חגיגות ביהדות התורה: "נדאג להקמת קואליציה טובה – ליברמן לא יצורף"

ליצמן בנאום הניצחון: "זכינו להישג גדול וגם לסור מרע מאלה שחיפשו לפגוע בנו. הוכח שמי שמרים יד נגד השבת ונגד התורה סופו להיכשל". גפני: "אני וידידי השר ליצמן נבקש מחר מרה"מ נתניהו - שבממשלה שתקום בע"ה, איווט ליברמן לא יצורף"

כתבות נוספות בנושא:

ארה"ב: "יהיה צורך לבחון מחדש את הסכמי הנורמליזציה בין סודאן לישראל"
בסוכנות הבינלאומית מתריעים: איראן ממשיכה בהעשרת האורניום
דיווח: בממשלה שוקלים לקדם חוק נגד המסרבים לבצע בדיקות קורונה
אייכלר במליאת הכנסת: "תעצרו בבקשה את המלחמה נגד היהדות" • צפו
 • צפו: הרב חיים עוזר רוזובסקי מתחנן: 'מדובר בפיקוח נפש'

  תוכן מקודם

 • "בלילות, ביקשתי סליחה מהתינוק הנטוש שלי"

  תוכן מקודם

 • "לא מאחלת לאף אחד להרגיש אובדן" כלה צעירה משתפת.

  תוכן מקודם

 • מזעזע:" הילדים מנסים לפנות לעצמם מקום ראוי לשינה"

  תוכן מקודם

יו"ר יהדות התורה השר הרב יעקב ליצמן בנאום הניצחון: "הודו להשם כי טוב. גם זכינו להישג גדול וגם לסור מרע מאלה שחיפשו לפגוע בנו. בזכות גדולי ומאורי הדור שהטריחו עצמם ובאו לערי השדה לעודד ולחדד על הסכנה שהיתה. ליברמן נכשל הערב. הוכח שמי שמרים יד נגד השבת ונגד התורה סופו להיכשל. ניפגש מחר עם רהמ ונדאג להקמת קואליציה טובה, בהכוונת מועצת גדולי התורה. הוכחנו בכל מערכת הבחירות אחדות השורות בתוכנו ובזכות כך הגענו לתוצאה מבורכת ב״ה".

יו"ר דגל התורה ויו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני בחגיגות הניצחון של המפלגה בגבעת שמואל: "התורה הקדושה ניצחה. בזכות ברכתם והתמסרותם של גדולי ישראל שליט"א קרו הלילה שני דברים, האחד הגוש הימין ניצח, תוקם ממשלה, ולא הולכים לבחירות נוספות. השני זה שיהדות התורה תגיע ללא פחות משמונה מנדטים.אני רוצה להודות לראש הישיבה הגר"מ מאזוז ולהרב דוד חי הכהן ולכל הקהלים החדשים שהצטרפו ותמכו במפלגת יהדות התורה".

עוד הוסיף כפני כי, "אני וידידי השר ליצמן נבקש מחר מרה"מ נתניהו – שבממשלה שתקום בע"ה, איווט ליברמן לא יצורף. אין בו צורך, נתניהו יסתדר בלעדיו, עם ישראל יסתדר בלעדיו. הוא כבר לא רלוונטי. (בכל פעם שליברמן מוזכר, קריאות 'בוז' בקהל). נמשיך לפעול באחדות מלאה בסיעה בין דגל התורה לאגודת ישראל. לא נתפשר על שום דבר שקדוש ויקר לציבור החרדי ולשומרי המסורת בישראל לטובת עם ישראל".

בתוך כך, הצלחה סוחפת נרשמה בבחירות למטה חב"ד ביהדות התורה כשהמפלגה שיחזרה ואף הגדילה את ההישג הענק בחב"ד ושמרה על המקום הראשון בכל ריכוזי חב"ד. מספירת הקלפיות בכפר חב"ד עולה כי יהדות התורה זכתה בכפר חב"ד ל-1118 קולות המהווים כמעט מחצית מקולות חסידי חב"ד בכפר. במטה חב"ד מציינים בסיפוק את העובדה כי רובם המוחלט של רבני ומשפיעי חב"ד הביעו באופן פומבי ביהדות התורה.

ח"כ יעקב טסלר בנאום במטה המפלגה: "אנחנו עומדים כאן הערב ואומרים ב"ה שקיימנו מצוות לשמוע בקול דברי חכמים וקידשנו שם שמיים ברבים. אתם רבבות הפעילים והמצביעים הנלהבים, נתתם את התשובה האמיתית לכל המסיתים ומהרסי הדת וזה הניצחון האמיתי שלנו. יחד עם זאת, כולנו תקווה שנתבשר, כי גדול הלוחמים ביהדות – ליברמן, ספג מכה אנושה וכוחו הצטצמם משמעותית כי נקעה נפשו של הציבור בישראל משנאה ומשיסוע נגד המגזר החרדי. הציבור אמר את דברו שהוא רוצה לשמור על זהות יהודית וצביון יהודי, ומאס במסרים השיקריים והאנטישמים". 

ח"כ הרב ישראל אייכלר בנאום הניצחון של יהדות התורה: "הללו את ה' כל גויים כי גבר עלינו חסדו". למה הגויים צריכים להלל על כך שה' עשה עמנו חסד? משום שדווקא הם יודעים מה הם רצו לעשות לנו וממה ניצלנו. במשך כל השנים הם ייפו את מה שרותים לעשות לנו במילים יפות של חופש ושוויון. היום הם כבר אומרים הכל מפורש עד כדי כך שהם נהיו מאוסים בעיני הציבור. תארו לכם שהם היו מנצחים, איזה חילול השם היה שאלו הרוצים למרוד בה' אלוקי ישראל הם שניצחו".

"הייתי אחר הצהריים אצל כ"ק מרן האדמו"ר מבעלזא שליט"א וסיפרתי לו מה המצב ושיש אחוז הצבעה גבוה במגזר הכללי. הוא בירך ואמר היום בלילה ז' באדר יום פטירתו של משה רבינו ובזכות זה יהיו ישועות גדולות. ברוך השם שיכולתי לדווח לו הערב שרוב העם היהודי הצביע בעד תורת השם ומצוותיו. רוב העם אמר: יהודי רוסיה הם לא של ליברמן, הם של העם היהודי. מי שיבוז לחרדים וינסה לרכב על גבם, שיסתכל עם ליברמן שנראה הערב כמו רון קובי. רבותיי, עם ישראל חי".

ח"כ מקלב בכנס הניצחון של יהדות התורה: "אנו יכולים לבוא היום לגדולי ישראל ולהגיד עשינו את שליחותנו נאמנה, הערב הזה אנחנו מחוייבים להמשיך את הקשר הזה גם בקהלים החדשים שהצטרפו אלינו, אנשים רבים אמרו בהצבעה שלהם לא לשינאה וההסתה".

כזכור, יו"ר יהדות התורה, שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן שוחח הערבעם ראש הממשלה בנימין נתניהו ואיחל לו מזל טוב, ברוך השם ובשעה טובה. השר ליצמן הודיע לו על המשך שיתוף הפעולה בין גוש הימין. נקבעה פגישה למחר בבוקר. בנוסף, שר הבריאות ויו”ר יהדות התורה ח”כ יעקב ליצמן שוחח בשעה האחרונה עם כל ראשי גוש הימין, ראש הממשלה נתניהו, ח”כ גפני, השרים דרעי ובנט, וסיכמו על המשך שיתוף פעולה הדוק לטובת אזרחי ישראל.

נתניהו התקשר גם ליו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני שאותו על הניצחון הגדול, השניים קבעו להיפגש מחר בבוקר לישיבת בלוק הימין. ראש הממשלה נתניהו, התקשר מוקדם יותר הערב ליו"ר שס ובירך אותו על התוצאה והודה לו על התמיכה העקבית. השר דרעי בירך את ראש הממשלה על התוצאה המצויינת ואמר כי הוא מקווה שתוקם במהרה ממשלה ימנית וחזקה שתפעל למען עם ישראל.

ראש המשלה בנימין נתניהו הגיב הערב לתוצאות המדגם החוזים 60 מנדטים לגוש הימין והתחזקות משמעותית לליכוד וכתב בטוויטר: "תודה – ניצחון ענק למען ישראל". מהליכוד נמסר כי ראש הממשלה נתניהו שוחח הערב עם כל ראשי מפלגות המחנה הלאומי וסכמו להקים ממשלה לאומית חזקה לישראל בהקדם.

