Yonatan Sindel/Flash90

הקורונה בישראל: השבעת הכנסת תצומצם, הגבלות לנכנסים למשכן

מנכ"ל הכנסת קיים הערכת מצב על ההשלכות הצפויות לפעילותה הכנסת -שתשוב לפעילות בקרוב ועל טקס השבעת הח"כים: "כל מה מה שקשור להליך הליבה הפרלמנטרי - יותר וכל מה שמסכן את ההליך ואינו מהווה מרכיב חיוני להצלחתו - יאסר"
 • ודאי כל התורמים יזכו למידה כנגד מידה שצאצאיהם יהיו בריאים בנפשם

  תוכן מקודם

 • "נקרע לי הלב" הפרמדיק שטיפל ברב פרוש ז"ל

  תוכן מקודם

 • ה' לא חייב לי כלום

  תוכן מקודם

 • "אדם אציל נפש" התגובות על פטירתו של פרוש

  תוכן מקודם

מנכ"ל הכנסת, אלברט סחרוביץ׳, קיים היום בצהריים הערכת מצב, עם גורמי המקצוע של הכנסת, בנושא השלכות הנחיותיו של משרד הבריאות, מאמש, על פעילותה השוטפת של הכנסת – הצפויה לשוב לפעילות כבר באמצע החודש וכן על טקס השבעת חברי הכנסת אשר צפוי להערך בתאריך ה-16/3.

בפתח הישיבה ציין מנכל הכנסת כי "המטרה ברורה והיא לפעול בכל הצעדים והאמצעים האפשריים על מנת לצמצם את איום הפגיעה בפעילות הליבה הפרלמנטרית של הכנסת. על כן מרחב התמרון פשוט: כל מה מה שקשור להליך הליבה הפרלמנטרי – יותר וכל מה שמסכן את ההליך ואינו מהווה מרכיב חיוני להצלחתו – יאסר".

סחרוביץ׳ הוסיף ואמר כי "הכנסת הקימה צוות מקצועי מטעמה בראשות קצין הכנסת, ניצב יוסף גריף, אשר מצוי בקשר רציף עם גורמי המקצוע במשרד הבריאות ופועל בעצתם". מנכל הכנסת הדגיש כי "גורמי המקצוע בכנסת ימשיכו להתכנס מעת לעת וככל שנתרשם שיש לנקוט בגישה עוד יותר מחמירה לא נהסס לעשות זאת".

במהלך הישיבה הוחלט לצמצם ממעותית את טקס השבעת הכנסת והוא ייערך לראשונה ללא קהל ביציעים, למעט בני ובנות זוגם של המוגדרים כסמלי השלטון, בוטלו הזמנותיהם של סגל א׳, הסגל הדיפלומטי, חברי כנסת לשעבר והקהל הרחב. בנוסף, תצומצם, למינימום הנדרש, כניסתם של יועצים פרלמנטריים ויועצי שרים ביום זה למשכן.

עוד נמסר כי תיעשה פניה לחברי הכנסת לבחון בשנית את השתתפותו של בן המשפחה היחיד שאושרה השתתפותו באירוע. למעט ח״כים, תותר כניסה למליאת הכנסת – לבעלי הזמנות בלבד. בוטלה קבלת הפנים החגיגית לחברי הכנסת ובני משפחותיהם- אשר תוכננה במתחם קדמה. מתכונתו של אירוע הרמת הכוסית המסורתית באולם שאגל – שונתה ובוטלה התכנסותם של מאות האנשים שאמורים היו להיות נוכחים באירוע- אשר נועל בדכ את אירועי היום החגיגי; בוטלו הנאומים וקטעי השירה. ראשי המפלגות יוזמנו לצילום המסורתי המשותף.

עוד הוחלט לגבי ההתנהלות השוטפת של הכנסת כי מיום ראשון הקרוב יבוטלו כל הסיורים והביקורים של גורמים חיצונים בכנסת ובכלל זה : בתי ספר, תיירים, קבוצות מאורגנות וכד׳. כל מבקר שאינו קבוע יידרש לחתום על הצהרת כניסה למשכן, אשר תאושר ע״י קצין הכנסת, בהצהרה זו יתחייב המבקר שלא ביקר בשבועיים האחרונים בחוץ לארץ. לא יותרו התכנסויות, אירועים ומפגשי שדולות.

בוטל אירוע הרמת הכוסית לעובדי הכנסת לרגל חג הפסח. תותר כניסתם של כל הגורמים שיוזמנו לוועדות כחלק מפעילותם הפרלמנטרית. פעילות מרכז המבקרים ובכלל זה פעילותם של מדריכי הכנסת מחוץ למשכן תמשך כרגיל. עמדות חיטוי ייעודיות יוצבו במקומות מרכזיים בכנסת ובכניסתה. כלל ההנחיות אשר הוציאה נציבות שירות המדינה כלפי עובדיה- אומצו גם עבור עובדי הכנסת.

כתבות קשורות

בדרך לסגירת נתב"ג? אלרעי-פרייס: "איסור טיסות למדינות ספציפיות כבר לא מספיק"
פרופ' רן בליצר מתריע: "גם המחוסנים מאוכלוסיות הסיכון חייבים להתנהג בזהירות מונעת"
הציג את מתווה אומן: השר לשירותי דת מתן כהנא נפגש עם שגריר אוקראינה
טרגדיה בבני ברק: הולכת רגל חצתה את הכביש ונדרסה למוות; המשטרה חוקרת
בנט על החיסון שלישי: "המלצות כבדות משקל; נשלים את עבודת המטה" • צפו
כזה עוד לא ראיתם: חברת מערכות הלחימה שיגרה את הטיל המתקדם • צפו
אוֹצְרוֹת הַחֵן • פרשת עקב • מתורת רנ"ג ויינטראוב זצ"ל
לְהִתְעַנֵּג • מיוחד: כל עלוני פרשת השבוע להורדה ולהדפסה
מסע הקודש של האדמו"ר מפיטסבורג לקברי צדיקים באירופה
משיקולים לוגיסטיים בלבד: פרופ' גרוטו נגד מתן החיסונים בתוך בתי הספר
הצלחה חסרת תקדים בהרשמה לישיבת 'תפארת יונתן יהושע' 
תיעוד: דינר 'חלקי' בקהילת בעלזא בית שמש

2 תגובות

 1. טוב מאד. שיתחילו לעשות נטילת ידיים לפני הכניסה לכנסת ולא ילחצו ידיים. ממש טהרה שבאה לפני הפסח.

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן