יונתן סינדל / Flash90

גנץ פיטר את יועצו שדיבר בגנותו, אך טוען: "הוא נקלע למארב מתוכנן"

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ הודיע הבוקר כי הוא מפטר את יועצו הבכיר ישראל בכר על רקע ההקלטות שנחשפו 'בחדשות 12' בו נשמע בכר מדבר בגנותו של גנץ. בנוסף ערך גנץ שיחה עם ח"כ ינקלביץ' שהבהירה כי, "מעולם לא אמרה דבר מהדברים שיוחסו לה"


הקלטה מדבריו של ישראל בכר יועצו האישי של ח"כ בני גנץ (מתוך הטלגרם של בנימין נתניהו)

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ ערך במהלך הלילה בירור ראשוני ובדיקות הנדרשות אודות הדברים שהושמעו בשמו של יועצו ישראל בכר 'בחדשות 12'. מכחול לבן נמסר הבוקר (שישי) כי, "מהבירור הראשוני עולה, כי בכר נקלע למארב מתוכנן שכלל ניצול אישי, שימוש באמצעים פסולים והונאה – שיטופלו בציר המשפטי. מעורבותם המניפולטיבית של גורמים פוליטיים תיחשף אף היא בקרוב"

יחד עם זאת החליט גנץ לסיים לאלתר את עבודתו של בכר בקמפיין. גנץ הנחה את צוות הקמפיין להמשיך בבירור יסודי של הדברים. בנוסף שוחח גנץ שוחח עם ח"כ ינקלביץ' אודות הדברים שיוחסו לה. ח״כ ינקלביץ' הדגישה כי מעולם לא אמרה דבר מהדברים שיוחסו לה. בעקבות זאת פירסמה חה״כ ינקלביץ' הבהרה חד משמעית מצידה בנושא.

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ מסר בתגובה: "גם הבוקר חשוב לזכור- ביום שני, זה או כחול לבן או שלטון ארדואן". מקרוביו של בכר שצוטטו ב'ווינט' טוענים "שהוקלט על ידי רב מוכר שהוליך אותו שולל ותכנן להפיל אותו למטרות פוליטיות".

ישראל בכר מסר בעקבות הודעתו של גנץ: "כמי שמלווה מעל שנה את רא"ל (במיל') ח"כ בני גנץ, אני מודה על ההזדמנות לעבוד במחיצתו. גנץ הוא מנהיג ראוי וערכי שתרם רבות לביצור ביטחונה של מדינת ישראל כלוחם, כמפקד וכרמטכ"ל. מנהיג שידע להתמודד גם עם האתגרים הניצבים לפתחה של מדינת ישראל".

בכר הוסיף: "מבלי להיכנס לפרטים, המקרה שפורסם הוא חלק ממסע של הונאה וניסיון גניבת דעת שהשיג שיא חדש של שפלות רוח. עוד תגיע העת לעסוק בדבר. מכל מקום, לאור הפרסום הפוגע בשמו הטוב של רא"ל (במיל') גנץ, אני מקבל עליי את החלטתו על סיום תפקידי בצוות הקמפיין על מנת להשלים את משימת הבחירות של כחול לבן אליה הייתי רתום לאורך כל השנה האחרונה. יתר הפרטים על מעשה הנבלה שנעשה לי והשיטות בהן אורגנה ההקלטה המדוברת ונמסרה לתקשורת, עוד יצא לאור בעתיד".

מהליכוד נמסר בתגובה: "גנץ פיטר את יועצו הקרוב ישראל בכר מפני שאמר את האמת: ״אסור שגנץ יהיה ראש ממשלה, הוא אפס מאופס, אין לו אומץ לתקוף באיראן – גנץ סכנה לביטחון ישראל, לא די בכך שגנץ ראש ממשלה מסוכן לישראל, אסור להמר על ביטחוננו ולתת לגנץ להקים ממשלה מסוכנת עם אחמד טיבי איתו כבר ניסה להקים ממשלה בבחירות האחרונות".

כזכור, אמש פרסם עמית סגל ב'חדשות 12' שיחה אישית שניהל היועץ הבכיר של יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ, ישראל בכר, בו הוא נשמע תוקף בחריפות את המועמד אותו הוא מריץ: "היא אומרת שהוא טיפש והוא אפס מאופס והיא אומרת שאסור שיהיה ראש ממשלה", ציטט בשיחה שניהל עם מכר שלו את הדברים שלטענתו אומרת ח"כ עומר ינקלביץ הנחשבת למקורבת ליו"ר המפלגה, על גנץ

"הם הולכים להביא סכנה, וכבר דיברתי איתך, סכנה גדולה מאוד. הם יגרמו לחוסר החלטה נכונה, השתדלות של בני אדם בעולם לתקוף את איראן, הם יעצרו את זה ובזה שהם יעצרו את זה, מה אתה יודע", אומר המכר לבכר שמשיב כי, "אני יודע את זה". המכר שואל: "מה, מה אתה יודע, תסביר לי, מה אתה יודע". בכר השיב: "שאין לו אומץ לתקוף באיראן". עוד הוסיף היועץ: "סכנה לעם ישראל".

מכחול לבן נמסרה תגובה לא עניינית לפיה: ‎"צר לנו שתעשיית השקרים מבית היוצר של הליכוד ממשיכה לפעול. אם יהיה לנאשם נתניהו מנדט אחד נוסף הוא יישאר". יו"ר יש עתיד יאיר לפיד הגיב בטוויטר וכתב: "ישבתי לילות ארוכים בקבינט בזמן מלחמה גם עם ביבי וגם עם בני. כשביבי קרס מול הלחץ בני היה האיש הכי קר רוח בחדר. כל היתר רכילות".

ח"כ ינקלביץ' מסרה כי, "הדברים המסולפים שיוחסו לי כביכול, באמצעות שיבוש הקלטת סתר של היועץ ישראל בכר לגבי דיון ספיציפי, הם ביטוי עגום לתרבות ההכאה בסתר, הקלטת שיחות אישיות, הוצאתם מהקשרם ושיבוש הנאמר בהם, שנתניהו ואנשיו מנחילים כמורשת לחברה הישראלית".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב להקלטה: "גם האנשים הקרובים ביותר לגנץ יודעים שאסור לו להיות ראש ממשלה ושהוא מסוכן לביטחון ישראל".תגובת מפלגת הליכוד לדבריו של לפיד. צילום מסך

4 תגובות

אם זה היה ביבי היתה פורצת נלחמה בתקשורת השמאלנית

איזה מצחיק אתה אם הוא נקלע למערב מתוכנן למה אתה מפטר אותו

עין רואה ואוזן שומעת….

זה לא חדש שגנץ פחדן במלחמה, ראינו בצוק איתן שהתנהל בפחדנות יתר ובחוסר יעילות פיקודית.
חוץ מזה שצה"ל לא היה במיטבו בתקופת גנץ הרמטכ"ל הכי עלוב מקום המדינה

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו