תומר נויברג / FLASH90

בהלת הקורונה: בתי החולים באיטליה במצב קריסה; מצב חירום בקליפורניה

139 מקרים חדשים דווחו ביממה האחרונה בסין • מושל קליפורניה הכריז על מצב חירום במדינה לאחר שאותרו 53 חולים נוספים • 28 אנשים מתו ביממה האחרונה באיטליה • בית הנבחרים של ארצות הברית אישר תקציב של 8.3 מיליארד דולרים למאבק בהתפשטות הנגיף
 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

 • 12 יתומים זעקו השבוע ברוך דיין האמת וכעת הם זועקים אליך

  תוכן מקודם

 • שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולו ויזכה לבריאות הנפש ואריכות ימים

  תוכן מקודם

 • הכנות אחרונות למופע 'חבורת תריג בין הזמנים 2'

  תוכן מקודם

139 מקרי קורונה חדשים אובחנו ביממה האחרונה בסין היבשתית – כך נמסר ממשרד הבריאות הסיני הלילה (חמישי). הנתון גבוה יותר מזה של היממה הקודמת, אז נרשמו 119 מקרי הידבקות חדשים. למעשה, מדובר בשינוי מגמה: העלייה במספר הנדבקים מגיעה לאחר ירידה שנרשמה במשך שלושה ימים רצופים.

עיקר העלייה במספר הנדבקים ממוקדת בווהאן, בירת מחוז חוביי ומוקד התפרצות הנגיף, שם נרשמו 131 נדבקים תוך יממה, להבדיל מ-114 ביממה שקדמה לה. עם זאת, להוציא את ווהאן, מספר הנדבקים היומי בחוביי עומד בשבוע האחרון על מספר חד-ספרתי, וביממה האחרונה מדובר בשלושה נדבקים בלבד. בכל שאר סין היבשתית נרשמו רק חמישה מקרים חדשים.

53 מהמקרים נרשמו במדינת קליפורניה, שם הכריז הלילה המושל גאווין ניוסום על מצב חירום לאור התפשטות הנגיף. אתמול הודיעו רשויות הבריאות במדינה כי לראשונה מת בה אדם כתוצאה מהמגפה – היחיד שמת ממנה בארצות הברית מחוץ למדינת וושינגטון.

עד כה נסגרו רק בתי ספר בצפון המדינה שהיו סמוכים למוקדי ההתפרצות. ההחלטה לסגור את כל מוסדות החינוך היא הצעד הדרסטי ביותר שנקטה מדינה אירופית כלשהי מתחילת התפרצות הנגיף. מדינה אחרת שסגרה את כל בתי הספר – ולא את האוניברסיטאות – היא יפן, שחברה יחד עם איטליה בארגון ה-G7.

היום דיווחה איטליה עוד 28 אזרחים שמתו מנגיף הקורונה – המספר הגבוה ביום אחד מאז שהנגיף הגיע למדינה. אנג'לו בורלי, ראש הסוכנות להגנה אזרחית, אמר ששיעור התמותה מבין הנדבקים הוא בסביבות 3.5%. באיטליה, שבה חיים 60 מיליון תושבים, נדבקו בנגיף כבר 3,089 איש. אחרי סין, שבה מתו מהנגיף 2,981 איש, מניין הקורבנות באיטליה הוא הגבוה ביותר בעול

בית הנבחרים של ארצות הברית אישר הלילה ברוב גורף חקיקה המקציבה 8.3 מיליארד דולרים למאבק בהתפשטות נגיף הקורונה. ההצעה, שעברה ברוב של 415 תומכים מול שני מתנגדים בלבד, תועבר לאישור הסנאט שיצביע עליה היום וצפוי לאשר אותה ולהעבירה במהירות לחתימה של הנשיא דונלד טראמפ. לפחות 129 בני אדם נדבקו בנגיף בארצות הברית, ומניין המתים עלה ל-11 לאחר ששני מקרי מוות נוספים נרשמו ביממה האחרונה.

53 מהמקרים נרשמו במדינת קליפורניה, שם הכריז הלילה המושל גאווין ניוסום על מצב חירום לאור התפשטות הנגיף. אתמול הודיעו רשויות הבריאות במדינה כי לראשונה מת בה אדם כתוצאה מהמגפה – היחיד שמת ממנה בארצות הברית מחוץ למדינת וושינגטון.

בתוך כך, גם בישראל נערכים שבמידה והנגיף יתפשט יאלצו במשרד הבריאות לנקוט בצעדים חריפים אפילו יותר, כמו איסור על התכנסויות עד 2500 איש או אולי אפילו עד 1000 או 500 איש ואפילו מגבלות על נסיעה בתחבורה הציבורית. אם גם הצעדים הללו לא יעזרו במניעת התפשטות המחלה, נראה מצב כמו באיטליה של סגירת בתי ספר ואוניברסיטאות.

כתבות קשורות

משרד הבריאות: ביום ראשון יחל חיסון במנה שלישית אזרחים מגיל 60 ומעלה
יוון, בולגריה והאמירויות צפויות להיכנס לרשימת המדינות האסורות בטיסה
גם בוועדת החיסונים מתנגדים לחיסון ילדים בבתי הספר‎; בנט: "ממשלה מגוונת"
ירושלים: נהג רכב נפצע קשה בתאונה עם הרכבת הקלה
בדרך לסגירת נתב"ג? אלרעי-פרייס: "איסור טיסות למדינות ספציפיות כבר לא מספיק"
פרופ' רן בליצר מתריע: "גם המחוסנים מאוכלוסיות הסיכון חייבים להתנהג בזהירות מונעת"
הציג את מתווה אומן: השר לשירותי דת מתן כהנא נפגש עם שגריר אוקראינה
טרגדיה בבני ברק: הולכת רגל חצתה את הכביש ונדרסה למוות; המשטרה חוקרת
בנט על החיסון שלישי: "המלצות כבדות משקל; נשלים את עבודת המטה" • צפו
כזה עוד לא ראיתם: חברת מערכות הלחימה שיגרה את הטיל המתקדם • צפו
אוֹצְרוֹת הַחֵן • פרשת עקב • מתורת רנ"ג ויינטראוב זצ"ל
לְהִתְעַנֵּג • מיוחד: כל עלוני פרשת השבוע להורדה ולהדפסה

3 תגובות

 1. ישראל מתכננת למלחמה עם אטום מכינים את כולם עם מסכות את ביבי וכול השרים שמים במחתרת אותנו בחזית אין שום קורונה הכל פסיכולוגיה

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן