יו"ר כחול לבן סירב להשיב על האפשרות האם ינסה לקדם ממשלת אחדות או יסכים לשבת עם נתניהו: "כרגע אנחנו ממתינים כמובן לתוצאות האמת, יש לנו עוד 24 שעות". גנץ בישיבה הסגורה: "אני לא אשב בממשלה תחת אדם שיש נגדו כתב אישום"

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ אמר הערב בתום ישיבת הסיעה של כחול לבן כי ,"סיימנו עכשיו ישיבה של כל כחול לבן, כל חברי הכנסת חוץ ממי שבמילואים, הייתה ישיבה חשובה, עשינו סיכום ראשוני של הבחירות. כרגע אנחנו ממתינים כמובן לתוצאות האמת. מה שאני יכול לומר לכם, שאנחנו נעשה כל מה שהתוצאות והחוק מאפשר לנו בכדי להחליף את השלטון, יש לנו עוד 24 שעות".

גנץ, שבכניסתו לישיבה לדבר עם העיתונאים, סירב בצאתו להשיב לשאלות הכתבים במקום האם ינסה לקדם ממשלת אחדות או יסכים לשבת עם נתניהו. על פי דיווחים ב'ויינט' ו'וואלה', גנץ אמר לחברי הכנסת בחלק הסגור של הישיבה: "אני לא אשב בממשלה תחת אדם שיש נגדו כתב אישום", אך כאמור, מול המצלמות הערב סירב לפסול את האפשרות שיישב תחת נתניהו.

מספר 2 בכחול לבן, יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, היה ברור יותר וחד משמית: "לא נשב תחת נתניהו, וגם לא אף אחד מהרשימה", אמר בכניסתו לישיבה. " קבענו את זה מראש", הוסיף על מטרת ההתכנסות. "יש לנו עוד דרך ארוכה לעשות. כמו ששמתם לב, ביבי כהרגלו מיהר עם הכרזת הניצחון. אין לו ממשלה עדיין. אנחנו נצטרך לראות מה אנחנו עושים, והחלטות אנחנו עושים ביחד".

גנץ התייחס הבוקר לתוצאות האמת הראשונות ואמר כי, "תוצאות הבחירות הולכות ומצטברות. ניכר שלנתניהו אין אפשרות להרכיב ממשלה. אנחנו מחויבים למדינת ישראל ומכבדים את החלטת הבוחר" גנץ הוסיף: "נעקוב אחרי התפתחות תוצאות האמת ונראה לאן נקח את זה משם. מה שהציבור צריך לזכור הוא שהיינו מחויבים, נותרנו מחויבים, ונישאר מחויבים גם בהמשך".

מוקדם יותר היום הכחישו חברי הכנסת יועז הנדל, צביקה האוזר ועומר ינקלביץ' את השמועות בדבר הצטרפותם לגוש הימין. הח"כים הנדל והאוזר ממפלגת תל"ם צייצו כי לא קיבלו פנייה מהליכוד. "לכבוד רב סרן שמועתי, באשר הוא שם. לא פנו אלינו. לא יפנו אלינו. הם יודעים למה". גם ינקלביץ' צייצה: "הכול שמועות, לא יקרה".

כזכור, מספירת 92.6% מקולות הבוחרים עולה כי הליכוד עומד נכון לעכשיו על 36 מנדטים, כחול לבן עם 32 מנדטים, הרשימה המשותפת 15, ש"ס 10, יהדות התורה 7, העבודה-גשר-מרצ 7, ישראל ביתנו 7, ימינה 6. לגוש הימין חרדים יש כרגע 59 מנדטים. במהלך הערב, הליכוד הפסיד מנדט לטובת הרשימה המשותפת וגוש הימין ירד ל-59, אך המפה שוב התהפכה.

במדגמים שפורסמו אמש הליכוד מקבל בין 37 ל-36 מנדטים, כחול לבן 34-32, הרשימה המשותפת 15-14, שס 9, יהדות התורה 7-8, ישראל ביתנו 6-7, עבודה-גשר-מרצ 6-7, ימינה 6. גוש הימין עמד בכל המדגמים על 59 מנדטים.