ראש הממשלה מהגיב לתוצאות הבחירות ויוזמת החקיקה נגדו: "הליכוד והימין ניצחו את הבחירות בנוקאווט. גנץ שנכשל בקלפי מנסה עכשיו יחד עם ליברמן לגנוב את החלטת המוני אזרחים בישראל שהעניקו לליכוד בראשותי ניצחון מוחץ"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב הערב (חמישי) לתוצאות הבחירות ויוזמת החקיקה נגדו ואומר כי, "הליכוד והימין ניצחו את הבחירות בנוקאווט. גנץ שנכשל בקלפי מנסה עכשיו יחד עם ליברמן לגנוב את החלטת המוני אזרחים בישראל שהעניקו לליכוד בראשותי ניצחון מוחץ. לארדואן יש הרבה מה ללמוד מהם. אפילו באיראן לא נוהגים כך, שם פוסלים מועמדים לפני הבחירות, לא אחרי הבחירות. והרי המוני אזרחים ידעו היטב מהם האשמות הסרק נגדי ובכל זאת הם נתנו לי את המנדט, מנדט מחוזק ומחודש".

"הנה מה שגנץ וליברמן הבטיחו לפני הבחירות", הוסיף ראש הממשלה, "ליברמן הכריז: ״אני לא אתמוך בחוק שימנע מח״כ שיש נגדו כתב אישום להקים ממשלה. אנחנו נגד חוקים פרסונליים״. גנץ הכריז 24 שעות לפני הבחירות: ״לא נשב עם הרשימה המשותפת ולא נישען עליהם מבחוץ״. על מי אתם עובדים? אנחנו מיליוני אזרחים בישראל לא ניתן לכם לגנוב את הבחירות".

וועדת הבחירות פרסמה מוקדם יותר את תוצאות הבחירות לאחר ספירת 100% מקולות הבוחרים, מהן עולה כי הליכוד עומד על 36 מנדטים, כחול לבן על 33 מנדטים, הרשימה המשותפת 15, ש"ס 9, יהדות התורה 7, העבודה-גשר-מרצ 7, ישראל ביתנו 7, ימינה 6. לגוש הימין-חרדים יש 58 מנדטים בלבד, לעומת 62 לגוש "רק לא ביבי" הכולל את ישראל ביתנו והרשימה המשותפת. הנתונים הם לאחר חישוב הסכמי העודפים.

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ אמר בעקבות סיום ספירת הקולות: "אני מודה בשמי ובשם כל אזרחי ישראל לעובדי ועדת הבחירות ובראשם יו"ר הוועדה, השופט ניל הנדל, ומנהלת הוועדה, הגב' אורלי עדס על עבודתם הקשה והמסורה במהלך הבחירות לכנסת ה-23. הם וכלל עובדי ועדת הבחירות, פעלו במסירות ומצאו פתרונות לכל אתגר, לרבות ספירת מעטפות של אזרחים הנמצאים בבידוד מחשש להידבקות בווירוס הקורונה. במדינה דמוקרטית, יש לכבד את תוצאות הבחירות והכרעת הבוחר. ולא פחות מכך את עבודת הוועדה הממלכתית האמונה עליהן".

כזכור, הבוקר הודיעו בישראל ביתנו כי "בישיבת הסיעה שהסתיימה כעת הוחלט לפעול לקידום שני חוקים. הראשון חוק המגביל כהונת ראש ממשלה לשתי קדנציות. השני חוק המונע מח"כ שעומד נגדו כתב אישום להיות מועמד להרכבת ממשלה".