יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה תקף הבוקר את מפלגת כחול לבן על רקע האמירות על הקמת ממשלה עם "רוב יהודי" ואמר: "מי שבעד סיפוח חד צדדי, ומדבר על רוב יהודי ומתגזען כמו בקמפיין האחרון של כחול לבן – לא נלך איתו. מי שזז ימינה זה כחול לבן"

יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה התייחס הבוקר (ראשון) בראיון ל'רשת ב" לאפשרות שמפלגתו תתמוך מבחוץ בממשלת כחול לבן בראשות ח"כ בני גנץ ואמר כי, "מי שבעד סיפוח חד צדדי, ומדבר על רוב יהודי ומתגזען כמו בקמפיין האחרון של כחול לבן – לא נלך איתו. מי שזז ימינה זה כחול לבן". עודה הוסיף כי מפלגתו תצביע נגד יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן בכל מקרה.

בתוך כך, העיתונאי זאב קם דיווח הבוקר ב'כאן חדשות' שחברי כנסת בכחול לבן אומרים כי שר החינוך וחבר ימינה רפי פרץ הוא שותף אפשרי לקואליציה, יחד עם מפלגתו. זאת על אף דבריו של בכיר המפלגה יאיר לפיד, שאמר ביום חמישי האחרון כי פרץ לא יוכל להיות שותף של כחול לבן. במפלגת ימינה הבהירו שכל הנושא לא רלוונטי, מאחר שהם לא יצטרפו לממשלה בראשון יו"ר כחול לבן בני גנץ.

חברי הכנסת שתומכים בשיתוף פעולה עם פרץ וימינה משתייכים בעיקר מ"חוסן לישראל" של גנץ, ו"תל"ם" של בכיר המפלגה משה יעלון. חבר הכנסת יועז הנדל אמר לכאן חדשות: "יש מספר מחלוקות ופערים מול רפי פרץ, גם לגבי התבטאויותיו, אבל אנחנו בכחול לבן מחרימים רק כאלו שאינם מכירים במדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. הרב פרץ, למרות הוויכוח הפוליטי מולו, נמצא במחנה הציוני".

בנוסף, יו"ר העבודה-גשר-מרצ עמיר פרץ הגיב בריאיון ל'רשת ב" לטענה של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, כי הוא וראש הממשלה רקמו דיל שיוביל את פרץ לנשיאות ויחסום את דרכו של יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין לתפקיד. "קיבלתי הצעות מתניהו שאיש לא קיבל מעולם, ודחיתי אותן על הסף", אמר יו"ר העבודה-גשר-מרצ והוסיף כי "בנימין נתניהו לא יכול להוות דוגמה לילדים שלי – ולכן הוא לא יכול להיות פרטנר שלי.