מטעמו של בנט נמסר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו התקשר כעת לשר הביטחון ויו"ר ימינה, נפתלי בנט. השניים בירכו זה את זה על ניצחון המחנה הלאומי עפ"י תוצאות המדגמים. כפי שהבטיח, בנט אמר לראש הממשלה כי ימינה תמליץ עליו להרכבת הממשלה. גם שר החינוך רפי פרץ שוחח כעת עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ואיחל לו ברכות על ההישג הגדול בבחירות.

כזכור, מדגמים דרמטיים הערב ברשתות התקשורת לאחר סגירת הקלפיות עם 60 מנדטים לגוש הימין-חרדים ועלייה משמעותית של הליכוד ל-36 מנדטים לפחות. כחול לבן עם 33 מנדטים ככל היותר. בשתיים מתוך שלושת המדגמים ישראל ביתנו יורדת ל-6 מנדטים בלבד. על פי שתיים מהמדגמים המפלגות החרדיות שומרות על כוחן עם 9 מנדטים לש"ס ו-8 מנדטים ליהדות התורה, בסקר נוסף יהדות התורה יורדת ל-7.

מדגם 'חדשות 12': הליכוד – 37, כחול לבן – 33, הרשימה המשותפת – 14, ישראל ביתנו – 6, ש"ס – 9, יהדות התורה – 7, ימינה – 7, העבודה-גשר-מרצ – 7, עוצמה יהודית לא עוברת את אחוז החסימה.

מדגם 'כאן חדשות': הליכוד – 36, כחול לבן – 33, הרשימה המשותפת – 15, ש"ס – 9, יהדות התורה – 8, ימינה – 7, ישראל ביתנו – 6, העבודה–גשר–מרצ – 6. עוצמה יהודית לא עוברת את אחוז החסימה.

מדגם 'חדשות 13': ליכוד 37, כחול לבן 32, הרשימה המשותפת 14, ש"ס 9, ישראל ביתנו 8, יהדות התורה 8, העבודה גשר מרצ 6, ימינה 6. עוצמה יהודית לא עוברת את אחוז החסימה.

כתבות קשורות

ארה"ב: "יהיה צורך לבחון מחדש את הסכמי הנורמליזציה בין סודאן לישראל"
בסוכנות הבינלאומית מתריעים: איראן ממשיכה בהעשרת האורניום
דיווח: בממשלה שוקלים לקדם חוק נגד המסרבים לבצע בדיקות קורונה
אייכלר במליאת הכנסת: "תעצרו בבקשה את המלחמה נגד היהדות" • צפו
הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • הצדיק רבי מרדכי צוקרמן זצוק"ל
אלפי חסידים מרחבי ארה"ב התכנסו לחזק את מוסדות בעלזא בארה"ק • גלריה
הסקר מוכיח: רק 29% מההורים מתלבטים או חושבים שלא יחסנו את ילדיהם
האדמו"ר מטשארנאביל בעליה לציון אביו האדמו"ר זצ"ל ביום ההילולא
בעקבות יום הזיכרון לטבח בכפר קאסם: בקואליציה שוקלים לדחות את אירוע הגיבוש
לוחמי צה"ל עצרו חשוד שניסה לחצות את מרחב המכשול בצפון רצועת עזה
חה"כ מעוז מציג: כך פוטין גייס את בנט לטובת האינטרסים של רוסיה
נתניהו שוחח עם מאזינים: "אנחנו רוצים בחירות עכשיו - נשיג יותר מ-61"
בנט מיתמם: "הצלנו את מדינת ישראל; מה הפשע שלנו?"
התחזית לימים הקרובים: חם מהרגיל לעונה • האזינו
אשר מטריל את רפורמת הכשרות: "להפריט את מערכת המשפט"
עצרת מחאה בכותל? "נעמוד כחומה בצורה נגד הכוונות של הרפורמים"
במהלך תקיפה ישראלית בסוריה: איראן ביצעה ירי לעבר המטוסים • תיעוד
תאונה קשה: נהג אוטובוס התנגש בבטונדה ודרס בחורת סמינר • צפו

תגובה אחת

 1. אולי בהימנעותו של ליברמן תוקם ממשלת ימין? לא כ"כ בטוח שהוא לא רלוונטי. יתכן שכדאי להירגע ולשמוח לאידו בשקט ובלב בלבד.

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו