ויקיפדיה

משבר הקורונה: חברת התעופה 'אייר פראנס' ביטלה את הטיסות לישראל

בהלת הנגיף: חברת התעופה אייר פראנס אישרה כי כל טיסות החברה לתל אביב ובישראל לצרפת מבוטלות עד 28 במרץ. זאת בעקבות הודעת משרד הבריאות בישראל על כניסתן לתוקף של מגבלות על כניסה לשטח המדינה שביקרו במספר מדינות באירופה

חברת התעופה "אייר פראנס" הודיעה על השעיית הטיסות לישראל וממנה עד לתאריך 28 במרץ, וזאת בשל ההנחיות המעודכנות של משרד הבריאות שאוסרות על כניסת תיירים ממדינות רבות ברחבי אירופה כולל צרפת, גרמניה, ספרד, אוסטריה ושוויץ. בכך מצטרפת למספר חברות בינלאומיות נוספות שגם הן עצרו את פעילותן בישראל

בנוסף, ביום שישי האחרון החלה חברת אל על הישראלית לצמצם את היקף הטיסות שלה, והבוקר אוחדו טיסות לסן פרנסיסקו בשל מספר הזמנות נמוך מאוד. כמו כן גם טיסות לללרנקה, ברצלונה, ברלין וציריך צומצמו משמעותית בעקבות מיעוט נוסעים. מאל על נמסר בתגובה: "אנו מבצעים התאמות ללוח הזמנים".

חברת התעופה הישראלית נאלצה לבטל אתמול שורה של טיסות ליעדים באירופה, בשל הירידה החדה במספר הנוסעים החוששים מהידבקות בנגיף הקורונה. בנוסף ליעדים שעליהם פרסם משרד הבריאות אזהרת מסע והורה שלא לנסוע, באל על בוטלו גם 2 טיסות ללונדון, 2 טיסות לפרנקפורט וטיסה לווינה.

בשבועיים האחרונים נרשמה מגמת עזיבה מואצת של זרים הנמצאים בישראל, ובעיקר אזרחי המדינות שנכללות באזהרות ובצווים של משרד הבריאות, שפורסמו בעקבות התפרצות נגיף הקורונה. בנמל התעופה בן גוריון נערכו לקליטת אוטובוסים ועליהם מאות זרים מכלל האזורים בישראל, לרבות סיוע מהיר להוצאת תיירים ששהו ברשות הפלסטינית, אשר הגיעו לשדה לאחר שעות ארוכות באוטובוסים, ללא מזון וללא לינה.

על פי נתוני רשות האוכלוסין וההגירה, מאז אתמול בשעה 08:00 יצאו מהארץ 193 אזרחים מאוסטריה, 25 איטלקים, 1,029 גרמנים, 499 ספרדים, 323 צרפתים ו-88 שווייצרים. עוד יצאו באופן מאורגן 546 אזרחי פולין ו-497 אזרחי רומניה, אף שמדינות המוצא שלהם אינן כלולות בצווים של משרד הבריאות.

ע"פ דיווח של איתי בלומנטל ואיתמר אייכנר ב'ווינט' ישראל סייעה לחלק מהתיירים לצאת מהארץ בטיסה גם במקרים שלא היו טיסות ישירות למדינותיהם לאחר שחברות התעופה ביטלו טיסות. בחלק מהמקרים אף אורגנו להם טיסות מיוחדות. המדינה עזרה לחלק מהתיירים ברכישת כרטיסי טיסה (במקרים שלא היו כרטיסי חזור שניתן להמיר או שלא היתה אפשרות לשלם). במקרים אחרים התיירים רכשו לעצמם את הכרטיסים חזרה.

5 תגובות

מי מקבל קורונה?
חילונים, מי ששהה במקומות חילניים כמו משחקי כדורגל או כדורסל באיצטדיונים, כינוסים וכנסים של חילונים, כנסיות ומי ששהה ליד צליינים או כמרים, מי שטס לחו"ל (חול), מי ששהה בשדה התעופה או קניונים או מסעדות בכשרות רבנות בלבד או הסתובב במקומות חילוניים בערים בארץ.
כלומר מי שנטמא מטומאת מחללי השבת וההלכה ע"פ שולחן ערוך

תפסיק לבלבל את המוח!

למנהלי האתר, אנא פקחו על התגובות ואל תתנו במה לתגובות מהסוג שנמצא כאן שלא תורמים לשום דבר חיובי!!

איזה שטויות זה שלפני כתב זה בכלל לא קשור לחילונים

את אשר יאהב ה יוכיח

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *