צילום: Tomer Neuberg/Flash90

דיווח: משרד הבריאות יבקש מרה"מ לאסור התכנסויות של מעל 2,500 איש

במשרד הבריאות צפויים לבקש בדיון שיתקיים היום בהשתתפות נתניהו וליצמן לאסור לקיים אירועים המוניים עם יותר מ-2,500 בני אדם. במשרד שוקלים להמליץ גם להרחיב את הנחיות הבידוד הביתי לחוזרים ממדינות שבהן התפרץ נגיף הקורונה
 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

אנשי משרד הבריאות צפויים לבקש היום (רביעי) מראש הממשלה נתניהו לאסור לקיים אירועים המוניים עם יותר מ-2,500 בני אדם – כך דווח ב'חדשות 12'. בנוסף על כך, במשרד הבריאות שוקלים להמליץ גם להרחיב את הנחיות הבידוד הביתי לחוזרים ממדינות שבהן התפרץ נגיף הקורונה. המדינות המדוברות הן ארצות הברית, גרמניה, ספרד, אוסטריה ושווייץ.

ראש הממשלה בנימין נתניהו יקיים דיון בראשותו בנושא המשך היערכות לנגיף הקורונה, בהשתתפות שר הבריאות יעקב ליצמן, מנכ"לי משרדים ומנכ"ל מד"א, במשרד הבריאות בירושלים. עוד נמסר כי, ראש הממשלה ושר הבריאות ימסרו הצהרות לתקשורת בתום הדיון ובפתח מסיבת העיתונאים של משרד הבריאות, שלאחר מכן יפתח לשאלות ותשובות מצד הצוות המקצועי של המשרד בנושא קורונה.

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור איתמר גרוטו, כתב היום בחשבון הפייסבוק שלו כי הוא מעריך שהתפשטות נרחבת של נגיף קורונה בישראל היא בלתי נמנעת. עם זאת, פרופסור גרוטו ציין כי בישראל אין עדיין דיווחים על חולים שנדבקו מאנשים שלא שהו בחו"ל, או מאנשים שהיה ידוע שהם חולים – כך שניתן לומר שהמצב בשליטה.

‫בתוך כך, מארגון מד"א נמסר כי עומס נוצר במוקד 101 של מד"א, בשל פניות אזרחים שמתקשרים לברר פרטים כלליים בנושא הקורונה. "רק במקרים בהם מופיעים סימטומים של חום, שיעול או קשיי נשימה, יש להתקשר למוקד 101 של מד"א‬. להנחיות נוספות, לרבות בדבר אופן בידוד ביתי, יש להיכנס לאתר משרד הבריאות או *לחייג למוקד משרד הבריאות בטלפון 5400*, או למוקדי קופות החולים".

משרד הבריאות הודיע כי חולה מספר 13 בקרונה הינו נער מהיישוב אירוס, הלומד בבית ספר אזורי ברנר ועבד בחנות הפיראט האדום באור יהודה. החולה נמצא בבידוד ביתי החל משבת ה-29/2. לאנשים נוספים שאותרו כמגע אישי עם החולה ניתנה הודעה בנפרד. החקירה האפידימיולוגית ממשיכה, ובאם יתגלו פרטים נוספים, הם יפורסמו לציבור.

להלן המקומות והתאריכים בהן נכח המחייבים את האנשים שהיו בקרבתו להכנס לבידוד:

1. חנות הפיראט האדום בימים 23-26/2 בשעות 16:30-21:00
2. ביה"ס איזורי ברנר בתאריכים 24-26/2
3. איצטדיון בלומפילד שער 8 ביום ב' ה-24/2 בשעות 20:00-22:00.

ממשרד הבריאות נמסר כי, "כל תלמידי ביה"ס אזורי ברנר, כולל מורים, אנשי צוות וצוות ההסעות שהיו במגע עם הילד, מתבקשים להכנס לבידוד ביתי לפי הוראת משרד הבריאות ולדווח על כך באתר משרד הבריאות או במוקד הטלפוני. בנוסף, כל מי שהיה באיצטדיון בלומפילד במשחק הכדורגל וישב בשער 8 מתבקש להכנס לבידוד ולדווח על כך באתר משרד הבריאות".

כזכור, חולה מספר 15 מתל אביב יצא מישראל בתאריך 22.2 בטיסת איזיג'ט לאיטליה מספר EJ2564 בשעה 13:00 שנחתה בונציה ב-16:20 ושב לישראל ב 29.2 מוונציה בטיסה מספר EJU3342 שיצאה ב 12:20 ונחתה בישראל בשעה 16:30. נוסעי הטיסה מתבקשים להכנס לבידוד ביתי לפי הוראות משרד הבריאות ולדווח על כך באתר משרד הבריאות או במוקד הטלפוני.

החולה נמצא בבידוד בביתו מאז שובו לישראל ומלבד מימוש זכות ההצבעה בקלפי הייעודית למבודדי בית ברחוב קלאוזנר 14 ברמת אביב לא יצא מביתו. על מי ששעת הגעתו לקלפי זו היתה בין השעות 10:15 – 11:15 להאריך את הבידוד הביתי ל 14 יום מיום הבחירות ולדווח על כך באתר משרד הבריאות. החקירה האפידימיולוגית ממשיכה, ובאם יתגלו פרטים נוספים, הם יפורסמו לציבור.

שר החינוך רפי פרץ אמר הבוקר בהערכת מצב במשרד החינוך בנוגע להתפשטות הקורונה כי, "כל ההוראות שנתנו עד עכשיו מנעו התפשטות גדולה יותר. בתי הספר והמנהלים מקבלים נהלים והוראות ברורות, אנחנו לא משאירים אף אחד לבד. הגב שהמשרד נותן למחוזות הוא חשוב, הנטל עליהם גדול ויש חשיבות לקשר ההדוק. כל מי שנמצא בבידוד מקבל ליווי של הצוותים שלנו. ‫ההחלטה על בידוד היא של משרד הבריאות אנחנו ברמתנו נמשיך לבצע פעולות בהתאם לנהלי משרד הבריאות בתקווה שאותן פעולות ימנעו התפשטות רחבה יותר".

בתוך כך, מהמרכז הרפואי ברזילי נמסר כי הם "נערכים נערך בצורה המיטבית לטפל בנשאי נגיף הוירוס קורונה, בתיאום עם ההנחיות המקצועיות של המומחים במשרד הבריאות ובית החולים. כפועל יוצא מההיערכות נתבקשנו על ידי משרד הבריאות לאשפז נער בן 15 שהוירוס התגלה בגופו ואשר מצבו הקליני הינו קל ביותר.הנער יאושפז לכשיגיע בחדר בידוד תקני, תוך בידודו המוחלט והגנה מלאה על צוות העובדים ותוך ניצול ציוד טכנולוגי המאפשר טיפול ללא מגע עם החולה ככל שניתן. האשפוז יהיה במחלקה שרוקנה לחלוטין מחולים ובודדה ובמקביל אנו מכשירים מקום ייעודי אחר שמבודד וממוגן לשעת חירום בשעת הצורך".

כתבות קשורות

3 תגובות

 1. רעיון מעולה!!! עדיף אפילו עד 50 – 40 אנשים, בכך גם מועילים באמת לרעיון עצירת התפשטות הקורונה!

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן