יממה לבחירות: מאמצים נרחבים נמשכים הבוקר להביא לפרשיתו של מפלגת עוצמה יהודית בראשות עו"ד איתמר בן גביר מהמירוץ לכנסת, ע"פ דיווח של העיתונאי עמית סגל, עוצמה יהודית מנהלת משא ומתן נרחב שבסופו יתכן ותודיע סופית על הסרת המועמדות לכנסת

יממה לבחירות: גם הבוקר (ראשון) ממשיכים במפלגות הימין במאמצים להביא לפרישתו של עו"ד איתמר בן גביר מהמירוץ לכנסת, דבר שיוביל לאובדן אלפי קולות לגוש הימין, ע"פ דיווח של העיתונאי עמית סגל 'בחדשות 12' בעוצמה יהודית התחילו במשא ומתן לקראת אפשרות להודיע על פרישה.

יו"ר מפלגת עוצמה יהודית עו"ד איתמר בן גביר התייחס היום לאפשרות שלא ינסה להיבחר לכנסת ויפרוש, ואמר: אם נתניהו יעשה משהו שיבדיל אותי כימין אמיתי – אזוז אחורה".

כזכור, בשבוע שעבר כינס יו"ר עוצמה יהודית עו"ד איתמר בן גביר מסיבת עיתונאים מיוחדת בו הצהיר כי במידה וראש הממשלה בנימין נתניהו ימלא שורת דרישות שהציג, מפלגתו תפרוש מהמירוץ: "אנחנו יודעים שעוצמה היא המפלגה היחידה שתשמור על הימין. אנחנו היחידים שמציבים דרישות שהן אידאלוגיות ולא כיסאולוגיות", אמר בן גביר.

לדבריו, "לנוכח הטענות של ראש הממשלה שיש ממשלת ימין בלעדינו, אנחנו בעוצמה יהודית מוכנים להרים את הכפפה ואנחנו מודיעים כאן לראש הממשלה שאם כל כך אכפת לו ממשלת הימין, אם הוא יקיים את התנאים הבאים שהם הדברים המרכזיים שאנחנו רוצים לקדם בכנסת עוצמה יהודית תוכל לפרוש. אנחנו לא רוצים ולא ניקח שקל אחד. לא רוצים ג'ובים ולא רוצים תפקידים".

בן גביר הציג במסיבת העיתונאים את "התנאים של עוצמה יהודית": "1. ביטול הסכמי אוסלו, התחייבות לא להקים מדינה פלסטינית – לא מדינה מפורזת, לא אוטונומיה, והסדרת ההתיישבות הצעירה. 2. הפסקת הפרוטקשן לחמאס. 3. שינוי הרכב הוועדה למינוי שופטים. אין יותר שופט ממנה שופט. 4. הוצאת השליטה של הווקף מהר הבית וביטול הכותל הרפורמי. 5. פינוי חאן אל אחמר".

עוד הוסיף כי, "לגבי התנאי האחרון: היות ונכוויתי לא מזמן מפוליטיקאים וראיתי שמילה זו לא מילה, כדי להוכיח את רצינותה של ממשלת ישראל. אנחנו דורשים עד יום שישי בצהרים: פינוי של חאן אל אחמר. אין תירוצים. יש החלטת בגץ שמאפשרת את הפינוי הזה, וזאת תהיה הצהרת כוונות של הממשלה הזו".

לסיום אמר בן גביר כי, "אם את הדברים האלו מה הם לא מסוגלים לעשות, אנחנו ניכנס לכנסת ונחייב אותם לעשות. רק איתנו תהיה ממשלת ימין אמיתית". בפתח ההצהרה אמר כי, "למרבה התדהמה אנחנו נמצאים במתקפה דווקא של הליכוד, ולמרבה האירוניה הליכוד מזהיר אותנו מכך שעלולה לקום ממשלת שמאל, כאילו המדיניות של הממשלה הזאת היא מדיניות ימין".