סיעת יהדות התורה יוצאת הערב בהודעה נחרצת כי הם לא ישבו בממשלה בראשות בני גנץ ותפעל בכל כוחה להביא להפלת ממשלה שכזו אם וכאשר תקום, בנוסף הודיעו במפלגה כי יתנגדו לחקיקה פרסונלית נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו

יו"ר סיעת 'יהדות התורה' שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן ויו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני הודיעו הערב כי, "סיעת 'יהדות התורה' לא תצטרף לממשלה המסוכנת בראשות בני גנץ ותפעל בכל כוחה להביא להפלת ממשלה שכזו אם וכאשר תקום, ולהקמת ממשלה בראשותו של בנימין נתניהו שתשמור על צביונה של המדינה כמדינה יהודית ודמוקרטית".

בנוסף נמסר: "סיעת 'יהדות התורה' מתנגדת בתוקף לחוק הפרסונלי שבא בניגוד לרוב עצום בעם שהצביע בעד ראש הממשלה נתניהו להקמת ממשלה. זאת חקיקה אנטי דמוקרטית שאין לה שום מקום בישראל או בשום מדינה דמוקרטית".

יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני תוקף בחריפות את יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ, בעקבות הסכמתו לחמשת תנאי הסף שהציב יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן להצטרפות לקואליציה הבאה, וטוען כי הוא חסר ניסיון פוליטי וציבורי. לדבריו: "הוא מתהדר בכך שחותר לאחדות בעם, ובאותה העת מודיע שמקבל את הפילוגים הכי קשים בחברה הישראלית ואת התנאים ההזויים של איווט ליברמן". גפני הוסיף: "אנו דבקים בעמדתינו שלא נלך איתם לשום קואליציה ונישאר מאוחדים בבלוק הימין בראשות נתניהו".

בנוסף, לאחר שהבוקר (ראשון) יו"ר ש"ס השר אריה דרעי החל להחתים חברי כנסת מגוש הימין על "מסמך נאמנות" בו הם מצהירים כי הם "מתנגדים בתוקף לממשלת מיעוט ‏שנתמכת על ידי חברי כנסת התומכים בטרור והמתנגדים למדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי", גם במפלגת הליכוד מחתימים על מסמך נאמנות משלהם, הקובע כי כל מי שיתמוך בחוק נתניהו יהיה פסול בכל קואליציה עתידית. את המכתב הפיץ בשעה האחרונה יו"ר סיעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר.

ח"כ זוהר פנה לראשי גוש הימין: "כחולבן וליברמן מוכנים לסכן את ביטחון ישראל וחוברים לרשימה ההמשותפת רק בשם השנאה לנתניהו", כתב זוהר והוסיף: "אני קורא לכם להצטרף לקריאתי: כל מי שיקדם וישתתף בחקיקה הפרסונלית נגד נתניהו יהיה פסול מלקחת חלק בכל קואליציה עתידית שנקים בע"ה".