ח"כ חילי טרופר, המקורב לגנץ, מתנגד לממשלה בתמיכת המשותפת, אך עשוי "להתיישר" או להתפטר. חבר "הקוקפיט" גבי אשכנזי "ממתין להתפתחויות". גנץ בשיחות סגורות: "במקרה הרע – ממשלה צרה תחזיק שנה וחצי" • וגם: הצעות הפשרה להאוזר והנדל

ח"כ חילי טרופר, המקורב ליו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ ונחשב לסמן ימיני ב'חוסן לישראל', מתנגד להקמת ממשלת מיעוט בתמיכת הרשימה המשותפת והביע את דעתו בסוגייה בשיחות פנימיות – כך דווח ב'חדשות 12'. אלא שבניגוד להאוזר והנדל שככל הנראה צפויים להתנגד להקמת ממשלה כזו אם תובא לאישור הכנסת – טרופר עשוי "להתיישר" ולהצביע בעד – או שיבחר להתפטר מהכנסת.

עוד דווח על ידי עמית סגל כי קולו של בכיר כחול לבן וחבר ה"קוקפיט", ח"כ גבי אשכנזי, לא נשמע בימים האחרונים והוא לא הביע תמיכה פומבית במהלך, אך על פי הדיווח הוא עצמו מתנגד לממשלת מיעוט אבל לא יצא החוצה. "או שהוא יקבל את דין התנועה, או שמתלבט אם לצאת, או שממתין להתפתחויות לפני הכרעה סופית", מעריך סגל.

בתוך כך, גנץ נפגש הערב עם חברי הכנסת צבי האוזר ויועז הנדל, שנכון לעכשיו עדיין מתנגדים בנחרצות לאפשרות של הקמתת שלה שכזאת, ואמר להם כי "עדיין לא התקבלה החלטה בנוגע להרכב הממשלה הבאה, לכשתתקבל אני מצפה מכם לתמוך בכל החלטה של הסיעה ולהצביע בעד ממשלה של כחול לבן, אתם אנשים אחראיים ומצופה מכם לפעול כך" – כך פורסם ב'כאן חדשות'.

יערה שפירא דיווחה כי בכחול לבן הציעו להנדל והאוזר בהצעות שונות, כדי לשכנע אותם לחזור בהם מסירובם לתמוך בממשלת מיעוט בתמיכת חברי הרשימה המשותפת. לפי אחד הרעיונות, ישולבו השניים במשא ומתן הקואליציוני מול הרשימה, כדי לפקח על הסיכומים שיושגו וכדי לוודא ששום דבר לא נוגד עקרונות אידיאולוגיים שחשובים להם.

הצעה נוספת מדברת על קביעת תקופת מבחן של כמה חודשים לממשלה שכזו, כדי לראות האם הרשימה המשותפת מטרפדת או מונעת מהלכים והחלטות שחשובים לכחול לבן ולפלג של תל"ם באופן ספציפי. על פי ההצעה, אם יוחלט ששיתוף הפעולה אינו עובד תפורק אותה קואליציה, אפילו במחיר של הליכה לבחירות.

בסביבתם של הנדל והאוזר אמרו כי "מילה זו מילה. לא נפעל בניגוד להבטחותינו טרם הבחירות". עוד אמרו הגורמים כי השניים פועלים יחד להקמת ממשלת אחדות – וכי זו מטרת העל מבחינתם. בנוסף, בשיחה שקיים אמש ח"כ יועז הנדל עם חניכי מכינות שהגיעו להפגין מול ביתו והוא הכניס אותם לביתו, הוא נשאל אם היה מוכן לאחדות עם נתניהו בניגוד לעמדת כחול לבן והשיב: "צריך לדבר בלי הנחות יסוד".

ב'חדשות 13' דווח כי גנץ אמר בימים האחרונים למקורביו שהממשלה שהוא מקדם עלולה לא להאריך ימים. "עם ממשלה צרה נעביר תקציב ונרפא את החברה מנזקי נתניהו", אמר. "במקרה הפחות טוב היא תחזיק לפחות שנה וחצי ונגיע לבחירות כשאנחנו אוחזים בשלטון. במקרה הטוב המפלגות החרדיות ייכנסו מעט אחר כך, לכן יש חשיבות בחקיקת החוקים האזרחיים בתחילת כהונת הממשלה וכך למפלגות החרדיות יהיה תמריץ להיכנס לממשלה על מנת להשפיע מבפנים".

בינתיים, מחר צפויים חברי הכנסת עפר שלח ואבי ניסנקורן מכחול לבן להיפגש עם נציגי הרשימה המשותפת. ארבעה חברי כנסת יגיעו מכל סיעה, ובהם גם נציג מבל"ד. הרשימה המשותפת טרם גיבשה החלטה סופית באשר להמלצה על יושב ראש כחול לבן בני גנץ לנשיא לצורך הרכבת הממשלה. חברת הכנסת היבא יזבק מבל"ד הבהירה הבוקר שמפלגתה תתנגד להמלצה על יו"ר כחול לבן.