Olivier Fitoussi/Flash90

ליצמן לא פוסל את ליברמן: "אם נוכל לשבת איתו? אני לא יודע, נראה"

יו"ר יהדות התורה מסרב לפסול את יו"ר ישראל ביתנו: "ברור שהוא לא יכול לחזור למה שהיה אחרי מה שהוא דיבר נגדנו". נאמן לנתניהו גם במחיר בחירות רביעיות: "אנחנו לא זזים מנתניהו, אנחנו נלך עם נתניהו עד הסוף, הוא קיים את כל ההסכם הקואליציוני"
 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • "יצליחו בלימודם בזמן הבעל"ט" ברכתו המרגשת של הגאון הרב פינקל

  תוכן מקודם

 • מזעזע: נסע לפרנס את משפחתו ונפטר בחו"ל מדום לב

  תוכן מקודם

 • גם מעדן שוקולד אמיתי וגם גלילי וופל קראנצ'י? בואו להכיר מקרוב >>

  תוכן מקודם

יו"ר יהדות התורה השר יעקב ליצמן שב ומבהיר כי החרדים נאמנים לנתניהו גם במחיר בחירות רביעיות: "אנחנו לא זזים מנתניהו, אנחנו נלך עם נתניהו עד הסוף, הוא אמין לנו, הוא זה שקיים את כל ההסכם הקואליציוני ולא פגע בנו במשך כל השנים, מה שלא כך עם לפיד, אני לא מדבר על איווט ליברמן שמדבר לכלוך וזבל כלפי הציבור החרדי, לכן אנחנו הולכים עם נתניהו ונלך איתו עד הסוף". בראיון ל'ווינט' נשאל אם זה כולל מערכת בחירות רביעית והשיב: "כן. אם יהיה בחירות רביעיות צריך לשאול את ליברמן, לא אותנו".

על האפשרות להצטרפות ליברמן אמר כי, "תדבר עם ליברמן, לי אין מושג, אני לא יודע אפילו מה הבן אדם רוצה, שלשום הוא היה חבר שלנו, הוא התכופף אלינו, התחנן לפנינו שאנחנו נלך איתו ביחד בבחירות בירושלים, אל תשאל מה שהיה, פתאום למחרת ברגע שקיבל מה שהוא רצה הוא בעט בנו ודיבר איתנו דברים הכי גרועים.

ליצמן הבהיר כי גם במקרה ויו"ר ישראל ביתנו ואם חוזר בו וחוזר לדרך הישר ויהיה מוכן לשבת בממשלה, הדברים לא יחסרו לכפי שהיו, אך סירב להצהיר כפי שעשה לפני מספר ימים שלא יישבו איתו: "אני לא יודע, אבל ברור שהוא לא יכול לחזור למה שהיה אחרי מה שהוא דיבר נגדנו ואחרי מה שהוא עשה, אין חזרה לכפי שהיה. אם נוכל לשבת איתו? אני לא יודע, נראה".

על היוזמה לחקיקת חוק שתמנע מנתניהו לכהן כראש הממשלה אמר כי, "אני מניח שכל חברי הכנסת רוצים לשמור את החוק והנהלים, עד היום אף פעם לא עשו מיד דבר כזה, לתפוס חוק בהזדמנות של רוב, שמחר יכול להתבטל כי אין ממשלה. אין להם ממשלה כרגע, הדבר הכי פשוט אם הם רוצים לעשות, שירכיבו ממשלה, יודיעו לכולם שיש להם 62 שכולם תומכים בהם, גם הטרוריסטים שבהם וגם את ליברמן, ואז לפי זה הם יכולים להציע הצעות חוק ולהקים ועדות, מה שרוצים. מה שעושים כרגע זה לתפוס חוק כי הם יודעים שהם לא יכולים להקים ממשלה".

כזכור, וועדת הבחירות פרסמה אמש את נתוני ההצבעה לאחר ספירת 99.9% מקולות הבוחרים, מהן עולה כי הליכוד עומד על 36 מנדטים, כחול לבן על 33 מנדטים, הרשימה המשותפת 15, ש"ס 9, יהדות התורה 7, העבודה-גשר-מרצ 7, ישראל ביתנו 7, ימינה 6. לגוש הימין-חרדים יש 58 מנדטים בלבד, לעומת 62 לגוש "רק לא ביבי" הכולל את ישראל ביתנו והרשימה המשותפת.

בחלוקה לקולות, הליכוד הביא 1,349,171 קולות, כחול לבן 1,217,101, הרשימה המשותפת 577,355, ש"ס 352,443, יהדות התורה 273,900, העבודה-גשר-מרצ 267,362, ישראל ביתנו 262,840, ימינה עם 240,162 קולות, עוצמה יהודית זרקה לפח 19,334 קולות. סך הכל נספרו – 4,602,297 קולות.

כזכור, במדגמים שפורסמו במוצאי יום הבחירות הליכוד קיבל בין 37 ל-36 מנדטים, כחול לבן 34-32, הרשימה המשותפת 15-14, שס 9, יהדות התורה 7-8, ישראל ביתנו 6-7, עבודה-גשר-מרצ 6-7, ימינה 6. גוש הימין-חרדים עמד לאחר פרסום המדגמים על 60 מנדטים, אך בהמשך הן עודכנו ל-59 מנדטים בלבד. יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ כתב הערב: "‏מישהו פה חגג מוקדם מדיי".

כתבות קשורות

גם בוועדת החיסונים מתנגדים לחיסון ילדים בבתי הספר‎; בנט: "ממשלה מגוונת"
ירושלים: נהג רכב נפצע קשה בתאונה עם הרכבת הקלה
בדרך לסגירת נתב"ג? אלרעי-פרייס: "איסור טיסות למדינות ספציפיות כבר לא מספיק"
פרופ' רן בליצר מתריע: "גם המחוסנים מאוכלוסיות הסיכון חייבים להתנהג בזהירות מונעת"
הציג את מתווה אומן: השר לשירותי דת מתן כהנא נפגש עם שגריר אוקראינה
טרגדיה בבני ברק: הולכת רגל חצתה את הכביש ונדרסה למוות; המשטרה חוקרת
בנט על החיסון שלישי: "המלצות כבדות משקל; נשלים את עבודת המטה" • צפו
כזה עוד לא ראיתם: חברת מערכות הלחימה שיגרה את הטיל המתקדם • צפו
אוֹצְרוֹת הַחֵן • פרשת עקב • מתורת רנ"ג ויינטראוב זצ"ל
לְהִתְעַנֵּג • מיוחד: כל עלוני פרשת השבוע להורדה ולהדפסה
מסע הקודש של האדמו"ר מפיטסבורג לקברי צדיקים באירופה
משיקולים לוגיסטיים בלבד: פרופ' גרוטו נגד מתן החיסונים בתוך בתי הספר

4 תגובות

 1. שטויות והבלים יש מנהיג לבירה והרבה דרכים למקום רק קצת סבלנות ותחזינה עינינו בישועת ה' כי קרובה לבוא. תמיד אנחנו נלחצים ובחינם, יש אחד ויחיד בכל העולמות כולם כל שכן בעולם השפל הזה שהיה והוה ויהיה הוא אחד ואין שני לו ומלכותו בכל משלה. רק בעיניך תביט ושילומת רשעים תראה. אל תיראו עמי ישראל ואל תחתו כי קרובה ישעותי לבוא ולהתגלות. ה' עמכם עם ישראל גיבורי החיל מאמינים בני מאמינים.

 2. אם אתם הסכמתם לשבת עם ביבי הקיצוץ בקצבאות הילדים האכזרי – שבו עםמ
  ליברמן ,
  שלבנתיים בשונה מביבי רק דיבר ולא הזיק

 3. כה לחי!!! כיהודי ועוד לקרא…
  ותחזינה עינינו בשובך לציון, ביום ההוא יהיה ה' אחד ושמו אחד, ומלכות הרשעה כעשן תכלה, וכל המינים והזדים כרגע יאכלו וייעקרו ויישתברו. כי לה' בלבד המלוכה והממשלה לחי עולמים. בקרוב בימינו בבניין בית תפארתינו. אמן
  דרך אגב, אנו עומדים כעת בימי הפורים במגילת אסתר הכל היה ב"הסתר" כידוע, משא"כ העידנא הכל ממש בגלוי רואים לעין כל מה שקורה בעולם וכמה שאנו ב"ה קרובים לגאולה.

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן