "הציבור שלנו רוצה לשמור על ביבי. הציבור שלנו לא יסלח לנו אם בגללנו תקום ממשלה אחרת. אם תקום ממשלה אחרת ונהיה חייבים להיכנס אליה זה משהו אחר".

מיענקי דרעי נמסר בתגובה: "הגעתי לפגישה עם ח"כ גדי יברקן, על פי הזמנתו, לסייע לפניות בענייני העולים מאתיופיה והשיחה גלשה לשיחה פוליטית ודברי רכילות עם עוזרו. יברקן ביקש להתייעץ ואני הבעתי את דעתי בעניינים שונים. צר לי ששיחה אישית שלי צולמה והקלטה כדי לנסות לפגוע באבי, השר אריה דרעי. הדברים שאמרתי הינם רק על דעתי ואינם משקפים כלל את דעתו של אבי".