צילום: Hadas Parush/Flash90

נתניהו לראשי המפלגות החרדיות בישיבת הבלוק: "תנו צ'אנס לליברמן"

ראש הממשלה ביקש מהשרים דרעי וליצמן וח"כ גפני להוריד מעט את מפלס ההתקפות נגד ליברמן ולעבור לשיח של פיוס ואחדות. בכיר ביהדות התורה: "אין באמת אפשרות לשבת עם ליברמן אחרי שרמס את כבודו דרעי וניהל קמפיין אישי נגד גפני"
 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם


ראשי הבלוק מגיעים אתמול לישיבה עם נתניהו. צילום: חזקי ברוך, ערוץ 7

ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה אתמול (שלישיי) לראשי המפלגות החרדיות וביקש להם להוריד מעט את מפלס ההתקפות נגד ליברמן ולעבור לשיח של פיוס ואחדות – כך חושף ישכר זלמנוביץ ב'יום ליום'. נתניהו הסביר כי רק ע"י חיבוק חזק לליברמן או לעמיר פרץ הם יכולים אולי להצליח לשכנע אותם להצטרף לממשלה או לחילופין להיעלם מהמליאה בשעת ההצבעה על הקמת הממשלה.

ראשי המפלגות החרדיות אמנם לא דחו את הצעתו של נתניהו אך הם לא שמחו לשמוע את ההצעה הזאת. גורם בכיר ביהדות התורה צוטט בדיווח אומר כי אין באמת אפשרות לשבת עם ליברמן, בזמן שהוא רמס את כבודו ואת החברות האישית החזקה שהיה לו עם יו"ר ש"ס השר דרעי, או אחרי קמפיין אישי שניהל נגד ח"כ גפני, "כפי שאתה מבין, הסיכוי למהלך כזה הוא אפסי", הסביר הגורם.

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים היום בצהריים ישיבה בהשתתפות ראשי בלוק הימין בלשכתו בכנסת. בישיבה השתתפו יו"ר יהדות התורה השר יעקב ליצמן, יו"ר ש"ס השר אריה דרעי, יו"ר הבית היהודי השר רפי פרץ, יו"ר ימינה השר נפתלי בנט שנאלץ להיעדר מהישיבה בשל דיון ביטחוני במשרד הביטחון ויו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני שנעדר מאחר ולא הספיק להגיע לירושלים, השתתפו בדיון בשיחה טלפונית.

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש גם אתמול עם ראשי בלוק הימין-חרדים: "בפגישה סוכם שימשיכו לפעול יחד כגוש אחד בראשות ראש הממשלה נתניהו במטרה להקים מהר ככל הניתן ממשלה לאומית חזקה למדינת ישראל. עוד סוכם כי לא פוסלים כניסה לממשלה של מפלגות המכירות במדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. העם אמר את דברו – רוצים ממשלה לאומית בראשות נתניהו", נמסר בתום הפגישה.

יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני אמר בכניסתו לישיבה כי, "לא הסתיימה ספירת הקולות, יש הרבה קולות, מעטפות כפולות וכו', עוד דברים שלא נספרו, ואז נראה את התוצאה, יכול להיות שהתוצאה תהיה כזאת שיש 61. אני לא יודע, אבל סביר להניח שאנחנו לא הולכים לבחירות נוספות, נתניהו שקיבל את אימון הציבור יצטרך להרכיב קואליציה באופן כזה שלא נלך רביעיות".

גפני פסל את האפשרות לממשלת אחדות עם כחול לבן, "לא ממשלת אחדות, אין ממשלת אחדות, יש ממשלה שיכולה להיות רחבה יותר, אבל אני מעריך שבסופו של דבר תורכב ממשלה". על החגיגות אמש במטה יהדות התורה אמר כי, "זה חגיגה גדולה, מי שידע ומי שראה את מה שהולך לקרות, זה היה יכול להיות חורבן גדול, אנחנו שמחים על העניין הזה כפי שבסופו של דבר קרה". במענה לשאלה אם יסכים לשבת עם ליברמן השיב לכתבים: "לא יודע, אדם חסר אחריות, תטפלו אתם".

יו"ר יהדות השר יעקב ליצמן אמר כי, "ברוך ה' עברנו את הבחירות, אני מציע לשים לב זהתוצאות הסופיות יגיעו בקרוב, נחכה גם לקולות החיילים וגם מעטפות הכפולות, זה הישג גדול לראש הממשלה, אני חושב שסך הכל זה מצב ממש שנהיה גם השג ליהדות התורה, כמובן גם לשר דרעי, בעזרת ה' נמשיך להיות בלוק, נשתף פעולה ביחד, יהיה עוד יותר חזק".

"רבותי, אני עוד לא יודע מה, אני בטוח שיגיע מצב שלא יהיה בחירות, ונרכיב ממשלה", הוסיף. במענה לשאל על האפשרות לשבת עם עם ישראל ביתנו השיב: "מי זה ליברמן?". על האפשרות של הקמת ממשלת אחדות אמר כי, "אמרתי, יש לנו ישיבה עם ראש הממשלה, אנחנו נשב ביחד איתו ונראה מה בדיוק הקווים שלו, עם לפיד אני לא אשב".

גם יו"ר ש"ס אריה דרעי, שהגיע לפגישת בלוק הימין בכנסת, נשאל האם תהיה ממשלת ימין צרה – והשיב: "למה צרה? רחבה מאוד". הבוקר, יצוין, נפגש דרעי עם ראש הממשלה בנימין נתניהו במעונו של האחרון ברחוב בלפור בירושלים במשך כשעה וחצי. הפגישה עסקה ב"תרחישים השונים ובהרכבת הממשלה". בנוסף, גם לאחר תום ישיבת ראשי הבלוק נותר דרעי לפגישה עם ראש הממשלה בארבע עניים, בסופה אמר: "מהנתונים שקיבלתי עכשיו, אנחנו קרובים ל-61 מנדטים".

מפרסום 99% מקולות הבוחרים עולה כי הליכוד עומד נכון לעכשיו על 36 מנדטים, כחול לבן עולה ל-33 מנדטים, הרשימה המשותפת 15, ש"ס יורדת בחזרה ל-9, יהדות התורה 7, העבודה-גשר-מרצ 7, ישראל ביתנו 7, ימינה 6. לגוש הימין חרדים יש כרגע 58מנדטים.

בוועדת הבחירות עדכנו מוקדם יותר כי הם מקווים כי לפרסם עוד הערב את תוצאות האמת, וזאת אחרי שיזינו את התוצאות של קלפיות ה'קורונה' והמעטפות הכפולות וקולות החיילים, מנכ"לית וועדת הבחירות המרכזית אורלי עדס אמרה הבוקר כי התוצאות יגיעו לקראת השעה 20:00, והיא חושבת שגוש הימין יקבל בין 59/60 מנדטים.

כתבות קשורות

21 תגובות

 1. "סמרטוטים"
  אם הוא יגיד לכם
  לקפוץ מהגג גם תקפצו?
  וחוץ מזה:אתם יכולים לתת לו המון צ'אנס
  הבעייה היא, שזה לא הדדי לצד השני,
  אבל מה זה משנה לביבי
  הוא ימשיך לפזר ספינים
  על חשבון אחרים.

 2. יצא המרצע מהשק של נתניהו והחרדים הצבועים שיכנעו אותנו להצביע בגלל ההסתה שזה סכנה ויש להם עוד הווא אמינא ללכת עם הרוסי הרשע

 3. איך שאני רואה את התמונה –
  אם ביבי קיבל צ'אנס אחרי קיצוץ בקצבאות הילדים ב 2003 ואחרי הברית עם לפיד ובנט –
  גם ליברמן יקבל צ'אנס.

 4. יפיופי הימין העדפתם לפסול את היהודי בן גביר… והצד השני לא פוסל את המשותפת זה נקרא טימטום . ועל טימטום משלמים!!!

 5. אין ממשלה לישראל חוץ מהשם שהוא המושל מלך העולמות. והמשיח הוא ימשול ע"י ציווי מהשם יתב' אין ממשלה אחרת לישראל לא בעליונים ולא בתחתונים.

 6. טיפשות העסקנים – בכיר יהדות התורה – במקום לומר שא"א לשבת עם ליברמן כי הוא אנטישמי ולוחם נגד ה' ומשיחו נתפסים על כבוד קטנוני

 7. מה הבעיה בו לפי הבכיר החרדי?
  "פגע אישית בכבודו של דרעי וכן בגפני"…
  לא אידישקייט, לא חרדים, לא שבת, לא כלום!
  יופי, שיגיד "סליחה" ויש ממשלה….
  אנשים חסרי כבוד עצמי מינימלי!
  יהדות הכלום

 8. בסוף כולם יראו שכלום לא יצא מהממשלה ושכבר הורידו להם תשלטר מלמעלה .סתם בזבוז זמן וכסף כרגיל

 9. לא נראה לי יצא לפועל ! צ'אנס זה במפעל הפיס, לא בהסתה ללא רסן כלשהו, ימים יגידו, והאימון הציבורי לא יוכל לחזור להיות כמו שהוא עד היום, אם דבר זה יוצא לפועל !!!!!!

 10. למה מישהו חושב שיש הבדל בין ביבי לליברמן?
  שניהם עבדו ויעבדו יפה עם החרדים כשישתלם ויבעטו בחרדים כשישתלם להם

 11. הדיל המושלם :
  אני קורא לביבי החצוף לתת צ'אנס לבני גנץ.
  שנתיים ראשונות בני – שנתיים אחרונות ביבי.
  קבל את הדיל ויש ממשלה היום!!

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן