צילום: Marc Israel Sellem/POOL

‏בכחול לבן בוחנים העברת חוק שימנע מנתניהו לכהן כראש ממשלה

במפלגתו של גנץ מקיימים מגעים לגיבוש רוב שיתמוך בהצעת החוק. בכירים בכחול לבן: גנץ נתן לכך אור ירוק. הורוביץ: "בכנסת החדשה יש רוב לחוק שראש ממשלה לא יכול לכהן תחת כתבי אישום". עם זאת, עדיין לא ברור שיו"ר ישראל ביתנו יתמוך בכך
 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

בכחול לבן החליטו לנסות להעביר בתקופת הביניים של המשא ומתן הקואליציוני חוק שימנע מאדם עם כתב אישום לכהן כראש ממשלה (חוק נתניהו). הסכמה של הרשימה המשותפת כבר יש לצורך חוק כזה. בכחול לבן ממתינים לתשובת ליברמן וישראל ביתנו כדי לדעת אם יש רוב למהלך. לפי בכירים בכחול לבן, יו"ר כחול לבן בני גנץ נתן אור ירוק למהלך, ובמפלגה מעריכים כי אם התוצאה תישאר על 58 מנדטים לגוש הימין, הסיכוי להעברת החוק גדל משמעותית.

לדברי גורמים בכחול לבן, אין כרגע אפילו טיוטה של הצעת חוק בנושא, ולא ברור אם בכלל צמרת המפלגה תומכת במהלך. במידה שיקודם המהלך, הוא עשוי לייצר לחץ בימין ובליכוד להחלפתו של נתניהו במטרה להקים ממשלת אחדות של הליכוד וכחול לבן ללא נתניהו. גורמים בכחול לבן אמרו כי "אנחנו ממתינים לתוצאות האמת הסופיות כדי להחליט על המשך דרכנו ולראות מה אפשרויות הפעולה. כל האופציות על השולחן אבל טרם התקבלו החלטות".

חבר הכנסת עפר שלח, מבכירי כחול לבן, אמר בריאיון ל'ווינט' כי בכוונתם לצאת ב"כל מהלך כולל, כולל מהלך פרלמנטרי", שימנע מנתניהו לכהן בראשות הממשלה. לדבריו, כבר מתגבש הרוב הנדרש שיאפשר לעשות זאת. "אנחנו חושבים שחוק כזה הוא חוק ראוי בכל מקרה. אדם שיש לו כתב אישום לא יכול להיות שר, אז אין שום סיבה שהוא יוכל להיות ראש ממשלה".

לדברי שלח, "אנחנו רצינו את המהלך החוקי הזה עוד בכנסת הקודמת, אבל זה לא התאפשר כי ליברמן לא הלך איתנו על הדבר הזה. אם ליברמן ילך ואם יהיה לנו רוב – נעשה את זה". שלח הוסיף כי אין לו צורך להיות "מתואם" עם הרשימה המשותפת. "אני יודע בדיוק איפה הרשימה המשותפת עומדת, בגוש החוסם לנתניהו", אמר שלח. "בשביל זה אני לא צריך לדבר איתם, ואם הם אומרים דברים דומים – טוב מאוד".

על עמדתה של ישראל ביתנו אמר כי, "לא אמרתי בביטחון שזה יקרה. אמרתי שאני שומע את ההצהרות של ליברמן, שאמר כי אחת ממטרותיו עכשיו היא להוציא את נתניהו לפנסיה. הפנסיה של נתניהו פחות מעניינת אותי, מה שמעניין אותי מאוד זה שלא יהיה ראש ממשלה עם כתב אישום. אם אביגדור ליברמן יהיה בצד שתומך בזה הפעם, אנחנו נלך על זה".

בכיר הרשימה המשותפת, אחמד טיבי, התייחס לנושא מקודם יותר הבוקר ואמר כי, "אנחנו חושבים שראש ממשלה עם כתב אישום חמור של שוחד צריך להתפטר. זה שבנימין נתניהו ממשיך להיאחז בכיסא אחרי כתב אישום חמור זה דבר ביזארי. לכן, יכולים להיעזר בהצבעה בכנסת, זה חוק, זה לא ממשלה, לא קואליציה. אנחנו כשמצביעים על חוקים מצביעים כפי שמחליטה הרשימה המשותפת, אני מעריך שזה יהיה הכיוון שלנו", את הדברים אמר בריאיון לאילה חסון וגולן יוכפז ברדיו 103.

יו"ר מר"צ ח"כ ניצן הורוביץ אמר כי, "‏בכנסת החדשה יש רוב מוחלט (62) לחוק שראש ממשלה לא יכול לכהן תחת כתבי אישום. זה נכון פוליטית, זה לגמרי משקף את רצון רוב הבוחרים וזה גם הדבר הראוי מבחינה מוסרית. ניתן גם להקים ממשלה על קווי יסוד בסיסיים שיכללו חקיקה כזו ועוד כמה תיקונים. כחול-לבן – צאו מהדכדוך ונלך על זה בכל הכוח".

שר הביטחון ויו"ר ימינה, נפתלי בנט, הגיב לדיווחים: "היוזמה של אחמד טיבי ועפר שלח לחקיקת ״חוק פסילת נתניהו״ היא מהלך אנטי דמוקרטי קיצוני שמהווה יריקה בפרצוף של חצי מדינה. לפני יומיים היו בחירות, וכבר מנסים לעקוף את רצון העם באמצעים פסולים. ‬ימינה בראשותי תתייצב באופן מוחלט נגד מהלך זה ותילחם בכך בכל כוחנו".

כתבות קשורות

15 תגובות

 1. גנץ הנואף הבוגד הגדול שהרס את צה"ל וגורם כמעט למלחמת אחים . בקרוב הימין יקום ויפגין ויהפוך את הכערה על פיה ויבטלו את בגץ היישר לפח אשפה יחד עם יהיר וגנץ עודה וזיבי מגעילים . גנץ בוגד ביהודים לא פלא אם גנץ יכריז על חוק חדש לתלות את נתנייהו . צריך להתפלל שהשמאלנים יקבלו שבץ במוח .

 2. איך הם רודפים את ביבי .
  לעולם האלוקים יבקש את הנרדף.
  זה מראה שהתשקורת ובית משפט העליון זה שמאל ששולט בכיפה.
  אז מה הפחד שלהם מלהכניס אותו.

  הפיכה כמו שקורה בהרבה ארצות.
  ובאמת יהיה הפיכה.
  מלך המשיח מגיע

 3. כחול לבן חסרי גבולות.
  אוי ואבוי אם הם יהיו בממשלה.
  אנטי דמוקרטים.
  ארדואן לא היה עושה זאת טוב יותר.

 4. חייב לארגן הפגנה המונית נגד כחול לבן על ניסיונות למנוע ממשלה
  העם בחר ביבי ברוב מוחלט
  הם לא יכולים לעשות מה שהם רוצים מספיק לטרור מדינה שלמה בגלל שנאת חינם!

 5. די גנץ תוותר אתה רואה שלא רוצים אותך אז פשוט תלך ועל הדרך תיקח איתך את ליברמן וכל המלוכלכים האחרים ותנו לנו לחיות בשלוה ובעולם טהור בלי כל הזוהמה שאתם רוצים לחולל כאן.

 6. מה דעתכם לבטל את האפשרות של 'תגובות'. בדרך כלל הרי מדובר בשיח רדוד ואפילו גס ודוחה. מי זקוק לזה מלבד קומץ המגיבים הקבוע המשנים את שמם מתגובה לתגובה?!
  די לנו בעצם ה'דיעבד' של אתר חדשות באינטרנט, את מי מעניינות ה'תגובות' החכמות…..

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן