נתניהו כינס את ראשי בלוק הימין: ב-17:30 ישיבה של כל חברי הבלוק

ראש הממשלה קיים ישיבה דיון עם השרים ליצמן ודרעי ובהשתתפות טלפונית של השר בנט וח"כ גפני. בליכוד הודיעו כי בשעה 17:30 תתקיים בכנסת ישיבה של כל חברי הכנסת של "מפלגות המחנה הלאומי". בפתח הישיבה נתניהו יתן הצהרה לתקשורת
 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם


ראשי הבלוק מגיעים אתמול לישיבה עם נתניהו. צילום: חזקי ברוך, ערוץ 7

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים בצהריים (רביעי) ישיבה בהשתתפות ראשי בלוק הימין בלשכתו בכנסת. בישיבה השתתפו יו"ר יהדות התורה השר יעקב ליצמן ויו"ר ש"ס השר אריה דרעי, יו"ר ימינה השר נפתלי בנט שנאלץ להיעדר מהישיבה בשל דיון ביטחוני במשרד הביטחון וי"ר דגל התורה ח"כ משה גפני שנעדר מאחר ולא הספיק להגיע לירושלים, השתתפו בדיון בשיחה טלפונית.

בנוסף, בליכוד הודיעו כי בשעה 17:30 תתקיים בכנסת ישיבה של כל חברי הכנסת של "מפלגות המחנה הלאומי" בפתח הישיבה ראש הממשלה יתן הצהרה לתקשורת.

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש אתמול עם ראשי בלוק הימין-חרדים: "בפגישה סוכם שימשיכו לפעול יחד כגוש אחד בראשות ראש הממשלה נתניהו במטרה להקים מהר ככל הניתן ממשלה לאומית חזקה למדינת ישראל. עוד סוכם כי לא פוסלים כניסה לממשלה של מפלגות המכירות במדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. העם אמר את דברו – רוצים ממשלה לאומית בראשות נתניהו", נמסר בתום הפגישה.

יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני אמר בכניסתו לישיבה כי, "לא הסתיימה ספירת הקולות, יש הרבה קולות, מעטפות כפולות וכו', עוד דברים שלא נספרו, ואז נראה את התוצאה, יכול להיות שהתוצאה תהיה כזאת שיש 61. אני לא יודע, אבל סביר להניח שאנחנו לא הולכים לבחירות נוספות, נתניהו שקיבל את אימון הציבור יצטרך להרכיב קואליציה באופן כזה שלא נלך רביעיות".

גפני פסל את האפשרות לממשלת אחדות עם כחול לבן, "לא ממשלת אחדות, אין ממשלת אחדות, יש ממשלה שיכולה להיות רחבה יותר, אבל אני מעריך שבסופו של דבר תורכב ממשלה". על החגיגות אמש במטה יהדות התורה אמר כי, "זה חגיגה גדולה, מי שידע ומי שראה את מה שהולך לקרות, זה היה יכול להיות חורבן גדול, אנחנו שמחים על העניין הזה כפי שבסופו של דבר קרה". במענה לשאלה אם יסכים לשבת עם ליברמן השיב לכתבים: "לא יודע, אדם חסר אחריות, תטפלו אתם".

יו"ר יהדות השר יעקב ליצמן אמר כי, "ברוך ה' עברנו את הבחירות, אני מציע לשים לב זהתוצאות הסופיות יגיעו בקרוב, נחכה גם לקולות החיילים וגם מעטפות הכפולות, זה הישג גדול לראש הממשלה, אני חושב שסך הכל זה מצב ממש שנהיה גם השג ליהדות התורה, כמובן גם לשר דרעי, בעזרת ה' נמשיך להיות בלוק, נשתף פעולה ביחד, יהיה עוד יותר חזק".

"רבותי, אני עוד לא יודע מה, אני בטוח שיגיע מצב שלא יהיה בחירות, ונרכיב ממשלה", הוסיף. במענה לשאל על האפשרות לשבת עם עם ישראל ביתנו השיב: "מי זה ליברמן?". על האפשרות של הקמת ממשלת אחדות אמר כי, "אמרתי, יש לנו ישיבה עם ראש הממשלה, אנחנו נשב ביחד איתו ונראה מה בדיוק הקווים שלו, עם לפיד אני לא אשב".

גם יו"ר ש"ס אריה דרעי, שהגיע לפגישת בלוק הימין בכנסת, נשאל האם תהיה ממשלת ימין צרה – והשיב: "למה צרה? רחבה מאוד". הבוקר, יצוין, נפגש דרעי עם ראש הממשלה בנימין נתניהו במעונו של האחרון ברחוב בלפור בירושלים במשך כשעה וחצי. הפגישה עסקה ב"תרחישים השונים ובהרכבת הממשלה". בנוסף, גם לאחר תום ישיבת ראשי הבלוק נותר דרעי לפגישה עם ראש הממשלה בארבע עניים, בסופה אמר: "מהנתונים שקיבלתי עכשיו, אנחנו קרובים ל-61 מנדטים".

מפרסום 99% מקולות הבוחרים עולה כי הליכוד עומד נכון לעכשיו על 36 מנדטים, כחול לבן עולה ל-33 מנדטים, הרשימה המשותפת 15, ש"ס יורדת בחזרה ל-9, יהדות התורה 7, העבודה-גשר-מרצ 7, ישראל ביתנו 7, ימינה 6. לגוש הימין חרדים יש כרגע 58מנדטים.

בוועדת הבחירות עדכנו מוקדם יותר כי הם מקווים כי לפרסם עוד הערב את תוצאות האמת, וזאת אחרי שיזינו את התוצאות של קלפיות ה'קורונה' והמעטפות הכפולות וקולות החיילים, מנכ"לית וועדת הבחירות המרכזית אורלי עדס אמרה הבוקר כי התוצאות יגיעו לקראת השעה 20:00, והיא חושבת שגוש הימין יקבל בין 59/60 מנדטים.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן