הפתעה מול חופי עכו: דייג ששט מול חופי שבי ציון בצפון גילה לפתע לווייתן קטלן ענק שהופיע מולו. פקחי רשות הטבע והגנים הצליחו לזהות את הלווייתן, במרחק של כ-2 ק"מ וחצי מהחוף. ושטו במרחק של כמה עשרות מטרים ממנו לאורך מספר דקות


צילום: מנור גורי רשות הטבע והגנים

לוויתן קטלן נצפה הבוקר (שישי) מול חופי שבי ציון וחופי עכו העתיקה. בעקבות דיווח שהתקבל מצוללנים באזור, יצאו פקחי רשות הטבע והגנים ופקחי שיטור ימי ופגשו בלוויתן בעומק של כ-15 מטרים ובמרחק של כ-1.4 מייל מהחוף. זוהי הפעם הראשונה שבה נצפה לוויתן מהסוג הזה בחופי ישראל.

גלעד פרל, חותר קייאק, נדהם לפגוש את הקטלן סמוך לחוף שבי ציון במרחק של כשלושה קילומטר מהחוף. "היה לו סנפיר ענק, צר וגבוה. חשבתי שאני הוזה בהתחלה, אך הוא צלל ועלה לנשום. בהתחלה לא הבנתי שזה אורקה אלא סוג אחר של לוויתן. הוא צלל ועלה לידי במשך מספר דקות ונעלם. התלבטתי אם להסתכל או לתעד, עד שאוציא את הטלפון מהתיק האטום בקייאק והעדפתי להיות עם החוויה הזו".

ד"ר אביעד שיינין, מנהל מעבדת טורפי על בתחנת מוריס קאהן לחקר הים של אוניברסיטת חיפה, אמר כי "זו בפירוש תצפית מיוחדת. לא לחינם יש התרגשות כשמדובר בטורף העל המשמעותי ביותר באוקיינוסים. מדובר בלווייתן קטלן זכר שמגיע לכעשרה מטרים ושוקל עשר טון. דבר כזה רואים פעם בהרבה זמן, אם בכלל, באזורנו".